Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Zadachi_vidpovidi.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
134.14 Кб
Скачать

Задача 1

Майно застраховано на 2,5 млн., страховий тариф 1,2%. Ризик переданий у перестрахування на 70 %. При настанні страхового випадку шкода заподіяна на 1 млн. 300 тис. Визначити розмір страхового відшкодування сплаченого перестраховиками, розмір комісійної винагороди за умови, що вона становить 10%.

Розв’язок:

СТ(страховий тариф) =1,2%

Перестрахування =70%

З(збиток) =1300000грн.

СП(страхова премія) = СС(страхова сума)*СТ= 2500000*1,2% = 30000грн

КВ(комісійна винагорода)=21000*10% =2100грн.

Задача 2

Визначити розмір страхового відшкодування за умови, що майно вартістю 3 млн. було застраховано за договором співстрахування 1-м страховиком на 30%, а 2-м на 40%, відповідно до системи забезпечення пропорційності. За результатами страхового випадку розмір шкоди склав 2 млн.

Розв’язок:

З=2000000

ВМ(вартість майна)=3000000

1)відповідальність кожного страховика:

=3000000*30%=900000грн.

=3000000*40%=1200000грн.

2) розмір СВ(страхове відшкодування) кожного страховика, за умови, що майно страхувалося за пропорційною системою:

=2000000*30%=600000грн.

=2000000*40%=800000грн.

Задача 3

За договором страхування від нещасних випадків страхова сума становить 50 тис., страховий тариф 3%, умовна франшиза 3 дні непрацездатності. За кожен день непрацездатності виплачується 0,2%, відповідно до листів непрацездатності особа перебувала на лікарняному по першому-10 днів, по другому-3 дні. Визначити розмір страхової виплати.

Розв’язок:

СС=50тис.грн.

УФ(умовна франшиза)=3 дні

СТ=3%

Страхова виплата за 1 день = 0,2%=0,2%*50тис.=0,1тис.грн

СВ=10дн.*0,1тис=1тис.грн.

Задача 4

Сільськогосподарське підприємство уклало договір страхування пшениці виходячи, що в минулому році з 10 га при засіві 10 га з кожного гектару було зібрано 2,5 ц, вартість кожного центнера 2 грн. В наступному році було засіяно 8 гектарів, з яких зібрано по 2 ц з гектара та кожний центнер був реалізований по 2,5 грн. Визначити:

  1. обсяг страхової відповідальності

  2. страхову премія за умови, що страховий тариф 2%

  3. страхове відшкодування

Розв’язок:

СТ=2%

СС=8га*2,5ц*2грн.=40 грн.

СП=40грн.*2%=0,8грн.

СВ=0 (тому що немає збитку => 8га*2ц*2,5грн.=40грн.)

Задача 5

Протягом останніх 6-ти років фермерське господарство страхує врожай площею 220 га, з середньою врожайністю 300 ц за гектар. Страхувальник виявив намір укласти договір страхування на наступний рік на таку саму площу. Ціна 1 ц – 70 грн., страховий тариф 9%. Визначити стразову вартість, страхову суму, страхову премію, страхове відшкодування за умови, що внаслідок стихійного лиха підприємство зібрало лише 42600 ц.

Розв’язок:

СТ=9%

СС=220га*300ц*70грн.=4620000грн.

СП=СС*СТ=4620000*9%=415800грн.

220га*300ц=66000ц

СВ=66000ц-42600ц*70грн=1638000грн.

Задача 6

Майно підприємства вартістю 14 млн. застраховано на 1 рік двома страховиками: першим на суму 8 млн, другим – на 6 млн. Збиток за страховим випадком становить 9,5 млн. Визначити розмір відшкодування кожного страховика.

Розв’язок:

ВМ=14000000грн.

З=9500000грн.

=8000000грн

=6000000грн.

