
- •Контрольна робота з методики навчання української мови
- •I рівень (ор)
- •II рівень (па)
- •Сформулюйте основні вимоги до виготовлення наочності з української мови.
- •1. Вимоги до змісту мультимедійної презентації:
- •2. Вимоги до візуального і звукового ряду:
- •3. Вимоги до тексту:
- •4. Вимоги до дизайну:
- •Назвіть принципи навчання української мови та коротко схарактеризуйте їх.
- •III рівень (пс) Конспект уроку з української мови
- •План уроку
- •I. Актуалізація опорних знань.
- •II. Повідомлення теми і мети уроку.
- •2. Висновок.
- •3.Подорож
- •III. Пояснення нового матеріалу.
- •2. Практичне завдання.Складання із звуків слів. Робота в групах.
- •3. Підсумок.
- •4.Бесіда про звуки мови і мовлення
- •5.Слово вчителя
- •V. Підсумки уроку.
- •VI. Завдання додому та інструктаж до його виконання.
- •§ 26, Вправа 180
- •Список використаної навчально-методичної літератури
III рівень (пс) Конспект уроку з української мови
Тема уроку (5 клас): Звуки мови і звуки мовлення. Голосні та приголосні звуки.
Загальноосвітня (навчальна) мета: дати учням уявлення про такі розділи науки про мову як фонетика й орфоепія, графіка й орфографія. Поглибити знання про звуки мови і мовлення, творення голосних і приголосних. Формувати вміння розрізняти голосні та приголосні звуки, приголосні тверді й м’які, дзвінкі й глухі, передавати слова звукозаписом (фонетичною транскрипцією).
Розвивальна мета: розвивати логічне мислення, творчу уяву учнів;
Виховна мета: виховувати шанобливе ставлення до мови.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Засоби навчання (обладнання): мультимедійна презентація, підручник для 5 класу (Рідна мова. С.Я.Єрмоленко, В.Т.Сичова)
Методи та прийоми роботи: бесіда, спостереження, практичні вправи.
Міжпредметні зв’язки: мова, література.
Внутрішньопредметні зв’язки: орфографія, пунктуація, орфоепія.
План уроку
I. Актуалізація опорних знань. (2 хв.)
II. Повідомлення теми і мети уроку. (5 хв.)
III. Пояснення нового матеріалу. (15 хв.)
IV. Вправи на закріплення одержаних знань (10 хв.)
V. Підсумки уроку. (5 хв.)
VI. Завдання додому та інструктаж до його виконання. (3 хв.)
Хід уроку:
I. Актуалізація опорних знань.
- Ми закінчили вивчати великий розділ “Синтаксис та пунктуація”.
-Що вивчає синтаксис?
- Що вивчає пунктуація?
II. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці розпочнемо працювати над іншими не менш важливими розділами мовознавства. Над якими, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:
Коли хочеш ти читати, то мене повинен знати.
А коли мене не знаєш, то нічого не вгадаєш. ( Букви )
- Який розділ вивчає букви, знаки письма? ( Графіка )
- Наступна загадка:
Ми, звичайно, не хитруєм:
Нас не бачать, нас лиш чують –
Це зовсім не дивина.
Як же наші імена? ( Звуки )
- Який розділ вивчає звуки? ( Фонетика )
- Ви вже, напевно, зрозуміли тему уроку. Хто може сказати?
- Які розділи будемо вивчати?
(Презентація: Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія )
- Скажіть, будь ласка, чому ці розділи будемо вивчати разом?
- Як вони між собою пов’язані?
- Що вивчає орфоепія?
- Чи пов’язані звуки з правилами вимови?
- Що вивчає орфографія?
- Чи пов’язані букви з правилами написання слів?
2. Висновок.
- То ж над якими розділами будемо працювати?
- Цю тему вивчатимемо 23 уроки. Як ви думаєте, яке завдання стоїть перед нами під час опрацювання цих розділів?
( - навчитися розрізняти звуки і букви, голосні та приголосні;
- правильно вимовляти і грамотно писати слова;
- вчитися користуватися словниками…)
3.Подорож
(Презентація :Чи можна почути світ? Що таке звук? Чому звірі не говорять? Як творяться звуки нашого мовлення?)
-Шановні учні, зверніть увагу на слайд та питання, що на ньому записані. Чи знаєте на них ви відповіді? А чи хочете про це дізнатись? Чи можна почути світ?( діти ствердно відповідають, аргументуючи свою думку).
-Зараз ми здійснимо віртуальну подорож у чарівний куточок природи і спробуємо дати відповідь на це та інші запитання.
-Таких чарівних куточків природи у нашому краю багато, влітку там цвіте багато квітів, над ними гудуть джмелі, на ставочку квакають жаби, шумить вітерець у кронах дерев. Десь співають пташки, мукають корови, чується голосне «ку-ку-ріку» півня. Світ переповнюється звуками.
-Які звуки почули ви? Розгляньте схему на с. 84, впр. 171.
- Безліч інших звуків оточує нас. Та вирізняються з-поміж них звуки людської мови.