Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zanyattya_po_pedagogitsi.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
89.08 Кб
Скачать

22,Заняття з навчання грамоти (старша група)

Мета: вчити дітей проводити звуковий аналіз три фонемних слів за допомогою фішок; закріплювати знання про те, що звуки у слові йдуть послідовно; вправляти дітей в умінні добирати слова із заданим звуком; продовжувати вчити визначати кількість речень у тексті, кількість слів у реченні.

Дидактичний матеріал: картки-схеми із зображенням предмету для звукового аналізу, фішки.

Хід заняття:

  • Діти, далеко звідси є незвичайна країна. А хто в ній мешкає , ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

Їх дорослі й діти знають:

Чують, бачать і читають.

Тож для вас не дивина

Їхні спільні імена.

(звуки та букви)

  • Так, діти, правильно. Подивіться ось на ці картинки. Що зображено на першій картинці? ( кіт )

  • Послухайте, як правильно вимовляти це слово – к-і-т. Давайте разом промовимо. К-і-т. А тепер ви вимовте. Добре, молодці. Слово складається зі звуків. Давайте подивимось на цю схему і визначимо зі скількох клітинок вона складається. (три клітинки)

  • Давайте промовимо перший звук нашого слова «кіт».

  • Олегу, промов звук «к». А тепер подивись на схему. Розташуй нашу фішку-звук у першу клітинку схеми.

  • Який у нас другий звук? ( і )

  • Давайте разом його промовимо. Олегу, розташуй фішку-звук у другу клітинку схеми.

  • Який же третій звук слова « кіт »? ( т )

  • Так, давайте промовимо його. Олегу, розташуй фішку в третю клітинку. Отже, зі скількох звуків складається слово «кіт»?

  • Правильно. У вас на столах знаходяться схема слова та фішки-звуки. Розташуйте звуки в клітинки по порядку.

Аналогічна робота проводиться зі словами «дим», «лев».

  • А тепер давайте промовимо кожен звук кожного слова.

  • К-і-т, д-и-м, л-е-в.

  • Отже, діти, скільки в слові «кіт» звуків? (три) Так. І їх треба вимовляти один за одним. Який перший звук? (к). Який другий звук? (і). Який третій звук? (т).

  • А тепер послухайте казку. (читаю початок казки. Перші 3-4 речення). Давайте визначимо скільки речень міститься в тексті.

  • Діти, повторіть перше речення. А хто пам᾽ятає друге речення? А хто повторе третє речення?

  • Давайте порахуємо скільки слів у реченні.

Дидактична гра « Зберемо букет для мами ».

Діти, а зараз ми згадаємо які є квіти та зберемо букет для мами. Вам потрібно зібрати слова-назви квітів, в яких є звуки (л), (л᾽). (діти проговорюють)

  • Молодці, діти. Ви добре справились з завданням.

23,

Тема: « Складання описового оповідання про іграшку».

Програмовий зміст: Зв᾽язне мовлення: вчити дітей складати опис іграшок, дотримуючись певної структури (назвати об᾽єкт; виокремити та охарактеризувати його основні властивості, частини; висловити своє відношення до нього).

Словник :активізувати в мовленні прикметники, які позначають властивості, якості предметів, зображених на картинці.

Граматика: вправляти дітей в побудові різних типів речень.

Дидактичний матеріал: іграшки тварин ( ведмідь, заєць, лисиця, вовк).

Хід заняття .

В. : Діти, до нас у гості прийшов ведмідь і привів з собою гостей . Давайте запросимо його гостей .

В. : Діти, подивіться уважно. Так хто ж прийшов до нас у гості разом з ведмедиком ?

В. : Як можна назвати одним словом все це ? ( Іграшки ) .

В. : Правильно , молодці. Це все іграшки. Діти , але ведмедик привів із собою іграшки не просто так. Він хоче щоб ви йому пояснили як з ними грати . Допоможемо Мишкові ?( Так).

В. : Діти , вам треба буде скласти оповідання про іграшки . А допоможе вам у складанні розповіді ось ця схема . Давайте подивимося на схему. ( Ставлю питання за схемою) .

В. : За кольором які бувають іграшки ?( Чорні, коричневі, помаранчеві, білі, сірі).

В. : За формою іграшки бувають ? ( Круглі , квадратні , трикутні ) .

В. : За величиною бувають які іграшки ? ( Великі, маленькі ) .

В. : У іграшок є частини , наприклад : голова, на голові вуха, очі , ніс , тулуб , хвіст , лапи.

В. : Іграшки роблять з різних матеріалів. З якого матеріалу наші іграшки?

В. : Молодці . А зараз ще раз подивимося на схему. Коротко повторимо , як треба описувати іграшку : колір , форма , величина , з яких частин складається , з якого матеріалу зроблена , як можна грати .

В. : Зараз послухайте, як красиво треба розповісти про іграшку .

Розповідь вихователя .

В:.А тепер ще раз роздивіться іграшки, та спробуйте описати одну з них.

В: Ведмедик дуже хоче, щоб ми навчили його грати з іграшками. Хто хоче розповісти про іграшку ? ( Дитячі розповіді ) .

В. : Добре , молодці. Дуже гарні і цікаві розповіді у вас вийшли . Послухавши ваші розповіді , ведмедик тепер все знає про свої іграшки. Він говорить вам велике спасибі.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]