
- •1. Розрахунок і конструювання монолітного ребристого перекриття з плитами балкового типу
- •1.1. Вибір схеми розташування головних та другорядних балок.
- •1.2 Матеріал для проектування
- •1.3. Розрахунок та конструювання монолітної плити
- •Статичний розрахунок плити.
- •Навантаження на 1 м2 перекриття
- •Розрахунок міцності перерізів, нормальних до поздовжньої осі елемента.
- •Площа робочої арматури
- •Площа робочої арматури
- •Площа робочої арматури
- •Розрахунок та конструювання другорядної балки.
- •Статичний розрахунок другорядної балки
- •1.4.2.Розрахунок міцності нормальних перерізів другорядної балки
- •1.4.3. Розрахунок міцності похилих перерізів другорядної балки
- •1.4.4. Побудова епюри матеріалів
- •2. Розрахунок колони
- •2.1. Навантаження на колону
- •2.2. Розрахунок міцності перерізів колони
- •3. Розрахунок фундаменту
- •3.1. Визначення розмірів підошви фундаменту
- •3.2. Визначення висоти фундаменту
- •3.3. Розрахунок арматури підошви фундамента
- •1.1.Вибір схеми розташування головних та другорядних балок…………… 2
1.4.3. Розрахунок міцності похилих перерізів другорядної балки
Фактична робоча висота перерізу d = hsb – а – d /2 = 40 - 2 – 1,6/ 2 =37,2см.
Максимальне значення поперечної сили Qmax = 128,97 кН.
Призначаємо поперечну арматуру діаметром 6 мм з сталі А240С. sw hsb /2 =40/2=20 см Призначаємо крок sw = 15 см. Перевіряємо міцність стиснутої похилої смуги:
Qmax 0,3b1 w1 fcd · bsb · d ;
Qmax =128,97 кН < 0,3 ·0,8695 ·1,086·1,305·20·37,2=274,3 кН,
де b1 =1 - ·fcd = 1 – 0,01 · 13,05 = 0,8695;
Умова виконується, міцність забезпечена, розміри поперечного перерізу балки достатні.
Погонне зусилля в поперечних стержнях за умовами
Проекція
похилого перерізу на вісь балки :
де q1 = qb + qw =0,3706 +0,66 =1,03 кН/см,
оскільки qb =0,3706 кН,см < 0,56 · qsw = 0,56 ·1,03 =0,577кН/см.
c
=
= 79,55
cм.
Обчислюємо
поперечну силу, яку сприймає бетон
стиснутої зони : Qb=
;
Qb= 71,63kH >0,6·fctk·bsb·d= 0,6·0,09 ·20·37,2 =40,18 kH.
Проекція похилої тріщини становить:
co=
= 86,88
cм
> c=79,55cм,
в подальшому розрахунку приймаємо с0= 79,55см.
Розрахункове значення поперечної сили в кінці похилого перерізу
Q = Qmax – qb · co = 128,97– 0,3706·79,55 = 99,49 кН.
Перевіряємо міцність перерізу :
Q =99,49 < Qb + qsw · c0 =71,63+0,66·79,55=124,13 кН,
умова виконується. Міцність забезпечена.
Прольотні ділянки балки армуємо з кроком sw = 3/4hsb = 3/4 ·40 = 30 см, що не перевищує 50 см.
1.4.4. Побудова епюри матеріалів
Обчислюємо несучу здатність другорядної балки в розрахункових перерізах прольотів та на опорах.
Перший
проліт.
Розрахункова ширина перерізу beff
=218см,
робоча висота d1
= hsb
– а – d –
40-2-1,8-3/2=34,7см.
Повна площа перерізу робочої
арматури
становить As1
=9,11см2.
=
0,035;
= 0,986;
М1 = fyd · ·d1·Аs1 = 37,5·0,986 ·34,7 ·9,11·10 –2 = 116,76 кН.м.
Біля
першої опори середні стержні переводимо
у верхню зону, площа перерізу арматури
2Ø18A400C,
що залишилася, становить As2
=
5,09
см2.
Робоча
висота перерізу арматури d2
= hsb
– а –
40
-2
– 1,8
/2 = 37,1
см.
=
0,02
;
2
= 0,992;
М2
= 70,25
кН.м.
Другий проліт: b eff = 218 см, d3 = 35,1см. Арматура в прольоті As3 =6,16см2.
3 = 0,022 ; 3 = 993 ; М3 =80,5кН.м.
Арматура 2 Ø14A400C в прольоті, As4 = 3,08 см2. d4 = 37,3см.
4 = 0,015 ; 4 =0,994 ; М4 = 42,8 кН.м.
Перша проміжна опора: Розрахункова ширина перерізу bsb = 20 см, робоча висота d5 = 34,9см. Арматура 4Ø16A400C на опорі , As5 = 8,04см2.
=0,33;
= 0,868;
М5
= 91,33
кН.м.
Арматура 2Ø16A400C, As6 = 4,02 см2. d6 = 37,2см.
6 = 0,155 ; 6 = 0,938; М6 = 52,6 кН.м.
Середні опори. Арматура поз.5. As7 =710 см2. d7 = 34,7см.
7 = 0,294 ; 7 = 0,882; М7 = 87,82кН.м.
Арматура поз.5 As8 = 4,02 см2. d8 = 37,4см.
8 = 0,156 ; 8 = 0,938; М8 = 52,88кН.м.
В крайніх прольотах передбачаємо монтажну арматуру 2Ø8 А240C, обчислюємо несучу здатність перерізу з цією арматурою (As = 1/01см2).
d9=
37,6
см;
=
0,023;
9
= 0,99;
М9
= 14,09
кН.м.
При побудові епюри матеріалів за армування окремими стержнями віддаль від точок перегину стержнів до лінії епюри згинаючих моментів має бути не менше h0 /2. Величини поперечних сил при армуванні каркасами визначаємо в точках теоретичного обриву з епюри Q,а довжину анкеровки за формулами.
Для визначення довжини анкеровки стержнів, які обриваються згідно епюри моментів, обчислюємо погонне зусилля, що сприймають поперечні стержні:
приопорні
ділянки sw
= 15 см,
кН/см;
прольотні
ділянки sw
= 30 см,
кН/см.
Точка
1.Q1
=
кН;
;
1оп,1=
см ;
.
Точка
2. Q2=
кН;
lоп,2=
см ;
.
Точка 3. Q3= кН;; ; 1оп,3= . см.
Прольотну арматуру заводимо за грань головної балки на довжину анкеровки яку обчислюємо за формулою
,
де
an
= 0,5;
an
= 8.
При армуванні каркасами, довжини анкеровки стержнів, що обриваються, зводять в таблицю 1.5.
Таблиця 1.5
Визначення довжин анкеровки арматури
Номера точок |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
Величини |
|||||||||
Q,max, кН |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
sw, см |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
qsw,кН/см |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
d,см |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
lan ,см |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
lan,min, см |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
lan ,прийняте |
|
|
|
|
|
|
|
|
|