
- •7.1.Тепловий розрахунок
- •7.2. Конструктивний розрахунок
- •7.3. Гідравлічний розрахунок
- •7.1.Тепловий розрахунок
- •7.2. Конструктивний розрахунок
- •7.3. Гідравлічний розрахунок
- •7.1.Тепловий розрахунок
- •7.2. Конструктивний розрахунок
- •7.3. Гідравлічний розрахунок
- •7.4. Розрахунок оптимального режима і конструкції апарата.
7.4. Розрахунок оптимального режима і конструкції апарата.
Техніко-економічний розрахунок дозволяє знайти оптимальні умови праці цих апаратів з врахуванням капітальних затрат, амортизації обладнання і експлуатаційних витрат.
Оптимальна швидкість руху рідини відповідає мінімуму функції:
КΣ = КА + КЕ
де КΣ – сумарні витрати, грн/рік,
КА – амортизаційні витрати, грн/рік,
КЕ
– експлуатаційні витрати,
CF = 1100 грн./м2 ;
а = 0,08 % ;
τ = 5760 год.;
CE = 0,41 + ПДВ;
CE = 0,41 · 1,2 = 0,49 грн/(кВт·год).
При швидкостях : ω1 = 0,8 м/с; ω2 = 0,6 м/с
Амортизаційні витрати:
КА = F·CF·a
де F – поверхня теплообміну, м2
СF – вартість 1 м2 поверхні теплообміну апарату, грн./м2, СF = 1100 грн./м2
а – річна доля амортизаційних відрахувань, %, а = 0,08
КА = 30,98·1100·0,08 = 2726,24 грн/рік
2. Експлуатаційні витрати:
КЕ = N·CE·τ
де N – потужність електродвигунів насосів, кВт,
СЕ – вартість 1 кВт·год електроенергії, грн/(кВт год)
τ – тривалість роботи апарату в році, год.
N = N1 + N2 = 131,3 +63,99 = 195,29 Вт
КЕ = 0,19529·0,49·5760 = 551,186 грн.
Сумарні витрати:
КΣ = 551,186 + 2726,24 = 3277,426 грн.
При швидкостях : ω1 = 0,8 м/с; ω2 = 0,3 м/с
1. Амортизаційні витрати:
КА = F·CF·a
де F – поверхня теплообміну, м2
СF – вартість 1 м2 поверхні теплообміну апарату, грн./м2, СF = 1100 грн./м2
а – річна доля амортизаційних відрахувань, %, а = 0,08
КА = 41·1100·0,08 = 3608 грн/рік
2. Експлуатаційні витрати:
КЕ = N·CE·τ
де N – потужність електродвигунів насосів, кВт,
СЕ – вартість 1 кВт·год електроенергії, грн/(кВт год)
τ – тривалість роботи апарату в році, год.
N = N1 + N2 = 157,1 +73,55 = 230,65 Вт
КЕ = 0,2365·0,49·5760 = 650,99 грн.
Сумарні витрати:
КΣ =3608+ 650,99 = 4258,99 грн.
При швидкостях : ω1 = 0,8 м/с; ω2 = 1 м/с
1. Амортизаційні витрати:
КА = F·CF·a
де F – поверхня теплообміну, м2
СF – вартість 1 м2 поверхні теплообміну апарату, грн./м2, СF = 1100 грн./м2
а – річна доля амортизаційних відрахувань, %, а = 0,08
КА = 27,19·1100·0,08 = 2392,72 грн/рік
2. Експлуатаційні витрати:
КЕ = N·CE·τ
де N – потужність електродвигунів насосів, кВт,
СЕ – вартість 1 кВт·год електроенергії, грн/(кВт год)
τ – тривалість роботи апарату в році, год.
N = N1 + N2 = 564,1 +104,5 = 668,5 Вт
КЕ = 0,6686·0,49·5760 = 1887,06 грн.
Сумарні витрати:
КΣ =2392,72+ 1887,06 = 4279,78 грн.
Висновок: найбільш оптимальна робота апарата при швидкостях продукту та води є такими : ω1 = 0,8 м/с; ω2 = 0,6 м/с