Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Гаркуша Наталия.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
205.39 Кб
Скачать

V. Рухлива хвилинка. Гімнастика для пальчиків.

1. Вправа «Маляр».

Руки – це щітки, пальці – волосинки щіток. Малярі фарбують стіни – плавні рухи – імітація фарбування щіткою. Спочатку вгору – вниз, потім зліва-направо.

2. Вправа «Птахи».

Діти схрещують долоні «крила». Птахи летять – плавні помахи долонею – крил, «крила тріпочуть» - долоні рухають швидко – швидко, «пташка летить до землі» - нахили до землі, долоні розправлені, як крила пташки; «пташка пірнає у небо» - піднятись на носочки ніг, руки над головою.

VІ. Гра «Знайти вирізані клаптики». Кожна дитина повинна знайти «вирізані» клаптики з певним візерунком та розташувати на малюнку.

VІІ. Гра «Порахуй геометричні фігури». Діти розглядають малюнок та лічать кількість кругів, прямокутників, трикутників, овалів, квадратів (гра на швидкість).

Vііі. Прощання.

Заняття №8

Мета: вчити дітей робити порівняльний аналіз предметів, їх властивостей, розвивати увагу, саморегуляцію, виховувати доброзичливість та наполегливість, самостійність.

І. Вітання

ІІ. Гра «Доручення». Психолог пропонує виконати дітям такі доручення:

1 дитина – купити посуд

2 дитина – купити знаряддя праці

3 дитина – купити фрукти

4 дитина – купити овочі

5 дитина – купити меблі

Діти відшукують на столі картинки із зображенням тих предметів, які їй доручили. Для ускладнення можна замовити певну кількість предметів (3 - 5).

ІІІ. Гра «Чим схоже і чим відрізняється». Кожній дитині пропонується пара предметів, які вона повинна проаналізувати і знайти схожість і відмінність. Діти відповідають по черзі, можна залучати інших дітей допомогти відповісти другу:

заєць і вовк.

зошит і книга

риби і птахи

людина і кіт

річка і море

ІV. Вправа «Знайди цифру». Діти повинні обвести кружечком ту цифру, яка відповідає кількості зображених предметів.

V. Рухлива хвилинка.

Vі. Графічне завдання.

Заняття №9

Мета: вчити творчо мислити (за допомогою ТРВЗ), продовжувати вчити класифікувати предмети, розвивати зорове сприйняття та уважність.

Хід заняття

І. Привітання.

ІІ. Гра «Поміркуй». Діти слухають запитання та дають відповіді на них (бажано з поясненнями).

Які камінці не можна зустріти в морі? (сухі).

Скільки яблук виросло на 5 грушах?

Скільки собачок сидить на гілочці дерева?

Які предмети тонуть у воді. А які –ні?

Як принести воду у решеті? (Потрібно, щоб вода замерзла).

Як дістати цвях із склянки із водою, щоб не замочити руки? (магнітом).

ІІІ. Гра «Один зайвий». Дітям пропонується розглянути зображення груп предметів та знайти один зайвий предмет, пояснити свій вибір.

ІV. Гра «Склади картинку». Скласти картинку з пазлів (для кожної дитини окрема картинка).

V. Рухлива хвилинка.

VІ. Гра «Поети». Дітям пропонується придумати риму до слів: Сніг, Курчатко, Садочок, Гілочка.

VІІ. Гра «Домалюй». Діти повинні домалювати бегемотикам те, чого їм не вистачає ( за зразком ).