
- •Тәжірибелік сабаққа арналған әдістемелік ұсыныстар Тақырып №8: «ддұ бағдарламасы бойынша балалар ауруларын біріктірген түрде жүргізу»
- •1.Тақырып № 8: ддұ бағдарламасы бойынша балалар ауруларын біріктірген түрде жүргізу»
- •2. Мақсаты:
- •3. Оқыту талаптары:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Оқыту және үйрету тәсілдері: Оқытудың жиынтықты әдістері
- •Әдебиеттер
- •Бақылау:
- •Тәжірибелік сабақтың жоспары және ұйымдастыру құрылымы
- •Тестік тапсырмалар
- •Жауап эталондары
- •Ситуациялық есептер
- •Ситуациялық есептер
Оқыту және үйрету тәсілдері: Оқытудың жиынтықты әдістері
№ р/с |
Оқытудың қолданылған әдісі |
Нәтижесі |
1 |
Аз топта жұмыс |
Сабақ тақырыбын еркін игерген, топпен жұмыс істеу қабілеті бар, өз көзқарасын нақты дәлелдермен қорғай алады. |
2 |
Тақырыптық науқастың амбулаторлық картасын талдау
|
Алғын білімдері негізінде науқаспен және оның ата-анасымен қарым-қатынас дағдыларын, науқасты тексеру әдістерін, егу түрлерін таңдай білу дағдыларын қалыптастыру. ҚР ДМ бұйрықтарын, заң актілерін есепке ала отырып, баланы егу жөнінде шешім қабылдауда жауапкершілікті тәрбиелеу. |
3 |
Ситуациялық есептер шешу |
Баланың жасын есепке ала отырып және қауіп тобын анықтай отырып егу жасау шеберлігін қалыптастыру |
4 |
Презентация |
Кәсіптік білім алу қажеттілігін және тақырыпты оқып үйренуге қызығушылығын қалыптастыру. |
Әдебиеттер
Негізгі:
1. Учебный курс Интегрированное Ведение Болезней Детского Возраста. ВОЗ. 2008, С.1-97.
2. ИБВД. Введение. ВОЗ и ЮНИСЕФ МЗРК, 2008, С.1-218.
3. Ведение больного младенца в возрасте до 2 месяцев. ВОЗ, 2008, С.1-94.
4. Оцените и классифицируйте больного ребенка в возрасте от 2-х месяцев до 5-ти лет. ВОЗ и ЮНИСЕФ МЗРК, 2008, С.1-20.
Қосымша:
1. Головенко М.В., Наурызбаева М. С.и др. Клиническое руководство по диагностике, лечению и
профилактике острых кишечных инфекций у детей до 5 лет. Алматы, 2009.
2. ИБВД. Определите лечение. ВОЗ и ЮНИСЕФ МЗРК, 2008, С.1-54.
3. ИБВД. Последующее наблюдение. ВОЗ и ЮНИСЕФ МЗРК, 2008, С.1-41.
4. ИБВД. Консультируйте мать. ВОЗ и ЮНИСЕФ МЗРК, 2008, С.1-26.
Бақылау:
Меңгерген компетенцияларды бағалау әдістері:
№р/с |
Қолданылған бағалау әдісі |
Бағаланатын компетенция |
1 |
Тест тапсырмаларын орындау |
Когнитивті компонент: сабақ тақырыбы бойынша игерген білімі |
2 |
Тақырыптық науқасты амбулаторлық картасы бойынша таладу |
Когнитивті, операциялық, аксиологиялық, құқықтық компоненттер |
3 |
Ситуациялық есептер шешу |
Когнитивті, операциялық, аксиологиялық, құқықтық компоненттер |
4 |
Презентация дайындау |
Өзін өзі жетілдіру қабілеті |
Тесттік тапсырмалар (25),
Ситуациялық есептер (5).
Тәжірибелік сабақтың жоспары және ұйымдастыру құрылымы
№ |
Сабақтың кезеңі |
Сабақ өткізу құралы |
Хронометраж |
1 |
Ұйымдастыру бөлімі: тақырыппен және сабақ жоспарымен таныстыру, қатысуын бақылау |
Тәжірибелік сабақтың тақырыптық жоспары, оқу журанлы |
8.00-8.05 |
2 |
Тест тапсырмалары арқылы тақырып бойынша теориялық білімдерін бағалау |
Тесттік тапсырмалар |
8.05-9.30 |
|
Үзіліс |
|
9.30-9.40 |
3 |
|
Бүйрек аурулары бар балалардың даму тарихы (ф.112/у), тақырып бойынша әдебиеттер, компьютер |
9.40-11.10 |
4 |
Үзіліс |
|
11.10-11.20 |
5 |
Сабақ тақырыбы бойынша теориялық білімдерін ситуациялық есептер арқылы бағалау. |
Ситуациялық есептер |
11.20-13.20 |
6 |
Қортынды |
|
3 академиялық сағат немесе 5 астрономиялық сағат |