Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2014-15 лаб економ 1 сем.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
99.57 Кб
Скачать

Тема: Модель прямого викладання на уроках економіки.

Мета заняття: ознайомитися з методикою проведення уроків, що побудовані на моделі прямого викладання.

Обладнання: відеомагнітофон, схема “Елементи уроку, заснованого на моделі прямого викладання”.

Хід заняття.

Питання для обговорення.

1.Стилі пізнання і пряме викладання.

2.Основні елементи уроку, побудованого на моделі прямого викладання.

3.Перваги і недоліки моделі прямого викладання.

Завдання 1. Перегляньте відеофрагменти уроків, заснованих на моделі прямого викладання: а) визначте, в яких формах відбувалася подача нового матеріалу (лекція, групова дискусія, рольова гра, демонстрація); б) які види наочності використовувались при подачі нового матеріалу;

Завдання 2. Перегляньте відеофрагмент уроку «Зовнішні (побічні) ефекти» Виділіть структурні елементи уроку. Проаналізуйте, яким чином забезпечувався зворотній зв’язок.

Лабораторне заняття 2.2.

Тема: Метод моделювання на уроках економіки.

Мета заняття: ознайомитись з методикою проведення і аналізу моделюючої гри.

Обладнання: відеомагнітофон.

Хід заняття.

Питання для обговорення.

  1. Рівні пізнання і моделювання.

  2. Основні елементи уроку, що побудований на принципах моделювання.

Завдання 1. Перегляньте фрагменти відеоуроків, що побудовані на використанні ігрової учбової діяльності. Визначте, які ігри відносяться до моделюючих вправ. Проаналізуйте, чим моделювання відрізняється від інших навчальних ігор.

Лабораторне заняття 2.3.

Тема: Оцінка ефективності методу моделювання

Мета заняття: визначити переваги і недоліки методу моделювання.

Обладнання: відеомагнітофон.

Хід заняття.

Питання для обговорення.

  1. Оцінка ефективності методу моделювання.

Завдання 1. Перегляньте відеоурок «Переваги від торгівлі», що побудований на використанні методу моделювання. Визначте структурні елементи уроку та оцініть його ефективність.

Завдання для самостійної роботи. Проаналізуйте методичну розробку уроку з використанням гри „Ринок яблук” з точки зору дотримання процедури і ефективності методу моделювання.

Література:

  1. І.Пархоменко Ціна рівноваги (План-конспект уроку) // Географія та основи економіки в школі, №2, 1996. – С. 33-36.

  2. Данильченко Н. М. Моделювальна гра «Ринок гречаної крупи в Україні» // Економіка в школах України. – 2011. – № 10 (83)

Лабораторне заняття 2.4.

Тема: Модель дослідження на уроках економіки.

Мета заняття: ознайомитись з методикою організації і проведення уроків, що побудовані на моделі дослідження.

Обладнання: схема “Елементи уроку, заснованого на моделі дослідження”, відеомагнітофон.

Хід заняття.

Питання для обговорення:

  1. Елементи уроку, побудованого на принципах дослідження.

  2. Оцінка ефективності моделі дослідження.

  3. “Економічні загадки”, як приклад моделі дослідження.

Завдання 1. Перегляньте фрагмент відеоуроку, побудованого на моделі дослідження. Запишіть формулювання проблеми, запропонованої вчителем.

Завдання 2. Об’єднайтесь в групи для розв’язування “економічних загадок” методом мозаїки.

Завдання для індивідуальної роботи. Сформулюйте «економічну загадку» та розробіть варіант її розв’язання.

Методичні рекомендації

Ознайомтесь з прикладами економічних загадок. Сформулюйте власну, дотримуючись наступних вимог, що висуваються до економічної загадки:

 коротко сформульована;

 парадоксальна;

 підтверджена практикою;

 має однозначне економічне обґрунтування (на жаль, досягти цього вдається не завжди).

Більшість економічних загадок не можна пояснити тільки за допомогою однієї концепції або одного економічного принципу. Завдання полягає в тому, щоб знайти та пояснити альтернативні чи взаємодоповнюючі ланцюжки причин та наслідків. Бажано виділити вирішальні моменти в поясненні, фактори, що мають найбільше значення для пояснення описаної у загадці ситуації.

Література

  1. Балягіна І.А., Богорад М.А., Ковальчук Г.О. Методика викладання економіки: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2006. – С.59-64.

  2. Шуканова А.А. Використання „економічних загадок” при вивченні курсу „Основи економіки” // Географія та основи економіки в школі. — 2006. — № 3(53). — С. 28–29.

  3. Концепція 6. Раціональне економічне мислення // Матеріали програми підвищення кваліфікації вчителів економіки. Блок Д. – С.133-155.

Лабораторне заняття 2.5.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]