- •10. Самостійна образотворча діяльність дошкільників.
- •11.Конструювання з деталей конструктора:
- •12. Змоделювати вступну частину заняття з декоративного ліплення в старшій групі. Тема за вибором.
- •13 Заняття як форма навчання обр. Д-сті, види
- •14. Конструювання з природного матеріалу
- •15. Змоделювати вступну частину заняття з аплікації в 2 молодшій групі. Тема за вибором.
- •16.Класична класифікація методів і прийомів пед. Супроводж обр д-сті
15. Змоделювати вступну частину заняття з аплікації в 2 молодшій групі. Тема за вибором.
Тема: Кульки для клоуна
Мета. Закріплювати уміння наклеювати різноколірні круги різного розміру, кольори. Викликати позитивні емоції від спільної роботи закріплювати уявлення про геометричну фігуру – круг; удосконалювати уміння класифікувати предмети за кольором; закріплювати прийоми наклеювання. розвивати мову, пам'ять, увагу, мислення. продовжувати виховувати у дітей чуйність, співчуття до казкових персонажів, викликати бажання допомагати їм.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти заходять в групу. На великому рознесенні лежать пластмасові кулі різних кольорів. Вихователь: Діти, що це? (Кулі). – Як їх багато. А які вони красиві! – А хто мені скаже, якого кольору ці кулі?
Індивідуальні питання: – Варя, покажи кулю червоного кольору. – А ти, Лада, покажи кулю жовтого кольору. – Ну, і кулю зеленого кольору нам покаже Ігорек. (Вихователь хвалить дітей).
Вихователь: Ой, діти, поглянете, а кульки розсипалися (висипати на підлогу кулі). Напевно вони хочуть пограти з вами. Які вони різні Жовті і червоні, Зараз ми їм допоможемо В кошики все їх складемо. Запропонувати дітям зібрати кулі. І покласти в кошик кулі такого кольору, якого стрічки на корзині. Перевірити разом з дітьми, чи всі кульки лежать в своєму кошику. Стук в двері. Вихователь: Здається, до нас хтось прийшов. (Відкриває двері і заносить панно із зображенням сумного клоуна). Клоун. (Сумно) – Здрастуйте, діти! Діти вітаються з клоуном. Вихователь: Який настрій у клоуна? . А як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей). – А сумний він тому, що йому хочеться грати, але у нього немає кульок. Допоможемо йому розвеселитися? У вас на столі лежать різноколірні кухлі – кульки і все необхідне, щоб їх наклеїти. Зробити це треба красиво – так, щоб кульки оточували нашого клоуна. Тоді він стане веселим. – Покажіть, як клоун жонглюватиме (Діти імітують рух). – А зараз приступимо до роботи. В процесі роботи уточнити у дітей, куди вони наклеюватимуть кулі (вгору, вниз, над клоуном, під клоуном). Після закінчення роботи вихователь (непомітно для дітей) приклеює на обличчя клоуна картку з посмішкою. Вихователь: Поглянете на вираз обличчя клоуна. Що ви відмітили? (Відповіді дітей). Яке у нього зараз настрій? (Веселе, радісне). – Так, він нам посміхається і говорить вам спасибі за красиві, різноколірні кульки. А ще він приготував для вас сюрприз. З коробки дістати різноколірні надувні кулі і під музику В. Шаїнського «Цирк» запропонувати дітям пограти з ними.
16.Класична класифікація методів і прийомів пед. Супроводж обр д-сті
Успіх виховання і навчання залежить від того, які методи і прийоми використовує педагог, щоб донести до дітей певний зміст, сформувати у них знання, уміння, навички, розвинути здібності . Традиційно у педагогіці склалися певні класифікації методів: наочні, словесні, практичні.
До групи наочних методів належать:
- розглядання, обстеження предметів, об'єктів природи, арт-об'єктів (творів мистецтва, малюнків, зліпків тощо);
- спостереження, споглядання, простеження, (спостерігання) дій педагога під час демонстрування ним зразків креативної поведінки в різних ситуаціях, пов'язаних з образотворчою діяльністю.
До групи словесних методів належать:
• мистецтвознавча розповідь,
• бесіда,
• обговорення,
• запитання,
• заохочення,
• порада.
До групи практичних методів в особистісно-орієнтованій технології образотворчої діяльності належать:
• експериментування із зображальними матеріалами,
• вправи у техніках зображення.
