Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2014-15 лаб економ 1 сем.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
99.57 Кб
Скачать

Тема : Коопероване навчання (партнерство у навчанні).

Мета заняття: сформувати знання з методики організації і проведення уроків, заснованих на моделі кооперованого навчання.

Обладнання: відеомагнітофон, підручники з економіки.

Хід заняття.

Питання для обговорення:

  1. Основні елементи уроку, побудованого на методі кооперованого навчання.

  2. Варіанти моделей кооперованого навчання: метод мозаїки, бригади, команди.

Завдання 1. Перегляньте фрагменти відеоуроків, побудованих на моделі кооперованого навчання. Визначте, який саме варіант моделі кооперованого навчання застосовано на уроці.

Завдання 2. Проаналізуйте уроки з точки зору дотримання процедури і ефективності методу моделювання. Заповніть “Лист оцінювання”.

Література

Кодак Н. І. Інтерактивні технології // Економіка в школах України. – 2011. – № 2 (75)

Лабораторне заняття 2.6.

Тема : Оцінка ефективності коопероване навчання

Мета заняття: визначити переваги і недоліки кооперованого навчання.

Обладнання: підручники з економіки.

Хід заняття.

Питання для обговорення:

  1. Оцінка ефективності моделі кооперованого навчання.

Завдання 1. Об’єднайтесь в пари і обміняйтеся розробленими “економічними загадками”. Оберіть кращу. Запишіть і озвучте на конкурсі “економічних загадок”.

Завдання для самостійної роботи. Використовуючи методичну літературу підберіть і проаналізуйте 3 плана- конспекта уроків економіки, що засновані на різних моделях викладання.

Методичні рекомендації

Із рекомендованої методичної літератури потрібно підібрати розробки планів-конспектів уроків економіки, які найповніше підходять під одну з розглянутих на заняттях моделей викладання: пряме викладання, моделювання, коопероване навчання. До кожної з моделей – один план-конспект уроку. Аналіз полягає у визначенні структурних елементів уроку, що підписуються на полях розробки і формулюванні пропозицій по його вдосконаленню (на окремому аркуші).

Література

1.Науково-методичні журнали: „Географія та основи економіки в школі”; „Економіка в школах України”.

2. Травин Е.Н. Уроки экономики в школе. Пособие для учителей экономики и обществознания – Ярославль: Академия развития, Академия Холдинг, 2003. – 160 с.: ил.— (Учитель года России).

3. Солонько А.В. Современный урок географии. Ч. 4. Методические разработки уроков географии в 9 классе: Деловые игры / Под. Ред. И.И.Бариновой. – М.: Школьная Пресса, 2002. – 96 с. (Библиотека журнала «География в школе». Вып. 7).

4. Балягіна І.А., Богорад М.А., Ковальчук Г.О. Методика викладання економіки: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2006. – 341 с.

Питання для самоконтролю знань:

1. Розкрийте мету, задачі та історію впровадження шкільної економічної освіти.

3. Назвіть загальнодидактичні і конкретні принципи навчання економіки.

4. Охарактеризуйте типи міжпредметних зв’язків курсу „Основи економіки” та складові їх успішного впровадження.

5. Розкрийте класифікацію педагогічних цілей відповідно до рівнів пізнавального процесу (Таксономія Б.Блума).

6. Які методи викладання економіки є найбільш ефективними виходячи з „Піраміди засвоєння знань”?

7.Охарактеризуйте структурні елементи уроку, побудованого на моделі: а) прямого викладання; б) моделювання; в) кооперованого навчання; г) дослідження.

8. Оцініть ефективність моделі уроку: а) прямого викладання; б) моделювання; в) кооперованого навчання; г) дослідження.

Література

Базова

  1. Аксьонова О.В. Методика викладання економіки: Навч. посібник — К.: КНЕУ, 1998. – 280 с.

  2. Балягіна І. А. Методика викладання економіки [Текст] : Навчально-методич. посіб. для самостійного вивчення дисципліни. – К. : КНЕУ, 2006. – 341 с.

  3. Географія. Економіка [Текст] : програми для загальноосвіт. навч. закл. 10-11 класи : рівень стандарту, академ. рівень. проф. рівень. – К., 2010. – 90 с.

  4. Гільберг Т.Г., Думанська Г.В., Юхимович О.А. Подорож у світ економіки: Навчальний посібник Ч. I: Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2005. – 132с. Ч. II: Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2004. – 156 с.