=З*

=З*

Задача 7

Майно вартістю 4 млн. застраховано на 3,5 млн. За системою пропорційного забезпечення страховий тариф 0,2%, безумовна франшиза 5%. При настанні страхового випадку заподіяна шкода на 80 тис. грн.. Визначити страхову премію, франшизу і страхове відшкодування.

Розв’язок:

ВМ=4 млн. грн.

СТ=0,2%

СС=3,5 млн. грн.

БФ(безумовна франшиза)=5%

З=80000грн.

4млн. – 100%

3,5млн – х

Х =

СП=3,5млн. *0,2%=7000грн.

Ф(франшиза)=СС*БФ=3,5млн.*5%=175 тис. грн.

СВ=З*87,5%-Ф= - не виплачується!!!

Задача 8

Визначити розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності особі, яка має середню заробітну платню 2700 грн., страховий стаж 18 років та яка подала лист непрацездатності, строк дії якої з 19 травня 2010 року по 4 червня 2010 року.

Розв’язок:

Листопад – квітень = 181днів

2700*6/181=89,50

89,50*100%=89,5

89,5*5дн.=447,5грн – виплачує підприємство

89,5*12дн.=1074грн. – виплачує фонд

Задача 9

Визначити розмір допомоги за хворою дитиною для особи, яка перебувала на лікарняному з 07.06 по 23.06 (за умови перебування дитини на амбулаторному лікуванні) та з 24.06 по 15.07 (дитина перебувала в стаціонарі). Середня заробітна платна 4500, страховий стаж 8 років.

Розв’язок:

Грудень – травень = 182 днів

4500*6/182=148,35

148,35*80%=118,68

на амбулаторному лікуванні:

118,68*5дн.=593,4грн. – виплачує підприємство

118,68*9дн.=1068,12грн. – виплачує фонд

на стаціонарі:

5дн.*118,68=593,4грн. – виплачує підприємство

19дн.*118,68=2254,92грн. – виплачує фонд

Задача 10

Визначити розмір допомоги по догляду за хворим членом сім’ї за умови, що особа надала лист непрацездатності з 01.09.2010 по 09.09.2010. Середня з/п 3900 грн., страховий стаж 6 років.

Розв’язок:

Березень – серпень = 184 днів

  1. 3900*6/184=127,17

  2. 127,17*80%=101,74

  3. 101,74*3дн. = 305,22грн. – виплачує фонд

Задача 11

Визначити розмір допомоги по тимчасові втраті непрацездатності на підставі листа непрацездатності від 20.09. по 11.10 особі, яка має середню з/п 2900, страховий стаж 8 років.

Розв’язок:

Березень - серпень = 184днів

2900*6/184=94,57

94,57*80%=75,66

75,66*5дн.=378,3грн. – виплачує підприємство

75,66*17дн. = 1286,22грн. – виплачує фонд

Задача 12

Визначити розмір виплати по частковому безробіттю для підприємства з 8-ми годинним робочим днем, з врахування 30% простою на підприємстві. Погодинна оплата становить 30 грн., прості на підприємстві відбувався з 14 травня по 19 вересня.

Розв’язок:

  1. 30* =20грн.

  2. 8*30%=2,4год.

  3. Травень =12дн.*2,4год*20грн.=576грн.

Червень =21*2,4*20=1008грн

Липень =22*2,4*20=1056грн.

Серпень =21*2,4*20=1008грн.

Вересень = 13*2,4*20=624грн.

Задача 13

Визначити розмір допомоги по вагітності та пологах за умови, що застрахованою особою надано лист непрацездатності по вагітності і пологах з 1 червня. Дитина народилась 5 серпня. Застрахована особа мала середню з/п 4100 грн. та страховий стаж 7 років. Лист непрацездатності закрито 20.09

Розв’язок:

Грудень – травень = 182 днів

4100*6/182=135,16

135,16*80%=108,13

108,13*70 днів=7569,1 грн. – до пологів

108,13*56 днів=6055,28грн. – після пологів

Задача 14

Визначити розмір допомоги по частковому безробіттю на підприємстві із 40% простою, 8-ми годинним робочим днем для застрахованої особи, тарифна ставка якої 35 грн., страховий стаж 5 років. Підприємство отримало статус з простоєм з 1 липня по 30 вересня.

