
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
- •V. Засвоєння знань
- •VI. Формування вмінь та навичок
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
- •V. Засвоєння знань
- •VI. Застосування знань, умінь та навичок
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети й завдань уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань
- •V. Засвоєння знань
- •VI. Формування первинних умінь та навичок
- •VII. Підсумок уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
- •V. Засвоєння знань
- •VII. Формування первинних умінь
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
- •V. Засвоєння знань
- •VI. Формування первинних умінь
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •I. Організаційний етан
- •II. Перевірка домашньої роботи
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань
- •V. Узагальнення та систематизація знань
- •VI. Застосування вмінь та навичок
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
VII. Формування первинних умінь
З метою закріплення знань учнів щодо означення, властивостей та ознак прямокутника спочатку доцільно розв'язати усні задачі.
Виконання усних вправ
У прямокутнику ABCD А В = 8 см, ВС = 5 см. Знайдіть:
а) відстань від точки С до сторони AD;
б) відстань між прямими АВ і CD.
Ч
и може діагональ прямокутника дорівнювати його стороні? Чи може діагональ ромба дорівнювати його стороні?
а) Укажіть (див. рис. 2) відрізки, кути, трикутники.
б) AOD = 142°. Знайдіть OCD і OBC.
в) РВОС = 16 см, АС · BD = 100. Знайдіть AD.
З
а рисунком 3 розв'яжіть задачі:
а) КО = 4 см, ОМ = 2 см. Знайдіть PABCD.
б) AOD = 120°, BD = 2 см. Знайдіть РОВС.
У прямокутнику ABCD (рис. 4) BAM = DAM, MDC = 30°, АВ = 1, ВС = 3. Знайдіть PABМD.
П
ісля
закріплення знань означення, властивостей
та ознак прямокутника доцільно
розв'язати типові задачі на застосування
цих знань.
Виконання письмових вправ
Знайдіть периметр прямокутника ABCD, якщо АС =15 см, а периметр трикутника ABC дорівнює 36 см.
У прямокутнику ABCD BAC = 65°. Знайдіть кут між діагоналями прямокутника.
Діагоналі прямокутника ABCD перетинаються в точці О, причому COD = 60°, CD = 8 см. Знайдіть довжину діагоналі.
Точка перетину діагоналей прямокутника віддалена від двох його сторін на 3 см і 4 см. Знайдіть периметр прямокутника.
VII. Підсумки уроку
Який з чотирикутників не є прямокутником?
1) Чотирикутник, у якого протилежні сторони паралельні і один кут прямій.
2) Паралелограм, який має прямий кут.
3) Паралелограм, у якого діагоналі рівні.
4) Чотирикутник, у якого діагоналі перпендикулярні і діляться у точках перетину навпіл.
VIII. Домашнє завдання
Вивчити зміст означення, властивостей та ознак прямокутника (див. конспект).
Розв'язати задачі.
Знайдіть сторони прямокутника, периметр якого дорівнює 36 см, а одна сторона вдвічі більша за іншу.
Діагоналі прямокутника перетинаються під кутом 80°. Знайдіть кути, на які діагональ ділить кут прямокутника.
Бісектриса кута прямокутника ділиться його сторону завдовжки 12 см навпіл. Знайдіть периметр прямокутника.
а) ВН АС, ACD = 60°, ОН = 5 см (рис. 5). Знайдіть АВ і BD.
б
)
ВН
АС,
ВН = 3 см, BD
= 12 см. Знайдіть
CAD.
Повторити означення, властивості кутів та ознаки рівнобедреного трикутника.
Урок № 8
Тема. Ромб. Квадрат
Мета: працювати над засвоєнням учнями змісту означень, властивостей та ознак ромба і квадрата. Формувати вміння:
відтворювати вивчені твердження;
застосовувати властивості, ознаки ромба і квадрата до розв'язування типових задач;
застосовувати властивості, ознаки ромба і квадрата разом із раніше вивченими твердженнями в темі «Чотирикутники» до розв'язування задач підвищеного рівня складності.
Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.
Наочність та обладнання: конспект «Ромб, квадрат».
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
Перевірку засвоєння учнями теоретичного матеріалу попереднього уроку можна провести або у формі математичного диктанту, або у формі бесіди за тими самими питаннями, що включені в математичний диктант.
Математичний диктант
Варіант 1
Чи є прямокутником паралелограм, один із кутів якого прямий?
Чи правильно, що кожен прямокутник є паралелограмом?
Діагоналі прямокутника АЕКМ перетинаються в точці О. Відрізок АО дорівнює 3 дм. Знайдіть довжину діагоналі ЕМ.
Діагоналі чотирикутника рівні. Чи обов'язково цей чотирикутник є прямокутником?
Варіант 2
Чи обов'язково чотирикутник з прямим кутом є прямокутником?
Чи правильно, що кожен паралелограм є прямокутником?
Діагоналі паралелограма мають довжину 3 дм і 5 дм. Чи цей паралелограм є прямокутником?
Сума довжин діагоналей прямокутника дорівнює 13 м. Знайдіть довжину кожної діагоналі.