
- •Тәжірибелік сабаққа арналған әдістемелік ұсыныстар
- •1.№7 Тақырып: «Иммундық алдын алу».
- •2. Мақсаты:
- •3.Оқыту міндеттері:
- •4. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •5.Оқыту және үйрету тәсілдері: Оқытудың аралас әдісі
- •6. Әдебиеттер
- •Бақылау: Меңгерген компетенцияларды бағалау әдістері:
- •Тәжірибелік сабақтың жоспары және ұйымдастыру құрылымы
- •Тестік тапсырмалар
- •Есеп № 2
- •Есеп № 3
- •Есеп № 4
- •Есеп № 5
- •Ситуациялық есептер жауап эталоны
5.Оқыту және үйрету тәсілдері: Оқытудың аралас әдісі
№ р/с |
Оқытудың қолданылған әдісі |
Нәтижесі |
1 |
Аз топта жұмыс |
Сабақ тақырыбын еркін игерген, топпен жұмыс істеу қабілеті бар, өз көзқарасын нақты дәлелдермен қорғай алады. |
2 |
Дәрігерлік қабылдаудағы жұмыс және тақырыптық науқастың амбулаторлық картасын талдау
|
Алғын білімдері негізінде науқаспен және оның ата-анасымен қарым-қатынас дағдыларын, науқасты тексеру әдістерін, егу түрлерін таңдай білу дағдыларын қалыптастыру. ҚР ДСМ бұйрықтарын, заң актілерін есепке ала отырып баланы егу жөнінде шешім қабылдауда жауапкершілікті тәрбиелеу. |
3 |
Ситуациялық есептер шешу |
Баланың жасын есепке ала отырып және қауіп тобын анықтай отырып егу жасау шеберлігін қалыптастыру |
4 |
Презентация |
Кәсіптік білім алу қажеттілігін және тақырыпты оқып үйренуге қызығушылығын қалыптастыру. |
6. Әдебиеттер
Негізгі:
1. Приказ МЗ РК №2295 от 30.12.09г. «Об утверждении перечня заболеваний, против которых проводятся профилактические прививки, правил их проведения и групп населения, подлежащих плановым прививкам».
2. Приказ №218 от 24.04.2011г. «О некоторых вопросах по борьбе с туберкулезом»
3. Приказ №404 от 17.06.2011г. «О мерах совершенствования мероприятий по борьбе туберкулезом в Республике Казахстан».
4. Дадамбаев Е.Т. Амбулаторлық – емханалық педиатрия Алматы, 2010, С.154-167.
5. Калмыкова АС. Поликлиническая педиатрия. М., 2007, С. 217-241.
Қосымша:
1. Джумагазиев А.А. Основы поликлинической педиатрии. РнД., 2006
2. Учайкин В.Ф. Вакцинопрофилактика. М., 2001.
3. Орлова И.В., Парийская Т.В. Справочник педиатра. М., 2001.
4. Руководство по амбулаторно-поликлинической педиатрии. Под ред. А.А.Баранова.-М.: ГЭОТАР-Медиа, 2006.- 608 с.
Бақылау: Меңгерген компетенцияларды бағалау әдістері:
№р/с |
Қолданылған бағалау әдісі |
Бағаланатын компетенция |
1 |
Тест тапсырмаларын орындау |
Когнитивті компонент: сабақ тақырыбы бойынша игерген білімі |
2 |
Дені сау баланы амбулаторлық картасы бойынша талдау. Егу күнтізбесін жасау. |
Когнитивті, операциялық, аксиологиялық, құқықтық компоненттер |
3 |
Ситуациялық есептер шешу |
Когнитивті, операциялық, аксиологиялық, құқықтық компоненттер |
4 |
Презентация дайындау |
Өзін өзі жетілдіру қабілеті |
Тесттік тапсырмалар (25),
Ситуациялық есептер (5).
Тәжірибелік сабақтың жоспары және ұйымдастыру құрылымы
№ |
Сабақтың кезеңі |
Сабақ өткізу құралы |
Хронометраж |
1 |
Ұйымдастыру бөлімі: тақырыппен және сабақ жоспарымен таныстыру, қатысуын бақылау |
Тәжірибелік сабақтың тақырыптық жоспары, оқу журанлы |
8.00-8.05 |
2 |
Тест тапсырмалары арқылы тақырып бойынша теориялық білімдерін бағалау |
Тесттік тапсырмалар |
8.05-9.30 |
3 |
Үзіліс |
|
9.30-9.40 |
4 |
|
Бүйрек аурулары бар балалардың даму тарихы (ф.112/у), тақырып бойынша әдебиеттер, компьютер |
9.40-11.10 |
5 |
Үзіліс |
|
11.10-11.20 |
6 |
Ситуациялық есептер көмегімен сабақ тақырыбы бойынша теориялық білімдерін бағалау.
|
Ситуациялық есептер |
11.20-13.20 |