Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zanyattya_po_pedagogitsi.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
89.08 Кб
Скачать

14,Тема «Українські костюми» ст.Гр.

Програмовий зміст:

  • поглибити та закріпити знання дітей про предмети українського національного вбрання, учити малят називати та розповідати про народний костюм;

  • розвивати розповідне мовлення, поповнювати словниковий запас назвами матеріалів, із яких виготовлюють українське вбрання (лляний, шовковий, шерстяний, атласний, скляний, сап’яновий, овечій);

  • продовжувати знайомити малят із тематичними літературно-художніми творами, сприяти засвоєнню їх змісту;

  • виховувати пізнавальний інтерес до українських народних звичаїв, обрядів, традицій тощо.

Попередня робота: показувати зображення українського національного костюму, обговорювати предмети національного одягу українців.

Обладнання: картинки із зображенням окремих елементів українського дитячого вбрання (для хлопчика та дівчинки), картонний коробок, оформлений як скриня, ілюстрація до вірша Ю. Шкрумеляка «Мала українка».

Хід заняття.

Початок заняття. Перед дітьми на дошці – ілюстрація до вірша Ю. Шкрумеляка «Мала українка» (дівчинка в українському костюмі). Педагог звертає увагу дітей на малюнок і читає їм вірш. Запитання до дітей після вірша.

Основна частина.

а) Педагог дістає і ставить на стіл коробок та продовжує бесіду. Дидактична гра «Вбрання українців». Дорослий кличе малят по черзі до себе, просить кожну дитину дістати із скрині будь-яку картинку, сказати, що на ній зображено, показати всім, а потім описати цю річ та розповісти, що це за предмет вбрання.

б) Усі переглянуті речі діти розкладають у дві окремі купки: в одну купку – елементи одягу для хлопчика, а в іншу – для дівчинки. Коли у скрині нічого не залишається, малята ще раз за проханням педагога називають усі предмети національного вбрання, жіночого

(сорочка-вишиванка, спідничка, жилетка, віночок, чобітки, намисто) та чоловічого

(шаровари, сорочка-вишиванка, пояс, шапка-бирка).

в) Дидактична гра «Із чого наше вбрання?» Малята за зразком дорослого утворюють та називають слова-ознаки.

г) Збирає дітей біля себе і читає уривок з вірша Ю. Шкрумеляк. Діти чітко та виразно повторюють слова віршика услід за педагогом.

Підсумок заняття. Педагогічна оцінка.

14,Тема «Українські костюми» ст.Гр.

Програмовий зміст:

  • поглибити та закріпити знання дітей про предмети українського національного вбрання, учити малят називати та розповідати про народний костюм;

  • розвивати розповідне мовлення, поповнювати словниковий запас назвами матеріалів, із яких виготовлюють українське вбрання (лляний, шовковий, шерстяний, атласний, скляний, сап’яновий, овечій);

  • продовжувати знайомити малят із тематичними літературно-художніми творами, сприяти засвоєнню їх змісту;

  • виховувати пізнавальний інтерес до українських народних звичаїв, обрядів, традицій тощо.

Попередня робота: показувати зображення українського національного костюму, обговорювати предмети національного одягу українців.

Обладнання: картинки із зображенням окремих елементів українського дитячого вбрання (для хлопчика та дівчинки) картонний коробок, оформлений як скриня, ілюстрація до вірша Ю. Шкрумеляка «Мала українка».

Перед дітьми на дошці – ілюстрація до вірша Ю. Шкрумеляка «Мала українка» (дівчинка в українському костюмі). Педагог звертає увагу дітей на малюнок і читає їм вірш.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]