
- •8 Розрахунок конструкції №2____________________________________ 20
- •Інженерно-геологічні умови будівельного майданчика
- •1.2 Підбір глибини закладання підошви фундаменту
- •1.2.1 Геологічний фактор.
- •1.2.2 Кліматичний фактор.
- •1.2.3 Гідрогеологічний фактор
- •1.2 Збір навантажень на фундамент Збір навантаження від 1 м² покрівлі
- •Розрахунки
- •Збір навантаження від 1 м² горища
- •Розрахунки
- •Збір навантаження від 1 м² перекриття
- •1.4 Попередній підбір розмірів фундаменту
- •1.5 Визначення розрахункового опору ґрунту
- •1.6 Кінцевий підбір розмірів фундаменту
- •1.7.Розрахунок конструкції №1
- •1.8 Розрахунок конструкції №2
- •Список використаних джерел
1.7.Розрахунок конструкції №1
Розрахунок монолітного перекриття
1 Відповідно до варіанту завдань збираємо навантаження від 1м2 перекриття(g)
gр = 5,038кН/м2
Визначаємо загальне навантаження на плиту:
P=gxlдxlк (11)
P= 5,038 × 5,6 × 3,15 = 88,87
Визначаємо співвідношення сторін
lд/lк = 5,6/3,15 = 1,7 (12)
4 За допомогою таблиці 1 (додаток 2) знаходимо коефіцієнти для визначення велечин згинаючих моментів:
ак= 0,4435; ад= 0,177; ßд=0,0448;
5 Визначаємо величини згинаючих прольотних моментів
Мк= ак × Р (13)
Мк= 0,4435 × 88,87 = 39,4кНм2
Мд= ад × Р (14)
Мд= 0,177 × 88,87 = 15,73кНм2
6 Визначаємо величини згинаючих прольотних моментів

Мд= ßд × Р (15)
Мд= 0,0448 × 88,87 = 3,98кНм2
7 Виконуємо розрахунок нижньої арматури
αm = Mк / γb b h0 2 Rb, (16)
де, h0 = h – a = 15 - 2 = 13см
αm = 39,4 / 0,85 × 1×0,132 × 9,775 = 0,039 / 0,14 = 0,28
8 Знаходимо значення η
η = 0,830
9 Визначаємо площу розтягнутої арматури
As = M / Rs η h0; (17)
As = 0,039 / 365 ×0,830 × 0,13 = 0,039 / 39,38 = 0,0009904 = 0,9904см2
10 Виконуємо розрахунок верхньої арматури
αm = Mк / γb b h0 2 Rb,
де, h0 = h – a = 15 - 2 = 13см
αm = 3,98 / 0,85 ×1 ×0,132 × 9,775 = 0,00398 / 0,14 = 0,028
11 Знаходимо значення η
η = 0,990
12 Визначаємо площу розтягнутої арматури
As = M / Rs η h0;
As = 0,00398 / 365 × 0,990 × 0,13 = 0,00398 / 46,98 = 0,0000847 = 0,0847см2
Визначили необхідну кількість арматури. Арматура нижня: As = 0,99см2, та арматура верхня: As = 0,0847см2. Отже, приймаємо нижнє армування: As = 3,93 см2 5⌀10 А400С з кроком 150, та верхнє армування: As = 4,71 см2 5⌀10 А400С з кроком 150.
1.8 Розрахунок конструкції №2
Розрахунок монолытного сходового маршу
Визначення навантажень і зусиль. Власна вага типових маршів за каталогом індустріальних видавців для житлового та цивільного будівництва становить
=
3,6кН/
,
коефіцієнт надійності за навантаженням
γf
= 1,2; довго діюче тимчасова навантаження
ld
= 1 кН/
.
Розрахункове навантаження на 1 м довжини маршу
q = ( γf + γf ) a (кН/м) (18)
q = (3,6 * 1,1 + 3 * 1,2) 1,2 = 9,072кН/м.
Згинальний розрахунковий момент у середині прольоту маршу
М
=
(19)
М
=
Поперечна сила на опорі
Q
=
(20)
Q
=
Попереднє
призначення розмірів перерізу маршу.
