- •Розробки уроків з фізики з використанням групових форм роботи
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності учнів. Сприймання і усвідомлення учнями знань
- •Застосування знань, формування умінь і навичок
- •Підсумок уроку
- •Домашнє завдання
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності учнів
- •Сприймання і усвідомлення учнями знань
- •Застосування знань, формування умінь і навичок
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності учнів
- •Сприймання і усвідомлення учнями знань
- •Осмислення учнями знань
- •Виставлення і мотивація оцінок
- •Оцінювання результатів уроку
- •Домашнє диференційоване завдання
- •Актуалізація опорних знань учнів.
- •Розв'язання задач
- •Презентація команд
- •Конкурс-розминка
- •Конкурс "Чи знаєш ти фізичні формули?"
- •Конкурс "Чи знаєш ти фізику?"
- •Конкурс ерудитів
- •Конкурс капітанів
- •Конкурс кмітливих
- •Конкурс експериментаторів
- •Підсумок уроку
- •Домашнє диференційоване завдання
- •Список використаної літератури
Застосування знань, формування умінь і навичок
Прийом "Поміркуй"
Учні розв'язують і пояснюють якісні задачі зі збірника задач з фізики для 8 класу (Ненашев І. Ю.).
ПР 26.1, 26.2
СР 26.5, 26.7
ДР і ВР 26.10, 26.11
Підсумок уроку
Виставлення і мотивація оцінок.
Оцінювання результатів уроку. Прийом "Результат".
Зачитайте і прокоментуйте слова Петронія: "Чого б ти не навчався, ти навчаєшся для себе".
Продовжте фразу: "Сьогодні на уроці я зрозумів, що…"
Домашнє завдання
Вивчити §42, стор. 164-167, дати відповіді на запитання стор. 167.
В. Д. Сиротюк. Фізика 8.
Розв'язати задачі: 26.3, 26.12, 26.13, 26.15
І. Ю. Ненашев. Збірник задач.
Рекомендована література для самостійного опрацювання:
Алексеева М. Н. "Физика – юным", стор. 5-7
Урок "Внутрішня енергія та способи її зміни. Теплообмін"
Мета: формувати в учнів поняття внутрішньої енергії тіла як енергії руху і взаємодії частинок, із яких складається тіло; з'ясувати суть способів зміни внутрішньої енергії, поглибити уявлення про рух як форму існування матерії й енергію як кількісну міру цього руху; розвивати науковий світогляд, експериментальні вміння і навички; формувати вміння спостерігати і робити висновки з спостережень; виховувати активність, вміння спілкуватись.
Обладнання: футбольний м'яч, насос, набір сталевих дротин, металева ложка, посудина з гарячою водою, нитяний і пружинний маятники, пластилінова і металева кульки, комп'ютер, проектор, екран, програмний засіб навчального призначення освітньої галузі "Природознавство" – фізика, 8 клас.
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.
Хід уроку
Фізика – це наука, яка відповідає на питання "чому?"
Річард Фейнман
Актуалізація опорних знань учнів
Назвіть основні положення теорії про молекулярну будову тіл.
Який рух називають тепловим? Чому безладний рух молекул називають тепловим?
Чи можна за допомогою органів чуття точно оцінювати тепловий стан тіл? Чому?
Поясніть будову і дію рідинного термометра.
Назвіть одиницю вимірювання температури.
Чому під час вимірювання температури власного тіла людина повинна тримати термометр кілька хвилин?
Чому термометр має бути малим порівняно з тим тілом, температуру якого вимірюють?
Коли знімають покази термометра, то визначають температуру тіла чи температуру самого термометра?
У відро з холодною водою кинули цеглину, яка перед тим деякий час перебувала у багатті. Що відбуватиметься з температурами цеглини та води?
Ціна поділки ртутного термометра становить 0,5°С, а відстань між найближчими рисками на шкалі – 1 мм. На скільки зміниться довжина стовпчика ртуті в термометрі, якщо температура підвищиться на 15°С?
Мотивація навчальної діяльності учнів
Повідомлення теми, мети уроку.
Учні записують тему уроку, визначають мету уроку. Учитель коригує відповіді учнів.
Створення проблемної ситуації.
Учитель пропонує учням потерти одна об одну руки. Що відчуваєте? Чому?
