
- •Розробки уроків з фізики з використанням групових форм роботи
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності учнів. Сприймання і усвідомлення учнями знань
- •Застосування знань, формування умінь і навичок
- •Підсумок уроку
- •Домашнє завдання
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності учнів
- •Сприймання і усвідомлення учнями знань
- •Застосування знань, формування умінь і навичок
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності учнів
- •Сприймання і усвідомлення учнями знань
- •Осмислення учнями знань
- •Виставлення і мотивація оцінок
- •Оцінювання результатів уроку
- •Домашнє диференційоване завдання
- •Актуалізація опорних знань учнів.
- •Розв'язання задач
- •Презентація команд
- •Конкурс-розминка
- •Конкурс "Чи знаєш ти фізичні формули?"
- •Конкурс "Чи знаєш ти фізику?"
- •Конкурс ерудитів
- •Конкурс капітанів
- •Конкурс кмітливих
- •Конкурс експериментаторів
- •Підсумок уроку
- •Домашнє диференційоване завдання
- •Список використаної літератури
Осмислення учнями знань
Учні дають відповіді на запитання:
Які види теплообміну існують у природі?
Порівняйте види теплопередачі. Що є спільного і в чому відмінність між теплопровідністю, конвекцією і випромінюванням?
Чи може у твердих тілах відбуватися конвекційний теплообмін? Відповідь поясніть.
Чому гази мають малу теплопровідність?
Чому чорна поверхня нагрівається на сонці більше, ніж срібляста?
Представники груп пояснюють розв'язання задач, запропонованих "домашнім" групам. Відповіді учнів супроводжуються демонстрацією дослідів: нагрівання вільного кінця алюмінієвої й мідної дротин, до яких парафіном прикріплені цвяхи, у полум'ї спиртівки; обертання паперової вертушки, розміщеної над електричною лампою; будова і дія теплоприймача та фрагментами комп'ютерної програми "Програмний засіб навчального призначення освітньої галузі "Природознавство" – фізика, 8 клас"
Виставлення і мотивація оцінок
Оцінювання результатів уроку
Зачитайте епіграф уроку та прокоментуйте слова Л. Д. Ландау: "Фізика – це найвища насолода".
Інтерактивна вправа "Результат".
Учні на клейкому папері записують висновки і прикріпляють на дерево знань, яке знаходиться на дошці:
Що вивчали на уроці?
Чи досягли очікуваних результатів? Чому ви так вважаєте?
Що могло б бути організовано краще?
Над якими навичками, уміннями ще треба працювати?
Як почувалися на уроці?
Домашнє диференційоване завдання
Вивчити §44, стор. 172-176, дати відповіді на запитання стор. 177.
В. Д. Сиротюк. Фізика 8.
Розв'язати задачі 27.5, 27.8, 27.10 (середній рівень)
27.19, 27.21, 27.23 (достатній рівень)
27.46, 27.48, 27.51 (високий рівень)
І. Ю. Ненашев. Збірник задач.
Урок "Розв'язання задач на визначення кількості теплоти, рівняння теплового балансу"
Мета: вчити учнів розв'язувати задачі на обчислення кількості теплоти, питомої теплоємності речовини, маси тіла, дати учням початкові уявлення про закон збереження енергії в теплових процесах; вчити розв'язувати задачі на складання рівняння теплового балансу; розвивати мислення учнів, увагу; виховувати охайність, наполегливість при досягненні мети; формувати навички колективної праці.
Обладнання: завдання для роботи в групах, комп'ютер, проектор, екран.
Тип уроку: урок удосконалення знань і вмінь розв'язувати задачі.
Хід уроку
Розум – це не тільки знання, а й уміння застосовувати ці знання на ділі
Аристотель
Актуалізація опорних знань учнів.
Інтерактивна вправа "Ромашка"