
- •Орієнтовні матеріали для проведення першого уроку в 2014 - 2015 навчальному році
- •III. Асоціативний кущ «Батьківщина-Україна»
- •IV. Бесіда «Що таке патріотизм?»
- •V. Розповідь педагога «Україна — багатонаціональна держава»
- •VI. Ознайомлення зі ст. 24 Конституції України
- •VII. Гра «Свої права знаємо»
- •VIII. Повідомлення дітей «Наші славні співвітчизники»
- •IX. Вправа «Коло єднання»
- •X. Вправа «Побажай»
- •XI. Молитва за Україну
- •Хід уроку
- •I. Вступне слово вчителя
- •II. Повідомлення теми й мети уроку
- •Iіі. Усний журнал «Україна – єдина країна»
- •Сторінка 2. Державні символи України
- •Сторінка 3. Народні символи України
- •Легенда про барвінок
- •Сторінка 4. Мій край - моя історія жива
- •Сторінка 5. Літературний аукціон
- •Сторінка 6. Народна скарбничка
- •Сторінка 7. Пройди лабіринт
- •V. Вправа «Доміно».
- •Vі . Слово вчителя
- •Vіі. Рекламна пауза
- •Vііі. Гра «Склади пазл «Моя Україна»
- •Музична пауза.
- •Vпазл – видатні особистості
- •Хід уроку
- •II Основна частина уроку
- •Україна - суверенна, незалежна держава
- •Україна — демократична держава
- •Українські державні символи
- •Державна мова України
- •Україна – правова держава
- •Національні надбання України
- •«Що може об’єднати українців сьогодні?»
- •Патріотизм – це данина моді чи прояв самосвідомості нації, що прокидається?
- •Вправа «Моє село (місто) на карті»
- •Пісня «Перлина – Україна»
- •Молитва за україну
- •Мати-україно!
- •У рідному краї
- •Мій край
- •З тобою
- •Україні
- •Країна моя – україна
- •Рідний край
- •Живи, україно, живи для краси
- •Україні
- •Наш прапор
- •Україно! мамо люба!
- •З тобою!
IX. Вправа «Коло єднання»
— Створімо коло єднання.
Діти підводяться з місць, стають у коло.
Кожен із вас має назвати те, що нас єднає, робить єдиним народом, і взяти за руку товариша.
Виконуючи завдання, поступово всі діти беруться за руки. Після цього, рухаючись по колу, разом промовляють за вчителем слова.
Ми в серцях розтопимо лід,
Штучно створені зруйнуємо стіни!
Так, ми різні — Південь, Захід і Схід,
Та всі разом — народ України! (Ю. Старчевод)
X. Вправа «Побажай»
Учні зупиняються, повертаються обличчям у середину кола.
— Усі ми хочемо жити щасливо, під мирним небом.
Що ж необхідно зробити, як жити, щоб Україна процвітала, а український народ ніколи не знав горя? Зараз ви маєте змогу висловити свої побажання.
Діти по черзі передають одне одному лампадку і висловлюють при цьому побажання.
XI. Молитва за Україну
Діти (почергово)
Хай молитва до неба полине,
За всіх нас, як спокута, летить.
Та найперше за рідну країну
Буду щиро я Бога просить.
Нагадай нам, що всі ми — брати,
Хай синів не втрачатиме мама.
Дім від ворога нам захисти.
Боже, дай нам і спокою, й миру,
Колоситься хай хліб золотий.
За Вкраїну молюся я щиро:
Бережи, Боже, край наш святий!
(Д. Орел за мотивами пісні «Помолюся» Ф. Млинченка)
Україна – єдина країна
(усний журнал для учнів початкової школи)
Мета. Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжити ознайомлення учнів із національними символами України, формувати національну свідомість школярів, виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів, розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.
Обладнання. Карта України, плакати з висловлюваннями про Україну, прислів'ями про рідний край; запис пісень «Можна все на світі вибирати, сину…» і «Боже Великий, Єдиний» (Молитва за Україну); Конституція України, плакати з символікою держави України (Герб, Гімн, Прапор, Конституція), кросворди.
Клас прибраний квітами, рушниками й серветками, портретами народних героїв, українських письменників, діячів культури тощо.
На столі (на підставці) – красиво оформлений журнал/альбом «Україна – єдина країна, на сторінках якого відповідно до змісту написані назви розділів.
Хід уроку
I. Вступне слово вчителя
Під звуки мелодії пісні «Можна все на світі вибирати, сину…» звучить акровірш. Він же записаний на дошці для того, щоб учні могли знайти назву своєї Батьківщини.
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини. (М. Чернявський)
Учитель.
- Про яку святиню говориться у вірші? (Про Україну).
- Як по-іншому ще можна назвати цей вірш? (Акровірш).
- Чим цікаві для нас такі вірші? (Складаємо перші букви кожного рядка і утворюємо слово. У цьому акровірші ми знайшли назву своєї Батьківщини).
- Тож, напевно, ви всі здогадалися, про що буде мова на нашому першому уроці? (Про нашу Батьківщину – Україну).