
- •Практичні завдання
- •1,Конспект фз ігрового типу для дітей 6 р. Ж.
- •2. План-конспект сюжетного заняття з фізичної культури в групі раннього віку в днз.
- •I. Підготовча частина.
- •II. Основна частина.
- •3. Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.
- •Ход занятия
- •Скласти план-конспект рухливої гри «Пожежники на навчанні». Розробити її новий варіант з метою підсилення рухового змісту.
- •5,Комплекс утренней гимнастики (средняя группа)
- •6.Скласти план-конспект спортивного свята "Зимонька-зима" для дітей шостого року життя.
- •7,План- конспект спортивної розваги для дітей 4 р.Ж.
- •8.План-конспект комбінованого заняття з дітьми шостого року життя на тему «Олімпійські ігри - свято спорту».
- •9.Складіть план-конспект спостереження за рослиною в середній групі Тема: Спостереження за березою(жовтень)
- •11. Скласти план-конспект екскурсії в природне довкілля для середньої групи.
- •Ход занятия:
- •12. Тема « Спостереження за кішкою» мол.Гр.
- •14,Тема «Українські костюми» ст.Гр.
- •14,Тема «Українські костюми» ст.Гр.
- •Мала українка
- •Дидактична гра «Вбрання українців»
- •Дидактична гра «Із чого наше вбрання?»
- •16, Тема : «Лінійне вимірювання»
- •17. Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Навчання дітей порівнянню суміжних чисел". Визначити вікову групу(середня група)
- •Хід заняття: Робота з демонстраційним матеріалом "Знайди сусідів"
- •Завдання "Визнач" (рз, с. 36)
- •Завдання «Порівняй»
- •18,Конспект заняття з математики для дітей середнього дошкільного віку Тема: Овал
- •Хід заняття:
- •Робота з демонстраційним матеріалом.
- •Фізкультхвилинка Завдання «Відремонтуй речі»
- •19, Дні тижня.
- •20.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Орієнтування на площині".
- •Хід заняття
- •1 Завдання «Де що знаходиться?»
- •Фізкультхвилинка
- •2 Завдання «Знайди однакові»
- •21,Середня група. Звукова культура мовлення у складі комплексного
- •22,Заняття з навчання грамоти (старша група)
- •24,Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі.
- •Хід заняття:
- •25.Тема: Інтонування звуків
- •27. Скласти план-конспект заняття з навчання старших дошкільників придумувати продовження казки (оповідання), розпочатої вихователем.
- •Хід заняття
- •28. Скласти план-конспект заняття з розглядання дітьми другої молодшої групи сюжетної картини.
- •Хід заняття
- •29. Заняття з розвитку мовлення
- •30. Скласти план-конспект заняття з ознайомлення дітей середньої групи з якостями та властивостями предметів.
21,Середня група. Звукова культура мовлення у складі комплексного
заняття.
Мета:
Вчити дітей чіткої артикуляції звук [ш], навчити розрізняти їх на слух.
Вчити використовувати засоби інтонаційної виразності.
Навчити узгоджувати іменники з прикметниками, відмінювати іменники в родовому відмінку однини і множини.
Навчити описувати іграшки та предмети за зразком вихователя.
Розвивати мовленнєвий апарат, фонематичний слух, мовленнєве дихання, силу голосу.
Виховувати: розсудливість, спостережливість.
Дидактичний матеріал: набір різних іграшок, прапорці.
Хід заняття:
1. Початок заняття. Організація дітей. Мотивація мовленнєвої діяльності дітей.
Язичок живе у своєму будиночку – ротику. Як і в будь-якому будинку у ньому теж є свої дверцята – це губи і зуби. Подивись, як я можу відчиняти і зачиняти дверцята у своєму будиночку, а тепер спробуй ти. Язичок дуже веселий і любить перетворюватися на різні речі:
- широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Утримувати 10-15 с.
- рот широко відкрити. Широкий язик підняти угору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати в такому положенні 10-15 с.
А ще він, як і всі діти любить гратися - гойдатися на гойдалці вгору-вниз, вгору – вниз: Рот відкрити. Язик висунути далеко вперед, напружити його та зробити вузьким. Утримувати в такому положенні 15 с.
Та, мабуть, як і ти він великий ласун, любить поласувати чимось смачненьким (Вправа “Смачне варення” Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик у глиб рота. Повторити 10-15 разів.). А як швидко він вміє скакати на конячці (Вправа “Конячка” Присмоктати язик до піднебіння, клацнути язиком. Клацати повільно, сильно. Розтягувати під’язикову зв’язку. Виконати 10-15 разів.).
2. Показ пояснення артикуляції звуку, багаточисленна вимова звуку в образній формі.
Педагог говорить, що вміє шуміти як вітер, при цьому треба язик підняти за верхні зуби до альвеол (горбочків), губи у широкій посмішці, язичок за зубами в горі, з ротика виходить тепле повітря і протяжно вимовляти : ш-ш-ш-ш-ш…
Діти, дного разу, - говорить педагог, - Язичок почув, як шумить вітер. Він співав так: ш-ш-. Як співав вітер? Ш-ш-ш - пісня вітра. Язичку вона дуже сподобалася. І вирішив він вивчити пісню вітру. Спочатку Язичок заспівав неголосно. Як він заспівав? Потім голосніше ... Щоб і у вас вийшла пісня вітру, треба язик підняти за верхні зуби до альвеол (горбочків), губи у широкій посмішці, з ротика виходить тепле повітря і протяжно вимовляти: ш-ш-ш ». (Хорові повторення та 5 - 6 індивідуальних.) Далі діти всі разом і по одному (3 - 4 дитини) співають довгу (2 - 3 с на одному видиху) пісеньку паровоза.
3. Введення звука у склад. Промовляння чистомовок.
Шифер кришу прикрашає,
Від дощу її ховає.
Ми до школи швидко йшли,
Кущ шипшиновий знайшли.
На машині у гараж
Заїжджає батько наш.
Для машини це як дім,
Тепло й затишно у нім.
Гра «Знайти звук». Діти, на картинках зображені предмети, назвіть ті, де є звук ш. (суниця, шарф, машина, білка, шуба, шорти, шипшина, школа, клас, портфель).
4. Підсумок заняття.