Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zanyattya_po_pedagogitsi.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
89.08 Кб
Скачать

31

Практичні завдання

1.Скласти план-конспект фізкультурного заняття ігрового типу для дітей шостого року життя.

2.Скласти план-конспект фізкультурного заняття сюжетного типу для дітей третього року життя.

3.Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.

4.Скласти план-конспект рухливої гри «Пожежники на навчанні». Розробити її новий варіант з метою підсилення рухового змісту.

5.Скласти план-конспект ранкової гімнастики для дітей 5 року життя.

6.Скласти план-конспект спортивного свята "Зимонька-зима" для дітей шостого року життя.

7.Скласти план-конспект спортивної розваги для дітей четвертого року життя, до змісту якої входять рухливі ігри та ігри-атракціони.

8.Скласти план-конспект комбінованого заняття з дітьми шостого року життя на тему «Олімпійські ігри - свято спорту».

9.Складіть план-конспект спостереження за рослиною в середній групі.

10.Складіть план-конспект колективної праці дошкільників у природі для дошкільників 6 року життя.

11.Скласти план-конспект екскурсії в природне довкілля для середньої групи.

12.Скласти план-конспект спостереження за твариною в молодшій групі.

13.Скласти план-конспект узагальнюючої бесіди з ознайомленням дошкільників з природою за довільно обраною темою для старшої групи.

14.Скласти план-конспект заняття, в якому застосовується метод розглядання дидактичної картинки.

15.Скласти тест для виявлення математичної готовності дітей до школи, враховуючи три показники готовності: мотиваційний, змістовий, дійовий.

16.Скласти фрагмент конспекту заняття за темою: «Лінійне вимірювання».

17.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Навчання дітей порівнянню суміжних чисел". Визначити вікову групу.

18.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Овал".

19.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Тиждень".

20.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Орієнтування на площині".

21. Скласти план-конспект заняття з виховання звукової культури мовлення дітей середньої групи.

22. Скласти план конспект заняття з навчання дітей старшої групи грамоти.

23. Скласти план конспект заняття з навчання дітей середньої групи описам іграшок.

24. Скласти план конспект заняття з навчання дітей старшої групи переказу художніх творів.

25. Скласти фрагмент заняття з розвитку мовлення, мета якого – навчити дітей середньої групи інтонувати звуки в слові.

26. Скласти план-конспект заняття-інсценівки «Хто в будиночку живе» для дітей третього року життя.

27. Скласти план-конспект заняття з навчання старших дошкільників придумувати продовження казки (оповідання), розпочатої вихователем.

28. Скласти план-конспект заняття з розглядання дітьми другої молодшої групи сюжетної картини.

29. Скласти план-конспект заняття з навчання дітей середньої групи розповіданню за сюжетною картиною.

30. Скласти план-конспект заняття з ознайомлення дітей середньої групи з якостями та властивостями предметів.

Відповіді:

1,Конспект фз ігрового типу для дітей 6 р. Ж.

Програмовий зміст: Вчити стрибкам у глубину. Удосконалювати навички бігу та підлізання, стрибків і метання в ціль на обох ногах. Розвивати орієнтування у просторі, спостережливість, швидкість, спритність. Виховувати коректне ставлення до ровесників, уміння взаємодіяти в колективі.

Обладнання: м’яч.

Хід заняття

Рухлива гра «Не залишайся на підлозі».

Вибирається ловець, який разом з дітьми бігає по всьому залу (майданчику). Як тільки вихователь скаже: «Лови!» Все тікають від ловця і підіймаються на предмети (лавки, куби, і т. д.). Ловець намагається осалить тікаючих. Діти, до яких ловець доторкнувся, відходять убік. По закінченні підраховують кількість спійманих і вибирають ловця. Гра поновлюється.

Рухлива гра «Хитра лисиця».

Гравці стоять по колу на відстані одного кроку один від іншого. Осторонь, поза колом, позначається будинок лисиці. За сигналом вихователя діти закривають очі, а він обходить їх із зовнішнього боку кола і доторкається до одного з граючих, який і стає ведучим - хитрою лисицею. Потім діти відкривають очі, хором три рази (з невеликим інтервалом) запитують (спочатку тихо, а потім голосніше): «Хитра лисиця, де ти?» Після третього разу грає, вибраний хитрою лисицею, швидко вибігає на середину кола, піднімає вгору руку і каже: «Я тут!» Усі гравці розбігаються по майданчику, а лисиця їх ловить (доторкається рукою). Після того як лисиця зловить і відведе до себе в будинок 2-3 дітей, вихователь вимовляє: «У коло», - і гра поновлюється.

Якщо лисиця довго не може нікого зловити, то вибирають іншого ведучого.

Рухлива гра «Піжмурки»

Вихователь призначає лічилки водить - Жмурко. Він встає на середину майданчика, обмеженою шнурами. Йому зав'язують очі і пропонують кілька разів обернутися. Всі діти розбігаються, а Жмурка намагається кого-небудь зловити.

Правила: не виходити за позначену кордон; тікаючи від піжмурки, можна присідати; щоб Жмурка не вийшов за межі майданчика, його попереджають словом "вогонь".

Рухлива гра «Мисливці і зайці»

З числа граючих вибирається мисливець, решта зайці. На одній стороні залу (площадки) відводиться місце для мисливця, на іншій - будинок зайців. Мисливець ходить по залу, роблячи вигляд, що шукає сліди зайців, а потім повертається до себе. Зайці вистрибують з кущів і стрибають на двох ногах (або на правій і лівій черзі) в різних напрямках. За сигналом: «Мисливець»! - Зайці тікають в будинок, а мисливець кидає в них м'яч (в руках у нього два-три м'ячі). Ті, в кого він потрапив, вважаються підстреленими, і він забирає їх у свій будинок.

Після кожного полювання на зайців мисливець змінюється, але не з числа спійманих. Для проведення даної гри (щоб уникнути травм) краще використовувати саморобні м'ячі, зшиті зі шматочків тканини.

Рухлива гра "КУРОЧКИ ТА ГОРОШИНКИ"

Із числа гравців обирають 2 «курочки» та 4—6 «горошинки». Усі інші гравці утворюють коло — «клітку».

«Горошинки» заходять у «клітку», назовні лишаються «курочки».

За сигналом ведучого «клітка» рухається по колу праворуч або ліворуч, а «курочки» ходять навколо неї, змахують крильцями та квокчуть.

За командою ведучого «Стій!» гравці зупиняються і піднімають руки, відкривши «клітку».

«Курочки» забігають у коло і намагаються наздогнати «горошинок». Упійману «горошинку» «курочка» виводить з кола. Гра продовжується знову, як тільки буде упіймана одна «горошинка». Після закінчення гри відзначаються найспритніші «курочка» та «горошинка».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]