
- •Хід уроку
- •II. Мотивація навчально! діяльності
- •III. Узагальнення та закріплення знань учнів
- •1. Конкурс «Презентація команди» (максимум за конкурс — 5 балів)
- •2. Конкурс «Продовж речення» (1 бал за правильну відповідь)
- •3. Конкурс «Рослини» (1 бал за правильну відповідь)
- •8. Конкурс «Домашнє завдання» (2 бали за правильно виконане завдання)
- •9. Конкурс капітанів (1 бал за правильну відповідь)
- •Пам'ятка
- •Лісова пісня
План-конспект уроку-КВК з курсу «Я і Україна» в 2 класі вчителя початкових класів Загальцівського НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Семеніченко С.П.
Тема: Природа навесні
Мета: поглиблювати знання учнів про життя тварин і птахів навесні; закріплювати знання про поведінку і спосіб їх життя, роль і місце у природі, в житті людей; виховувати любов до рідної землі, дбайливе ставлення до неї; учити бачити прекрасне навколо себе; розвивати пізнавальну активність учнів, логічне мислення, уміння аргументовано висловлювати свою думку, навички міжособистісного спілкування.
Обладнання:
Демонстраційний матеріал «Птахи», «Червона Книга України», диск «Голоси птахів», пам’ятка «Будь природі другом», малюнки учнів.
Епіграф:
Охороняти природу означає охороняти Батьківщину (М. Пришвін).
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Учитель
Усміхніться всім навколо
Небу, сонцю, добрим людям,
І тоді обов'язково
Наш урок цікавим буде!
II. Мотивація навчально! діяльності
Доброго ранку, сонечко ясне!
Доброго ранку, земле прекрасна!
Доброго ранку, дерева багряні!
Доброго ранку, квіти духмяні!
Доброго ранку, птахи голосливі!
Доброго ранку, люди щасливі!
— Сьогодні ми узагальнимо знання про природу навесні, зокрема про життя птахів і тварин. Урок проведемо у формі КВК. Три команди змагатимуться за звання найерудованішого і найвинахідливішого знавця птахів, тварин і рослин.
III. Узагальнення та закріплення знань учнів
1. Конкурс «Презентація команди» (максимум за конкурс — 5 балів)
Кожна команда презентує свою назву та емблему.
Команда «Бджілка»
Бджілка Майя навесні
По саду літала.
З яблуневих квіточок
Нам медок збирала.
Трудівниця замала,
Та все носить, носить.
Меду стільки нам дала —
На всю зиму досить!
Команда «Пролісок»
Із зеленої сорочки,
Що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки,
Як зовуть їх — відгадай!
Це вже проліски у гаї
На галявині цвітуть,
І ніде, ніде немає
Кращих квіточок, мабуть.
Команда «Пташенята»
Прилетіли солов'ї,
Звеселили всі гаї.
Ой, веселі солов'ї,
Розкажіть про ті краї.
Де зимою ви літали?
Що ви їли? Де ви спали?
А чи мають ті краї
Отакі, як в нас, гаї?
2. Конкурс «Продовж речення» (1 бал за правильну відповідь)
Піднялося вище... (сонечко).
Почав танути... (сніг).
Весело задзвеніли... (струмочки).
Повіває теплий... (вітерець).
На деревах набубнявіли... (бруньки).
— На лісових галявинах зацвіли... (весняні квіти).
— Зеленіє молода... (травичка).
— Прилітають із теплих країв... (птахи).
— Прокинувся від зимового сну... (ведмідь).
— Якою ви бачите весну? За допомогою малюнка назвіть ознаки весни.
3. Конкурс «Рослини» (1 бал за правильну відповідь)
Якою є перша квіточка весни? (Пролісок)
Цілюща, красива, символ України... (калина).
Яке білокоре дерево найраніше розпочинає весняний сокорух? (Береза)
Якій рослині, що дуже популярна в Україні, приписують магічну силу від злих духів? Цю рослину ми використовували, щоб не захворіти на грип. (Часник)
Яке дерево, оспіване Тарасом Григоровичем Шевченком, є символом України та оберегом рідного дому? (Верба)
Із зеленої сорочки,
Що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки,
Як зовуть їх? Відгадай! (Конвалії)
4. Конкурс «Перелітні птахи» (2 бали за правильну відповідь)
За зовнішнім виглядом слід розпізнати птаха, визначити — перелітній він чи осілий,
Лелека, горобець.
Сова, шпак.
Ластівка, голуб.
5. Конкурс «Птахи і поезія» (5 балів за правильно виконане завдання)
Знайти, вивчити і розповісти напам'ять вірш про птахів.
6. Конкурс «Звуки лісу» (1 бал за правильну відповідь)
Хвилина релаксації
— Розпізнайте, якій пташці належить цей спів.
Зозуля, дятел, качки.
7. Конкурс «Відгадай загадку» (2 бали за правильну відповідь)
— Відгадайте загадку. Що змінилося в житті цих тварин і комах із настанням весни?
Влітку носить сіру шубку.
Взимку — білого кожуха.
Має з тріщиною губу,
Косі очі ті довгі вуха. (Заєць)
Гостроносий і маленький,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається, вночі —
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок,
Як він зветься? (Їжачок).
У садку малий Микитка
Захотів зірвати квітку,
А вона його вкусила.
Що за квітка це була?
Це не квітка, а... (бджола)