- •Практичні завдання
- •1,Конспект фз ігрового типу для дітей 6 р. Ж.
- •2. План-конспект сюжетного заняття з фізичної культури в групі раннього віку в днз.
- •I. Підготовча частина.
- •II. Основна частина.
- •3. Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.
- •Ход занятия
- •Скласти план-конспект рухливої гри «Пожежники на навчанні». Розробити її новий варіант з метою підсилення рухового змісту.
- •5,Комплекс утренней гимнастики (средняя группа)
- •6.Скласти план-конспект спортивного свята "Зимонька-зима" для дітей шостого року життя.
- •7,План- конспект спортивної розваги для дітей 4 р.Ж.
- •8.План-конспект комбінованого заняття з дітьми шостого року життя на тему «Олімпійські ігри - свято спорту».
- •9.Складіть план-конспект спостереження за рослиною в середній групі Тема: Спостереження за березою(жовтень)
- •11. Скласти план-конспект екскурсії в природне довкілля для середньої групи.
- •Ход занятия:
- •12. Тема « Спостереження за кішкою» мол.Гр.
- •14,Тема «Українські костюми» ст.Гр.
- •14,Тема «Українські костюми» ст.Гр.
- •Мала українка
- •Дидактична гра «Вбрання українців»
- •Дидактична гра «Із чого наше вбрання?»
- •16, Тема : «Лінійне вимірювання»
- •17. Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Навчання дітей порівнянню суміжних чисел". Визначити вікову групу(середня група)
- •Хід заняття: Робота з демонстраційним матеріалом "Знайди сусідів"
- •Завдання "Визнач" (рз, с. 36)
- •Завдання «Порівняй»
- •18,Конспект заняття з математики для дітей середнього дошкільного віку Тема: Овал
- •Хід заняття:
- •Робота з демонстраційним матеріалом.
- •Фізкультхвилинка Завдання «Відремонтуй речі»
- •19, Дні тижня.
- •20.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Орієнтування на площині".
- •Хід заняття
- •1 Завдання «Де що знаходиться?»
- •Фізкультхвилинка
- •2 Завдання «Знайди однакові»
- •21,Середня група. Звукова культура мовлення у складі комплексного
- •22,Заняття з навчання грамоти (старша група)
- •24,Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі.
- •Хід заняття:
- •25.Тема: Інтонування звуків
- •27. Скласти план-конспект заняття з навчання старших дошкільників придумувати продовження казки (оповідання), розпочатої вихователем.
- •Хід заняття
- •28. Скласти план-конспект заняття з розглядання дітьми другої молодшої групи сюжетної картини.
- •Хід заняття
- •29. Заняття з розвитку мовлення
- •30. Скласти план-конспект заняття з ознайомлення дітей середньої групи з якостями та властивостями предметів.
24,Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі.
Переказ української народної казки « Колосок»
Тема: Переказ української народної казки " Колосок".
Програмовий зміст: Вчити дітей переказувати казку самостійно , дотримуючись його структури. Продовжувати вчити розрізняти на слух різні інтонації, користуватися ними у відповідності зі змістом художнього твору; вчити розуміти образний зміст і значення прислів'їв. Розвивати розуміння образного змісту, значення прислів’їв.
Виховувати любов до праці.
Матеріал: книга з ілюстраціями .
Хід заняття:
- Вам знайоме прислів'я "Хто не працює, той не їсть".
Що воно означає?
- Зараз я прочитаю вам українську народну казку "Колосок", де втілена ця народна мудрість. Тож слухайте уважно
Читання казки .
Бесіда за змістом казки з показом ілюстрацій до казки
- Як у казці розкривається значення прислів'я " Хто не працює , той не їсть " ?
- Подумайте, які мишенята ? Якими словами можна сказати про них? Який характер у мишенят?Як ви це зрозуміли ?
- Який півник ? Якими словами можна про нього сказати ? Який характер у півника?
- Розкажіть , як трудився півник . Що він робив з колоском ?
- Чим займалися в цей час мишенята ? Як півник провчив мишенят ? Що він їм сказав ?
Повторне читання казки.
- Послухайте ще раз цю казку. Слухайте уважно. Після ви будете її переказувати.
- Зверніть увагу , як я буду міняти голос під час читання казки , зверніть увагу на дії героїв і на їх діалог.(читання казки)
- Яким голосом треба говорити за мишенят? Чи завжди однаковим голосом? Яким голосом треба говорити за півника?
Переказування на основі схеми
- Ну а тепер спробуйте переказати казку, а ця схема допоможе вам у цьому.
- Будьте уважні, тому що розповідати ви будете по черзі: хтось почне, а продовжать інші (переказ)
-Зверніть увагу на знак питання в кінці. Що він означає? Давайте придумаємо казці хороший кінець.
Керування дитячими переказами, оцінювання й аналіз до я кого залучаються всі діти.
Підведення підсумків:
То яка основна ідея була закладена в казці?
Маша і Саша були сьогодні молодці самостійно переказували, Віка і Женя розповідали дуже виразно, Катя і Світла запам’ятали чітку послідовність, тощо. Ліза і Сергій добре розповідали, але потрібно наступного разу попрацювати над виразністю голосу і т.і.
