Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
10 клас 1нфори.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
88.58 Кб
Скачать

Тема: Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів.

Цілі уроку:

Навчальна виявити особливості отримання нових знань за допомогою мережі Інтернет, ознайомитися з наявними освітніми веб-ресурсами та можливостями їх використання

Розвиваюча –підвищити рівень пізнавального інтересу до інформатики, розвивати вміння користуватися навчальною літературою, додатковими джерелами інформації, формулювати питання, самостійно мислити та робити висновки

Виховна – виховання уваги, активності, самостійності, активної життєвої позиції

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма уроку: урок

Обладнання та матеріали: мультимедійний проектор, екран, ноутбук,

I.Організаційний момент (2-3 хв.)

Викладач:

Шановні присутні! В Україні була створена нова наукова установа – Академія сучасних знань, основною метою якої є допомогти молоді отримати якісні знання та вміння для того, щоб бути успішними у своїй професійній діяльності та допомогтися особистого зростання протягом всього життя.

В академії працює дев’ять відділів, кожен з яких проводить роботу зі свого питання. Сьогодні шановні академіки запропонують Вам ознайомитися з результатами власних досліджень, які допоможуть Вам більш успішно навчатися та отримувати додаткові знання, використовуючи всесвітню мережу Інтернет.

II.Мотивація навчальної діяльності (2-3 хв.)

Викладач: Чи легко верстатником бути?

Навчатися треба весь час!

Що вивчити? Як не забути?

Ми маєм поради для Вас.

У морі великому знань

Вам треба потрібні знайти

І далі без жодних вагань

До цілі вперед лише йти!

І в справі Вам цій допоможе,

Придбати в майбутнє білет,

Щоб стати успішним, заможним,

Знайомий Вам всім Інтернет!

III.Вивчення нової теми (30 хв.) (супроводжується демонстрацією презентації, яка містить гіперпосилання для перегляду сайтів в режимі он-лайн, учням на початку уроку видаються буклети).

Викладач:

Електронні ресурси – це електронні дані (у вигляді символів, графічних, звукових, відео даних, або їх комбінацій), які можуть бути розміщені на будь-якому електронному носії, а також опубліковані в локальній чи глобальній мережі.

ОЕР відрізняються від інших ресурсів тим, що вони безпосередньо стосуються освіти, навчального процесу, окремої предметної галузі.

Як відомо, освіта особистості – це сукупність систематизованих знань, умінь, навичок, поглядів і переконань, набутих у результаті навчання в навчальному закладі або шляхом самоосвіти.

Таким чином, освітні електронні ресурси (ОЕР) – це інформаційні ресурси, що можуть бути представлені у вигляді текстових, графічних, звукових, відео даних або їх комбінацій, які відображають певну предметну галузь освіти та призначені для забезпечення процесу навчання особистості, формування її знань, умінь та навичок. ОЕР повинен мати високий рівень виконання, гарне художнє оформлення, характеризуватися повнотою матеріалу, забезпечувати якість методичного інструментарію та якість технічного виконання, відповідати дидактичним принципам.

Освітні веб-ресурси – це інформаційні ресурси освітнього характеру, які розміщенні у веб-просторі локальної чи глобальної мережі у вигляді різних форматів (текстового, графічного, архівного, аудіо та відео форматів і т.д.).

Для зручного структурування, перегляду та пошуку ОВР використовуються системи управління. Найпоширенішими системами управління освітніми веб-ресурсами на сьогодні є сайти.

Сайт – це сукупність веб-сторінок з однаковим дизайном, тематично і навігаційно об'єднаних, які фізично знаходяться на одному сервері.

А зараз представники наукових відділів академії презентують нам свої дослідження.

Офіційні сайти:

Офіційні сайти – це сайти органів управління. На них розміщені такі освітні веб-ресурси: урядові документи, положення закони. Громадянину необхідно вміти використовувати такі ресурси, щоб мати змогу вчасно ознайомлюватися із змінами у законодавстві, та у випадку необхідності користуватися нормативними актами із достовірних джерел.

Прикладами таких сайтів можуть бути: www.mon.gov.ua – офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;

www.kmu.gov.ua – Урядовий портал;

http://portal.rada.gov.ua- сайт Верховної Ради України.