Розв’язок:

  1. 35грн.* =23,3 грн.

  2. 8*40%=3,2год

  3. Липень =22*3,2*23,3=1640,32грн.

Серпень =21*3,2*23,3=1565,76 грн.

Вересень =22*3,2*23,3=1640,32 грн.

Задача 15

Визначити розмір допомоги по вагітності та пологах для застрахованої особи зі страховим стажем 6 років, середня з/п 4700 грн., відповідно до листа непрацездатності від 10.05 по 27.08, за умови, що дитина народилась 09.08

Розв’язок:

Листопад – квітень = 181 днів

4700*6/181=155,80

155,80*80%=124,64грн.

70 дн.*124,64 грн. = 8724,8 грн. – до пологів

56 дн.*124,64грн. =6979,84грн. – після пологів

Задача 16

Підприємство протягом звітного року виплатило та реалізувало 500 одиниць продукції за ціною 180 грн. за одиницю продукції. При цьому мали такі затрати:

на оплату праці-30 грн.

комплектуючі матеріали-5 грн.

сировина-25 грн.

комунальні послуги-20 грн.

витрати на транспортування-10 грн.

Необхідно визначити, яку суму за ПДВ підприємству необхідно сплатити за результатами діяльності.

Розв’язок:

ПЗ=Ц*

ПЗ=Q*Ц* =500*180* =15003грн.

ПК=500*(25+5+20)* =4167,5грн.

ПДВ=15003 - 4167,5=10835,5грн.

Задача 17

Магазин, що реалізує побутову техніку на початок місяця мав 70 пральних машин, які були ним придбані за 2500 тис. Протягом місяця вони отримали ще 80 за ціною 3000. До кінця місяця 80% пральних машин були реалізовані за ціною 3500 за одиницю. Решта була реалізована у наступному місяці за знижкою 3200 за одиницю. Визначити суму ПДВ за звітний період.

Розв’язок:

ПК=3000* =50000грн.

Всього пральних машин = 70+80=150шт.

80% = 120 шт. пральних машин

20% = 30 шт. пральних машин

=3500*120* =70014грн.

=3200*30* =16003,2грн.

ΣПЗ=70014+16003,2=68017,2грн

ПДВ= ΣПЗ – ПК = 86017,2 – 50000=36017,2грн.

Задача 18

У березні місяці В.П. Іваненко за місцем його роботи було нараховано такі доходи: з/п – 6000 грн., премія за лютий – 2000 грн., аванс за квітень – 3000 грн., відрядження – 1500 грн. (в межах норми) та 2000 (за межами норми), відпускні-2000 грн., матеріальна допомога на оздоровлення-1000 грн., стипендія-500 грн. Розрахувати податок на доходи фізичних осіб за березень.

Розв’язок:

ЗМОД=6000+2000+2000=10000грн.

=(ЗМОД – ЕВ - СПП)*Ст

СПП – не має, тому що дохід перевищує 1320 грн.

ЕВ=3,6%*10000=3600грн.

=(10000 - 3600)*15% = 960грн.

З приводу 18 задачі, то в мене так:

ЗМОД=10 000грн

ЕВ=3,6% * 10 000=360 грн.

ПДФОм=(10 000 - 360)* 17%=1638.8

Задача 19

Виробничі основні фонди фірми “Чаркун” на початок розрахункового року становили 17100 тис. грн. 1 липня того ж року фірма придбала нові основні фонди вартістю 990 тис. грн., а з 11 листопада були виведені фонди на суму 2300 тис. грн.

У розрахунковому році обсяг товарної продукції має становити 41800 тис. грн., а рівень рентабельності – 26%.

Визначити обсяг випуску продукції і розмір прибутку в розрахунку на 1 грн. вартості основних фондів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]