Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zanyattya_po_pedagogitsi.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
89.08 Кб
Скачать

27. Скласти план-конспект заняття з навчання старших дошкільників придумувати продовження казки (оповідання), розпочатої вихователем.

Подорож до чарівної казки(комплексне)Старша група

Завдання: вчити дітей придумувати закінчення до казки, вміти слухати свого ровесника , не повторювати розповіді, правильно будувати речення, розвивати вміння передавати інтонацію персонажів казки,вправляти дітей в побудові різних за структурою речень, узгоджувати іменники ,прикметники ,числівники.

Хід заняття

Вих: Діти сьогодні я не просто вихователь, а Фея, що прийшла із казкового міста, запросити вас у казку. Щоб туди потрапити , скажіть хто складає казки?

-Які казки вам більше подобаються?Чому?

Відповіді дітей.

Сьогодні ми будемо надзвичайними казкарями. Зараз я вам прочитаю казочку «Червона Шапочка», ви уважно її послухайте, а потім придумаєте кінцівку самостійно.

Діти драматизують уривок казки. Об’єднуючи двох дітей , які розповідають казку за частинами.

Використовувати прийоми: підказка, заохочення, пед. оцінка.

Діти чиє закінчення казочки вам більше всього сподобалось?

Добре а тепер я вам прочитаю казочку до кінця(як є)

Вих: Діти ,вже час повертатися додому, ви молодці!Цікаві розповіді склали про червону шапочку. А щоб ви надовго запам’ятали героїв казки, я залишаю вам ілюстрації до неї. Роздивіться їх і згадуйте нашу подорож.

28. Скласти план-конспект заняття з розглядання дітьми другої молодшої групи сюжетної картини.

Цілі: 1. Зв. мов-ля: розвивати вміння слухати і розуміти запитання; будувати відповідь адекватно до поставленого запитання; вчити будувати опис картинки із 2х-3х речень. 2. Словник: збагатити словник дітей словами, називними, дій, ознак, предметів. 3. Зв.культ.мов-ня: вправляти дітей у твердій вимові приголосних перед а, о, е; вправляти у вимові слів зі збіговим змістом; розвивати вміння передавати запитання, здивування, повідомлення радості…

Дид. матеріал: сюжетна картинка.

Хід заняття

1 Організація дітей, мотивація їхньої діяльності (сюрпризний момент…)

2 основна ч.: показ картини, її розглядання. Вихователь складає опис картини.

Проводиться бесіда за змістом картини. Запитання (причинно-наслідкові, порівняння); лексичні вправи(якими словами можна сказати про предмет, який він…); проведення вправи на вправляння різних інтонацій (радісно, сумно); схема опису( на картині…, діти прийшли…, у них радісний…); спільний опис картину.

3 Підсумок: Загальна оцінка діяльності усіх дітей.

29. Заняття з розвитку мовлення

Тема: Розповідь за сюжетною картиною.

Група: середня.

Назва: „Іжаки”.

Програмний зміст:

- вчити дітей складати опис за картиною, дотримуючись певної структури (початок, розвиток подій, закінчення).

- активізувати словник дітей словами-визначеннями: їжачок, ховатися, жуки; збагатити лексику словами: пізня осінь, розгребсти, мати-їжиха, допитливий.

- вправляти дітей у правильній вимові всіх звуків мови.

Матеріал: наочність – сюжетна картина „Їжаки восени” (автор С. Ніколаєва, Н. Мешкова), ведмедик.

Хід заняття:

І ч. початок – мотивація – ігрова ситуація: ведмедик прийшов у гості. „Діти, ведмедику у „Лісовій школі” дали завдяння – розповісти про що ця картина. Але ведмедик не знає, як це зробити і просить щоб ви допомогли йому розповісти про картину” (показ та розглядання картини).

ІІ ч. основна – бесіда за картиною. Питання:

- Що намальовано на картині?

- Яка пора року? Як дізналися?

- Що роблять їжачки?

Лексична вправа: Як можна сказати про їжачків, які вони, який у них настрій?

Зразок розповіді (опису) вихователя за фрагментом картини з його аналізом.

«Це їжачки пізньою осінню. Вони маленькі, колючі, допитливі. Їжачки мають 4 лапки, вуха, очі, носик. Їх тіло вкрито маленькими колючими сірими голками. Маленькі їжачки граються біля матері їжихи, шукають серед листя жуків, які вже сховалися. Мені подобається ця лісова сім’я.

Аналіз розповіді вихователя.

Самостійне складання дітьми описи за картиною: використовується педоцінка; словесна підказка; навідні запитання, наприклад:

- які їжачки?

- а що їжачки роблять?

- чи сподобалась тобі картина? Чим саме?

Розповідь демонструють до 4-х дітей на одному занятті.

ІІІ ч. підсумок – деференційована оцінка діяльності дітей.

30

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]