Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zanyattya_po_pedagogitsi.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
89.08 Кб
Скачать

6.Скласти план-конспект спортивного свята "Зимонька-зима" для дітей шостого року життя.

Програмовий зміст: Вдосконалювати вміння метати в ціль. Розвивати фізичні якості: швидкість, спритність, окомір. Виховувати витримку, наполегливість, позитивне відношення до фізичних вправ. Сприяти формуванню радісних емоцій

Матеріали: паличка із сніжинкою, 20 кеглів.

Хід заняття

1. Вступ – слова ведучої

2.Комплекс ЗРВ

3.Вихід «Зимоньки»

4.Конкурс «Метання»

5.Рухливі ігри: «Два Морози», «Морозки», «Хто більше», «Хто влучніше»

7,План- конспект спортивної розваги для дітей 4 р.Ж.

Тема: Літо, літо до нас прийшло

Програмовий зміст:вправляти у використовувані знайомих рухів в ігрових ситуаціях, імітувати тварин і птахів; формувати емоційний досвід;способствовать елементарному перетворенню; розвивати бажання працювати та грати в колективі.

Обладнання: маски та шапочки пташенят,лисичок, зайченят, жабок, грибочка, макети квітів, обручі, 2 лавки.

Хід:

І. Вступначастина. Мотивація дітей: сюрпризний момент, читання худ. літ.,запрошення до гри.

ІІ. Основна частина:

1. Рух.гра «Пташки в гніздечках» (маска мами- пташки на ведучій, діти в масках пташенят. Ведуча пропонує дітям заховатися в гніздечка, а потім вийти, розправити свої крильця та полетіти збирати зернятка, потім знову сховатися)- 3-4 рази

2. Рух.гра «Лисичка та зайчата»( ведучий в костюмі лисички ловить зайченят(дітей)- 3-4 рази.

3. Рух.гра «Жабки та комарики» (діти діляться на комариків (хлопчики) та жабенят(дівчатка), всі вони сидять на лавках. Одна з ведучих домовляється з дівчатками,щоб вони голосно квакнули- злякали комариків. В цей момент хлопчики починають доганяти жабок) – 2-4 рази( можна змінювати ролі)

4. Гра-атракціон «Хто більше назбирає квітів» ( на підлозі на ковбику розкладаються квіти, обирається дві дитини, які будуть їх збирати. Поки гра музика діти збирають квіти,потім їх рахують)- 1-2 рази

5. Танець-фантазія «Дощик» (муз. В. Волкова «Етюд», дітям пропонується потанцювати під дощиком, половити краплинки)

ІІІ. Заключна частина.

6. Рух.гра « Знайди грибочок»(одну дитину вибирають грибочком, та ховають її(один з ведучих ховає). А інші діти повинні знайти її, хто знайде той буду танцювати з ним в середині кола, а інші поколу водять хоровод).- 2-3 рази.

7. Підведення підсумків, похвала дітей та закінчення свята.

8.План-конспект комбінованого заняття з дітьми шостого року життя на тему «Олімпійські ігри - свято спорту».

Мета: дати дітям уявлення про Олімпіаду та олімпійських іграх.

Завдання:сформувати уявлення дітей про Олімпійські ігри як змагання ,в яких беруть участь спортсмени всіх країн ;познайомити відомостями з історії створення Олімпійських ігор;закріпити знання дітей про символ і ритуали Олімпійських ігор;розширити знання про види спорту;сприяти формуванню інтересу до занять фізичними вправами ; виховувати пізнавальний інтерес

Попередня робота:бесіда на тему: «Олімпійські ігри» ;розучування з дітьми віршів , розгадування загадок . Демонстраційний матеріал:зображення спортсмена з факелом,зображення зимових видів спорту. Роздатковий матеріал:фарби,аркуші паперу,пензлі,картинки з зимовими видами спорту,символи олімпіади.

Хід роботи:

Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про Олімпіаду. Діти,хто з вас знає ,що таке Олімпійські ігри?Що саме ви про них знаєте?(відповіді дітей)

Олімпійські ігри - це головні змагання спортсменів у всьому світі і в усі часи. Перші Олімпійські ігри проходили в Греції у гори Олімп , тому вони і отримали назву - Олімпійські ігри . У змаганнях міг брати участь кожен бажаючий і присвячувалися вони богу Зевсу. Це була чисто чоловіча свято. У наш час , прагнучи повернути пов'язані з древніми Олімпійськими іграми ідеали добра і справедливості , люди вирішили відродити ці ігри. Раз на чотири роки на стадіон однією з країн світу вбігає людина з факелом , запаленим від цього вогню.(Показ дітям зображення спортсмена з факелом)

Діти,а хто з вас знає,що означають ці кольорові кільця?(Показ символу олімпійських ігор)

Це Символ Олімпіади - п'ять кольорових сплетених кілець - позначають дружбу між усіма континентами : Європою (блакитний колір), Азією (жовтий колір), Африкою (чорний колір ), Австралією ( зелений колір) , Америкою (червоний колір) , ( розглядання з дітьми символічних кілець) .

Діти , а які зимові види спорту ви знаєте? (відповіді дітей) Хочу вам сказати, що Олімпійські ігри проходять по семи зимових видів спорту(демонстрація ілюстрацій з зимовими видами спорту)

- Біатлон ;

-Бобслей , бобслей і скелетон ;

-Керлінг ;

-Хокей ;

-Санний спорт ;

-Ковзанярський спорт : фігурне катання , шор - трек і швидкісний біг на ковзанах ;

-Лижний спорт : гірські лижі , лижні гонки , лижне двоборство , стрибки на лижах з трампліну , фрістайл і сноуборд . Фіз. хвилинка « Ми олімпійці!»

А зараз пропоную гру, яка називається : «Вибери картинки із зимовими видами

спорту». ( на столі багато картинок з різними видами спорту , відібрати потрібні атрибути до зображених видів спорту).

А ,що потрібно робити щоб стати сильними , швидкими , спритними , як спортсмени ? ( відповіді дітей : робити зарядку , загартовуватися , займатися фізичними вправами , ходити на спорт , багато гуляти , дотримуватися режиму дня ) .

Ви дотримуєтесь цих правил?(відповіді дітей)

-А чи знаєте ви яким є Олімпійський девіз ? (відповіді дітей). А девіз ось який : « Швидше, вище , сильніше! ».

Під час проведення Олімпійських ігор існує ритуал , який дуже важливо дотримуватися . До нього належать:

  • Запалювання Олімпійського вогню ;

  • Проголошення клятви від імені всіх учасників ігор ;

  • Проголошення від імені суддів клятви про справедливе суддівство ;

  • Вручення переможцям і призерам змагання медалей;

  • Підняття прапора і виконання гімну на честь переможців. Самостійна діяльність дітей. Діти,у вас на столах є фарби та аркуші паперу на яких ми разом з вами зараз намалюємо символи Олімпійських ігор. Діти,який символ Олімпійських ігор?(відповіді дітей)Так,діти ми з вами намалюємо кольорові кільця,які є символом Олімпійських ігор.

Сьогодні ми познайомилися з символами Олімпійських ігор та ритуалами. Якщо ви будете дружити зі спортом , то обов'язково станете спортсменами і можливо навіть хтось з вас буде брати участь в Олімпійських іграх.

Диференційована оцінка дітей.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]