- •Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
- •1 Розділ:теоретичні основи психокрекції
- •1.1. Зміст та види психокорекції
- •Види психокорекції
- •1.2. Мета і завдання психокорекції. Принципи
- •Принципи психокорекційної роботи
- •1.3.Особливості застосування ігрового методу в психокорекційній роботі.
- •У структурному плані гра відрізняється трьома характерними особливостями, які можна враховувати при використанні ігор в діагностичної та корекційної роботи:
- •2 Розділ: емпіричне дослідження вплив гри на корецію пізнавальних інтересів дітей дошкільного віку
- •2.1 Методика дослідження пізнавальних інтересів
- •2.2.Аналіз результатів дослідження
- •3 Розділ:корекція пізнавальних інтересів методом гри у дошкільному віці
- •3.1. Ігротерапія. Ігри. Профілактика та корекція страхів у дошкільному віці. Ігри на витіснення страхів у дітей
- •Список використаної літератури
- •Корекційно - розвивальна програма «Розумники та Розумнички» (для дітей старшого дошкільного віку)
- •Програма корекційно-розвивальних занять
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •Заняття №2
- •Vііі. Прощання.
- •V. Рухлива хвилинка.
- •Vііі. Прощання.
- •V. Рухлива хвилинка.
- •Vііі. Прощання.
- •V. Рухлива хвилинка. Гімнастика для пальчиків.
- •1. Вправа «Маляр».
- •2. Вправа «Птахи».
- •Vііі. Прощання.
- •V. Рухлива хвилинка.
- •Vі. Графічне завдання.
- •V. Рухлива хвилинка.
- •Vііі. Прощання.
- •V. Рухлива хвилинка.
Vііі. Прощання.
Заняття №4
Мета: розвивати вміння дітей класифікувати предмети, логічне мислення; підвищувати рівень зорової пам’яті та саморегуляції.
Хід заняття
І. Вітання.
ІІ. «Ким був раніше?» Психолог називає предмет (тварину, рослину), а діти повинні назвати, чим (ким) він був раніше.
Курка – яйцем Кінь – лошам
Корова – телям Риба – ікринкою
Яблуня – зернинкою Хліб – борошном
Сорочка – тканиною Будинок – цеглиною
ІІІ. Вправа «Назви одним словом». Дітям роздаються картки із зображенням тварин та транспортних засобів. Діти відповідають, на які групи можна об’єднати ці предмети.
ІV. Вправа «Хто тут зайвий? Чому?». Дітям пропонується розглянути картинку, знайти зайвий предмет і пояснити чому він зайвий.
V. Рухлива хвилинка.
VІ. Вправа «Пригадай». Діти дивляться на малюнок 10 сек., потім по пам’яті називають, що на ньому зображено.
VІІ. Вправа «Назви пору року та замалюй». Кожна дитина отримує малюнок, називає, яка пора року зображена та домальовує за пунктиром зображення.
Vііі. Прощання.
Заняття №5
Мета: розвивати слухову увагу, фонематичний слух, зорову пам’ять, аналітичне мислення та підвищувати саморегуляцію.
Хід заняття
І. Вітання.
ІІ. Гра «Хто найуважніший?». Психолог читає уривок казки, але з помилками, називаючи не ті слова. Діти чують неправильне слово – піднімають руку та виправляють його.
Йшов дід густим літом (лісом) і загубив рукавичку. Ось біжить миска (мишка), побачила рукавичку та й каже: «Тут я буду шити (жити)!» Коли це стрибає шапка (жабка) та й питає: «А хто тут живе?» - «Миска (мишка). А ти хто?» - «Шапка (жабка). Пусти і мене шити (жити). – Іди.»
ІІІ. Гра «Чого не стало?» На столі розташовуються предмети (спочатку 6, потім 7,8). Діти їх запам’ятовують (можуть запропонувати помацати їх руками), потім відвертаються, в цей час психолог забирає (1-2 предмети). Після цього діти повинні пригадати, яких предметів не вистачає.
ІV. Вправа «Геометричні фігури». Дітям пропонується з’єднати малюнки з відповідними цифрами (за кількістю зображених геометричних фігур).
V. Рухлива хвилинка.
VІ. Вправа «відшукай, що намальовано». Діти розглядають малюнок, називають фрукти, які заховав художник.
VІІ. Вправа «Домалюй». Домалювати зображення на індивідуальній картці.
Vііі. Прощання.
Заняття №6
Мета: розвивати логічне мислення, розуміти причинно-наслідкові зв’язки, вправляти в орієнтуванні у просторі, підвищувати рівень вербальної пам’яті та саморегуляції.
Хід заняття
І. Вітання
ІІ. Гра «Навіщо і чому». Психолог задає питання, а діти повинні логічно на них відповісти.
Навіщо?
*…нам потрібні книги?
*…людина спить?
*…потрібні ножиці?
*…потрібен телефон?
*…люди ходять на роботу?
Чому?
*…взимку вмикають опалення?
*…влітку не має снігу?
*…предмети падають вниз,
а не вгору?
*…кіт не вміє літати?
ІІІ. Вправа «Метелик». Діти отримують картки із зображенням квадратів з квіточками та метеликів. Кожна дитина за вказівкою психолога повинна розташувати свого метелика у відповідному квадраті. Наприклад: «вгору на 1 квадрат, ліворуч на 2 квадрати» і т.д.
ІV. Рухлива хвилинка.
V. Вправа «Запам’ятай слова». Дітям пропонується уважно прослухати слова, а потім їх повторити.
Стіл, море, груша, вікно, літак, помідор, тарілка, дим, валізка, голова.
VІ. Вправа «Домалюй та назви». Діти за пунктиром домальовують зображення та називають їх.
Заняття №7
Мета: формувати поняття «властивості предметів», розвивати зорову пам’ять, логічне мислення.
Хід заняття
І. Вітання.
ІІ. Гра «Що з чого зроблено?» Психолог пропонує дітям розглянути такі предмети: книжка, ложка, шапка, шафа та визначити, з чого вони виготовлені, пояснити доцільність саме такого вибору матеріалу.
Наприклад: книга виготовлена з паперу, тому що на ньому легко писати, друкувати літери, малювати. Папір легкий і тому книги зручно переносити; папір легко склеюється, тому книги можна ремонтувати; папір приємний на дотик, тому люди люблять їх гортати.
ІІІ. Вправа «Ялинки та шишки».Діти повинні намалювати шишки на ялинках відповідно цифрі під ялинкою.
ІV. Гра «Яка група зникла?» Діти розглядають картинку із зображенням 3-х груп предметів. Вони повинні назвати їх узагальнюючим словом та запам’ятати. Потім діти відвертаються, психолог закриває якусь одну групу предметів. Діти повинні назвати, яка група зникла та назвати, які предмети до неї входили.