  5. Горленко Г.О. Практикум з економіки. 10-11 клас. Видання 3-є, перероб.  – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА. – 2006. — 80 с.

  6. Горленко Г.О. Практичні роботи з економіки для учнів 11 класів (рівень стандарту) / Г.О. Горленко. – Кам’янець – Подільський: Аксіома, 2011. – 28 с.

  7. Горленко Г.О., Пархоменко І.М. Збірник задач з економіки. Навчальний посібник для учнів 10-11 класів. – Кам‘янець-Подільський: Абетка-Нова, 2001.

  8. Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти (Економіка) // „Освіта України ”. – 2004. – №5 від 20 січня (або // Географія та основи економіки в школі. – 2004. – № . – С.2-7).

  9. Державний стандарт базової і повної середньої освіти" (набирає чинності з 1 вересня 2013) // http://www.mon.gov.ua/images/files/doshkilna-cerednya/serednya/derzh-standart/post_derzh_stan.doc

  10. Довідник вчителя економіки в запитаннях та відповідях /Авт.-упорядник Н.В.Бєскова, В.М.Проценко. – Х.: Веста: Видавництво „ранок”, 2006. – 608 с.

  11. Економіка [Текст] : програми для загальноосвіт. навч. закл. 10-11 класи. Програми курсів за вибором та факультативів. – К., 2010. – 63 с.

  12. Економіка. Програми для профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Програми спецкурсів і факультативів. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2003. – 174 с.

  13. Загальна економіка: Підручник для 10-11 класів / За ред. І.Ф. Радіонової. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, – 5-е вид., доп. і перероб.-2006. — 384 с.

  14. Збірник задач з економіки: Навчальний посібник для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням економіки /Упорядник Горленко Г.О. Вид. 3-є доп. і перероб. - Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2003. – 168 с.

  15. Збірник різнорівневих завдань для державної підсумкової атестації з економіки. За ред. Тимченко І.Е. – Кам‘янець-Подільський: Абетка-Нова, 2002.

  16. Климюк І.І. Збірник завдань для тематичного оцінювання учнів з економіки (35, 70 годин). – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2006. – 60 с.

  17. Климюк І.І. Конспект лекцій з економіки для учнів старших класів. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2005. – 164 с.  

  18. Климюк І.І. Методичний посібник для вчителів. До конспекту лекцій з Економіки. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2006. - 80 с.

  19. Ковальчук Г.О Методика викладання економіки: Навч. посібник – К.: Ліра, 2004. – 342с.

  20. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з економіки. Економіка. Програми для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.// Географія та основи економіки в школі. – 2001. – №1. – С. 4-6.

  21. Латер Ю.С., Яцишина І.В. Робочий зошит із загальної економіки Ч. І. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2004. – 96 с. Ч. ІІ. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2004.

  22. Латер Ю.С., Яцишина І.В. Методичний посібник до Робочого зошита із загальної економіки Ч. І, ІІ. – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2004. – 180 с.

  23. Мельничук В.Г., Ковальчук Г.О., Огнев’юк В.О. Економіка: Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – Київ: Навчальна книга, 2004. – 386 с.

  24. Моя економіка: Підручник для учнів 8-9-х, 10-х класів / Л.М. Кириленко, Л.П. Крупська, І.М. Пархоменко, І.Є. Тимченко. –- К.: А.П.Н, 2004. – 320 с.

  25. Настільна книга молодого вчителя географії та економіки [Текст]. – Х. : Ранок, 2010. – 256 с.

  26. Суворова О.В. Економіка: Методичний посібник для вчителів // Серія: Позакласна робота. – Харків: Скорпіон, 2007. – 72 с.

  27. Суворова О.В. Основи економіки: Практикум. (До підручника „Загальна економіка” / За ред. І.Ф.Радіонової). – Х.: Скорпіон, 2004. – 64 с.

  28. Тимченко І.Є., Крупська Л.П., Латер Ю.С., Чорна Т.І., Яцищина І.В. Збірник різнорівневих завдань для державної підсумкової атестації з економіки / За ред. Тимченко І. Є. – Вид. 2, перероб. і доп.  – Кам’янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2005. – 136 с.

  29. Усі уроки економіки 10 клас / Упоряд. Н.С. Макарова. – Х.: Основа, 2006. – 288 с.