Культурно-освітні сайти:

Культурно-освітні сайти – це:

-Віртуальні бібліотеки: З розвитком інформаційних технологій та Інтернет стали доступні віртуальні бібліотеки, які також як звичайні бібліотеки накопичують в собі ОВР з багатьох напрямків. Але на відміну від звичайної бібліотеки її ОВР знаходяться в електронному варіанті. Тут можна знайти такі ОВР: електронні книги, журнали, статті, довідники та інше.

Як і в звичайній бібліотеці, віртуальна бібліотека має каталог. Зазвичай він має риси пошукової системи – тобто, користувачу необхідно ввести ключові слова (за автором чи назвою книги) і по електронному каталозі здійснюється пошук, після чого видається результат пошуку на екран.

Деякі бібліотеки мають комерційний характер та пропонують відвідувачам придбати ту чи іншу книгу, замовити реферат чи статтю.

-Довідкові сайти бібліотек: Крім того, потрібно вміти відрізняти віртуальні бібліотеки від довідкових сайтів бібліотек. Довідкові сайти бібліотек не містять ОВР, на них лише відображені довідкові відомості про роботу бібліотеки, її структуру, основні послуги, контакти. Існують також довідкові сайти бібліотек, які займаються розповсюдженням книжних публікацій на комерційній основі. Відомості, що наводяться про ту чи іншу книгу, носять рекламний характер і містять відомості про автора, стислий зміст книги в цілому та її розділів, ціну та умови придбання.

-Колекції рефератів на інших наукових робіт: На цих сайтах безкоштовно, або за плату можна ознайомитися чи завантажити реферати, курсові та дипломні роботи, автореферати наукових робіт тощо.

-Віртуальні журнали та газети: Зазвичай це електронна копія паперового журналу чи газети. Дуже часто на сайтах видавництв можна скористатись великою кількістю журнальних публікацій, які є доступними в повному обсязі. Такі публікації можуть зберігатися у файлах, які мають формат pdf або користувач може переглядати статті, які розміщені на окремих сторінках сайту.

-Віртуальні музеї: Тип веб-сайту, оптимізований для експозиції музейних матеріалів. Представлені матеріали можуть бути з самих різних областей: від предметів мистецтва та історичних артефактів до віртуальних колекцій і фамільних реліквій. Віртуальні музеї за рахунок застосування інтернет-технологій пропонують рішення таких традиційних музейних проблем, як зберігання, безпека, забезпечення широкого, швидкого та легкого доступу до експонатів. На відміну від від простих колекцій фотографій, віртуальний музей характеризується такими можливостями, як наявність віртуального туру і розширеними пошуковим можливостями для знаходження і класифікації експонатів.

Зокрема ми рекомендуємо Вам користуватися наступними сайтами:

www.nbuv.gov.ua – Національна бібліотека України ім.В.І.Вернадського;

http://www.library.donetsk.ua - Донецька обласна універсальна  наукова бібліотека ім. Н. К. Крупської (довідковий бібліотечний сайт).

www.ukrreferat.com – безкоштовна колекція рефератів

http://www.segodnya.ua – електронна версія суспільно-політичної газети «Сьогодні»

http://www.hermitagemuseum.org – віртуальний музей «Ермітаж»

Сайти навчальних закладів:

Зазвичай, сайти навчальних закладів містять довідкові відомості. Проте, існують такі заклади, які розміщуються різноманітні ОВР: навчальні матеріали своїх працівників, пропонують дистанційні курси (платні і безкоштовні), проводять різноманітні олімпіади, змагання. Крім того, можуть містити тестові системи, за допомогою яких користувач може перевірити свої знання. Поширені випадки, коли навчальний заклад має дві версії сайту – один для мережі Інтернет, інший корпоративний (тобто розрахований тільки для працівників навчального закладу). Той сайт, який розміщують в мережі Інтернет має довідковий характер, на відміну від нього, корпоративний – вміщує в собі велику кількість ОВР, доступ до яких відкритий лише працівникам закладу. Відповідно ці версії сайтів мають різницю в розмірі. В якості приклада наведемо Вам сайти:

http://www.dgma.donetsk.ua -Донбаська державна машинобудівна академія;

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]