Стосовно до типових заводських форм
призначаємо товщину плити (по перетину
між сходинами)
h
f
= 30 мм, висоту ребер h
= 170 мм, товщину ребер br
= 80 мм. Дійсний перетин маршу заміняєм
на тавровий перетин з полицею в стислій
зоні
b= 2br = 2 * 80 = 160 мм; ширину полиці h f при відсутності поперечних ребер приймаємо не більше h f = 12 h f + b = 12 * 3 + 16 = 52см. Приймаємо за розрахункове менше значення h f = 52 см.
Підбір площі перерізу поздовжньої арматури. За умовою встановлюємо розрахунковий випадок для таврового перерізу ( при x = h f ) : при
M ≤ Rb γb2b f * (h0 – 0,5 h f ) нейтральна вісь проходить в полиці;
1 330 000 ˂ 14,5 (100) 0,9 * 52 * 3 (14,5 – 0,5 * 3) = 2 640 000 Н*см; умова задовільняється нейтральна вісь проходить в полиці; розрахунок арматури виконуємо за формулами прямокутних перерізів шириною b f = 52 см.
A0
=
(21)
A0
=
Знаходимо ƞ = 0, 0,960; ξ = 0,08
AS
=
AS
=
(22)
Приймаємо
2 Ø 14 А – ІІ, АS
= 3,08
( - 4,5 % допустимо ). При 2 Ø 16 А – ІІ, АS
= 4,02
(+25% значний пере розхід арматури).
В
кожному ребрі встановлюємо по одному
плоскому каркасу К-1.
Розрахунок похилого перерізу на поперечну силу. Поперечна сила на опорі Qmax = 17,8 * 0,95 = 17 кН. Обчислюємо проекцію розрахункового похилого перерізу на поздовжню вісь за формулами:
Bb
= φb2(1+
φf
+ φn)
Rbt
γb2b
,
де
(23)
φn
= 0; φf
= 2
=
= 0,175 ˂ 0,5; (1 + φf
+ φn
) = 1 + 0,175 =
= 1,175 ˂ 1,5;
Bb
= 2 * 1,175 * 1,05 * 0,9 (100) 16 *
= 7,5 *
Н/см;
у розрахунковому похилому перерізі Qb = QSυ = Q/2, а так як по формулі
Qb
= Bb
/2, то с = Bb/2,
то с =
Bb/0,5Q
= 7,5*
/0,5
* 17 000 = 88,3 см, що быльше 2 h0
= 29см. Тоді Qb
= Bb/c
= 7,5 *
/29
= 25,9 *
Н = 25,9 кН, що більше Qmax
= 17 кН, отже, з розрахунку поперечна
арматура не потрібна.
В ¼ прольоту призначаємо з конструктивних міркувань поперечні стрижні діаметром 6 мм із сталі класу А - І кроком s = 80мм ( не більше h/2 =
= 170/2 = 85мм), АSυ = 0,283 , RSυ = 175 МПа; для двох каркасів n = 2,
АSυ
= 0,566
;
μυ
= 0,566/16*8 = 0,0044; а = ЕS/Еb
= 2,1 *
/2,7
*
= 7,75
В середній частині ребер поперечну арматуру розташовуємо конструктивно з кроком 200мм.
Перевіряємо міцність елементу по похилій смузі між похилими тріщинами за формулою
Q ≤ 0,3φυ1φb1Rb γb2bh0, де (24)
φυ1
= 1 + 5а
μυ
= 1 + 5*7,75*0,0044 = 1,17;
φb1= 1-0,01 * 14,5 * 0,9 = 0,87;
Q = 17 000 ˂ 0,3 * 1,17 * 0 ,87 * 14,5 * 0,9 * 16 * 14,5 (100) = 93 000 Н;
умова дотримується, міцність маршу по похилому перерізі забезпечена. Далі розраховується прогини ребер і перевіряють їх з розкриття тріщин.Плиту маршу армують сіткою зі стержнів діаметром 4/6мм, розташованих кроком 100/300мм. Плита монолітно пов'язана зі сходинами, які армують з конструктивних міркувань, і її несуча здатність з урахуванням роботи сходинок цілком забеспечуться. Сходини, які укладаються на косоури, розраховують як вільно оперті балки трикутного перетину. Діаметр робочої арматури сходинок з врахуванням транспортних і монтажних впливів призначають в залежності від довжини сходинок lst:
lst =1,35 м - 6мм, хомути виконують з арматури діаметром 4/6 мм кроком 200мм.