Допоміжна

  1. Активні методи навчання під час вивчення економічних дисциплін [Текст] // Нові технології навчання : Наук.-метод.зб. – Ін-т інноваційних технологій і змісту освіти. – К., 2006. – Вип.45. – С.88-93.

  2. Булавенко С. Розробки уроків до розділу "Фундаментальні поняття ринкової економіки та ринкова інфраструктура" [Текст] // Географія та основи економіки в школі. – 2005. – №4. – С.15-20.

  3. Булавенко С. Роль держави в ринковій економіці. Конспект уроку з економіки [Текст] // Сільська школа України ( Укр. пошта). – 2006. – №6. – С.22-25.

  4. Варецька О. Вивчення теми "Ресурси": природні, капітальні, трудові" [Текст] // Географія та основи економіки в школі. – 2008. – №3. – С.26-27.

  5. Войткова С. С. Структурно-логічні схеми з основ макроекономіки [Текст] // Економіка в школах України. – 2005. – №6. – С.9-16.

  6. Гнесюк І. С. Урок на тему "Зміст і роль конкуренції в організації ринкової економіки". 10 клас [Текст] // Географія та економіка в сучасній школі. – 2012. – № 3. – С. 13-20.

  7. Григораш Г. Розробка уроків "Елементи родинної економіки" (8 клас) [Текст] // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2006. – №5. – С.17-19.

  8. Димарчук Т. В. Опорні схеми з мікроекономіки [Текст] // Економіка в школах України. – 2010. – № 4. – С. 27-35. – №5. – С. 15-26. .

  9. Єщенко П. С.Економіка для всіх [Текст]. – К. : Вища школа, 2009. – 478 с.

  10. Жовтанецький О. Чи може бути економіка цікавою ? [Текст] // Педагогічна думка. – 2011. – № 4. – С. 62-64.

  11. Кравчук О. Економіка природокористування : навчальна програма [Текст] // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2010. – № 9. – С. 7-12.

  12. Левченко В. Інноваційні педагогічні технології у вивченні економічних дисциплін [Текст] // Педагогічна думка. – 2011. – № 2. – С. 78-83.

  13. Лукашова, О. А. Значення економічної науки в сучасному суспільстві [Текст] // Економіка в школах України. – 2008. – №8. – С.29-31.

  14. Мірошниченко Г. О. Гроші. Їх функції та види [Текст] // Економіка в школах України. – 2008. – №10. – С.16-22.

  15. Мортіков В. Ігри у процесі укладання і виконання угод купівлі-продажу [Текст] // Економіка України. – 2008. – №5. – С.77-84.

  16. Муценко Г. П. Гроші, їхня сутність і функції [Текст] // Економіка в школах України. – 2007. – №9. – С.14-21.

  17. Пінчук О. Розв'язуємо задачі з економіки [Текст] : посіб. для вчителів. – К. : Шк. світ, 2008. – 128 с.

  18. Пустовійт Р. Ф. Методика розв'язування задач з мікроекономіки [Текст] : Навч. посіб. – К. : Кондор, 2005. – 102 с.

  19. Слєсаренко О. Формування в учнів основ економічної компетентності [Текст] // Школа. – 2010. – № 5. – С. 35-38.

  20. Смага О. В. Методичні розробки уроків до курсу "Азбука споживача" [Текст] // Економіка в школах України. – 2011. – № 12. – С. 26-36.

  21. Суворова О. П. Курс "Основи сімейного господарювання" [Текст] // Економіка в школах України. – 2009. – №10. – С. 25-32.

  22. Суворова О. П. Курс "Основи сімейного господарювання" [Текст] // Економіка в школах України. – 2009. – №10. – С. 25-32.

  23. Табачинська, Ю. М. Театральна фантазія "Вся економіка - за один вечір" [Текст] // Економіка в школах України. – 2007. – №3. – С.29-33.

  24. Хобта Н. Дискусія в стилі телевізійного ток-шоу на тему "Як забезпечується макроекономічна рівновага" [Текст] // Географія та основи економіки в школі. – 2007. – №3. – С.24-30.

  25. Юхимович О. Система безперервної шкільної економічної освіти [Текст] // Географія та основи економіки в школі. – 2007. – №2. – С.8-11.

  26. Яськова А. О. 20 задач з макроекономіки [Текст] // Економіка в школах України. – 2007. – №3. – С.10-12.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]