25.Тема: Інтонування звуків
Мета: вчити дітей інтонувати звук [р] у слові, розвивати моторику артикуляційного апарату, увагу, зв’язне мовлення, вміння класифікувати та узагальнювати; виховувати повагу до поезії.
Обладнання: вата, предметні картки, сюжетні малюнки, геометричні фігури, дзеркало, смужки паперу, дидактичні ігри, скоромовки, чистомовки, сюжетні малюнки;
Хід заняття:
Підготовчий етап
Організаційна підготовка дітей до заняття.
Дихальна гімнастика.
Перша вправа: плавно вдихнути через ніс і повільно видихнути через ніс.
Друга вправа: вдихнути – затримати повітря (1-2 с.) – видихнути.
Третя вправа: вдихнути через ніс – затримати (1-2 с.) – видихнути через рот. Четверта вправа: комбінований вдих – затримка, видих через ніс.
Основний етап
Дихальні вправи та вправи для розвитку моторики артикуляційного апарату:
- А тепер давайте з вами подмухаємо на вузеньку смужечку паперу таким чином, щоб вона підлітала високо вгору. Так само повинен тремтіти ваш язичок, коли ви вимовляєте звук [р]. Зараз давайте пожужжим, як жучок жужжить, видихаючи повітря на кінчик язика ( [ж-ж-ж-ж…..] ), подзижчим, як мушка дзижчить ( [з-з-з-з…..] ). «Побити» язичком об зубки, як дятел б’є по корі дерева: «д-д-д-д….», так само склад «да-да-да-да…», так само склад «де-де-де-де…», «ди-ди-ди-ди…».
Нові знання про місце і спосіб утворення звука [р].
Слухання і повторення вірша разом, по одному (2 – 3 рази).
Рак
Рак ранесенько проснувся,
В черевики гарні взувся,
І без тата, і без мами
Прогулявся між корчами.
Срібна рибка пропливала,
Вона рака не впізнала.
Рак розсердився, роззувся
І додому повернувся.
І.Кульська
Бесіда за змістом вірша. Запитання до дітей.
Про кого був вірш? Що робив рак? Чому він розседився?
Заучування вірша. Повторення разом, підгрупами, індивідуально.
Прочитати ще раз.
Діти, який звук у вірші зустрічається найчастіше?
Давайте вивчимо вірш. Слухаймо і повторюємо.
Зараз будемо утворювати звук [р]. повторення скоромовок. Всі разом. По одному. Хто швидше. Хто чіткіше…
Ра – ра – ра – надворі весела гра; Ро – ро – ро – в зайця тепленьке хутро; Ру - ру – ру – зайчик цей живе в бору; Рі – рі – рі – він подобавсь дітворі; Ор – ор – ор – отруйний гриб мухомор; Ар – ар – ар – горить ліхтар;
Гра «Супемаркет»
В великі кошики треба скласти продукти, в яких є звук [р]. В маленькі кошики – продукти, в яких немає.
Підсумки заняття:
Який вірш ми сьогодні вивчили? Який звук в ньому виділявся найчастіше? Акцентуємо увагу дітей на тому, що звук ми слухаємо і чуємо у слові, а не окремо. Диференційована оцінка.
№26
План-конспект заняття-інсценівки «Хто в будиночку живе» для дітей третього року життя Мета:закріпити уявлення дітей про домашніх тварин.Активізувати словник дітей назвами тварин,діями ,які вони роблять. Збагатити словник словами (кудлатий,швидкий,маленький). Вправляти у звуконаслідуванні(гав-гав, мяу-мяу і т.д). Вправляти в порівнянні (більший-менший). Дидактичний матеріал:іграшки домашніх тварин,чарівна хатинка. Хід заняття: Початок заняття. Організація дітей. Мотивація діяльності(звертаємо увагу на хатинку,яка стоїть,загадковим голосом пропонуємо дітям дізнатися хто живе в хатинці). Основна: 1)Розглядання картинки(пропозиція дітям дізнатися хто може жити в хатинці) - вихователь поступово знайомить дітей з жителями хатинки. Знайомство з жителями відбувається в різних варіантах: - загадкою після відгадування з’являється іграшка,яку діти розглядають з допомогою запитань; - вихователь звуконаслідує і пропонує дітям вгадати,потім з’являється іграшка; - просто виставляє іграшку питає хто це. Кожна іграшка розглядається,діти повторюють звуконаслідують (хором,індивідуально). Коли всі іграшки виставленні вихователь пропонує порівняти,яка саме велика,а яка маленька. Можна організувати інсценівку. Наприклад:курочка кличе курчаток.До інсценівки залучаються діти і виконують звуконаслідування. 2)Самостійна діяльність дітей з іграшками(кожна дитина з іграшкою.Вихователь працює індивідуально з кожною дитиною) (Тваринки заходять до хатинки через гру). Підсумок заняття,де обговорюється:Хто приходив?Що робив? 3)Загальна оцінка
№ 27
