Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас геометрія.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
222.81 Кб
Скачать

VII. Підсумок уроку

Тестове завдання

Діагоналі чотирикутника MNPQ (див. рис.) в точці пере­тину діляться навпіл. Одна з його сторін дорівнює 4 см. Чому дорівнює протилежна їй сторона?

1) 3 см; 2) 4 см; 3) 5 см; 4) 6 см.

VIII. Домашнє завдання

Вивчити формулювання і доведення теореми про ознаки парале­лограма.

Розв'язати задачі.

  1. Накресліть трикутник ABC і проведіть його медіану ВО. На промені ВО побудуйте відрізок OD, що дорівнює ВО. Сполучіть точку D з точками А і С.

а) Поясніть, чому чотирикутник ABCD є паралелограмом.

б) Позначте точку М так, щоб чотирикутник ABDM був паралело­грамом. Чи лежать точки М, С і D на одній прямій?

  1. За даними рисунка 5 дове­діть, що чотирикутник ABCDпаралелограм.

  1. У чотирикутнику ABCD AB = CD, AD = BC. Знайдіть кути чотирикутника, якщо кут А втричі більший за кут В.

  2. За даними рисунка 6 доведіть, що чотири­кутник ABCD — паралелограм.

Самостійна робота (теоретична)

Варіант 1

  1. Чи існує чотирикутник, кути якого дорівнюють 100°, 80°, 135°, 55°?

  2. У чотирикутнику ABCD A = С. Чи правильно, що ABCD пара­лелограм?

  3. У паралелограмі ABCD A + C > 180°. Назвіть гострі кути парале­лограма.

  4. Діагоналі чотирикутника KLMN перетинаються в точці О, KL = MN, KL || MN. Назвіть пари рівних відрізків зі спільним кінцем О. Відпо­відь обґрунтуйте.

Варіант 2

  1. Чи існує чотирикутник, кути якого дорівнюють 20°, 150°, 10°, 180°?

  2. У чотирикутнику ABCD AB = CD. Чи правильно, що ABCD — пара­лелограм?

  3. У паралелограмі ABCD B + D < 180°. Назвіть тупі кути паралело­грама.

  4. Діагоналі чотирикутника CDEF перетинаються в точці О, DE || CF, CD || EF. Назвіть пари рівних відрізків зі спільним кінцем О. Відпо­відь обґрунтуйте.

Варіант 3

  1. Чи існує чотирикутник, у якого три кути тупі й один прямий?

  2. Чи правильно, що коли в чотирикутнику дві сторони паралельні, а дві інші сторони рівні, то цей чотирикутник — паралелограм?

  3. У паралелограмі ABCD з периметром Р ВС + AD + CD > 0,5Р + АВ. По­рівняйте сторони ВС і CD.

  4. Скільки різних паралелограмів можна дістати з чотирьох однакових паралелограмів, якщо прикладати їх один до одного різними спо­собами?

Варіант 4

  1. Чи існує чотирикутник, у якого три кути гострі й один прямий?

  2. Чи правильно, що коли в чотирикутнику є дві пари рівних, не обов’язково протилежних сторін, то цей чотирикутник — паралелограм?

  3. У паралелограмі ABCD з периметром Р 0,5P + CD > BC + AD + AB. Порівняйте сторони ВС і АВ.

  4. Скільки різних паралелограмів можна дістати з двох рівних рівнобедрених, але не рівносторонніх трикутників, якщо прикладати їх один до одного різними способами?

Урок № 7

Тема. Прямокутник

Мета: сформувати в учнів уявлення про прямокутник як один із видів паралелограма; розглянути властивості та ознаки прямокутника; сформувати вміння й навички застосовувати властивості та ознаки прямокутника під час розв'язування задач.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність та обладнання: конспект «Прямокутник».

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]