
- •В гостях у «Ріпки»
- •Хід заняття.
- •Дидактична гра «Добери ключик»
- •Дидактична гра «Відповідай швидко і правильно»
- •Дидактична гра «Цифри заблукали»
- •Дидактична гра «з якої квітки пелюстки»
- •Дидактична гра «Добери сусідів»
- •Дидактична гра «Розумники»
- •Дидактична гра «Хто знає – лічить далі»
- •Вправа «Назви персонажів казки по-порядку»
- •Дидактична гра «Лабіринт – проведи мишку»
Конспект комплексного заняття
з математики та грамоти
В гостях у «Ріпки»
Вихователь
Спруцко В.Ф.
Мета. Продовжувати вчити розв`язувати приклади і задачі, давати чіткі відповіді на запитання. Закріпити вміння проводити звуковий аналіз слів, знання про числа та дії з ними, навички лічби, сезонні прикмети. Вправляти у доборі антонімів, визначенні заданих звуків, у загадуванні і відгадуванні загадок про казки. Розвивати мислення, пам`ять, виразність мовлення, увагу. Виховувати взаємодопомогу, чемність, естетичні почуття.
Демонстраційний матеріал: фланелеграф, персонажі до казки «Ріпка», телеграма, прислів`я про дружбу і працю, загадки про казки, ігри: «Добери ключик», «Відповідай швидко і правильно», «Цифри заблукали», «З якої квітки пелюстка», «Склади предмет», «Добери сусідів», «Розумники», «Ерудит-лото», «Хто знає-лічить далі», «Скажи навпаки», «Назви слово і визнач перший звук», «Лабіринт», частування дітям.
Роздатковий матеріал: пенали з фішками для звукового аналізу слів, замочок з ключиками, коробочка з геометричними фігурами, каси цифр, картка для виконання завдання з логіки.
Хід заняття.
Вихователь. Один одному всміхніться і на мене подивіться.
Яка зараз пора року? А як ти гадаєш? Назвіть, будь ласка, прикмети цієї пори року. Який зараз місяць? Які ще весняні місяці ви знаєте? Які існують пори року? Скільки їх усього? Проведемо звуковий аналіз слова ВЕСНА. А тепер дівчатка проаналізують слово ЛІТО, а хлопчики – ЗИМА.
(Стук у двері)
Вихователь. Діти, нам принесли телеграму. Телеграма з казкової країни. Щоб зрозуміти зміст телеграми, треба відгадати казкові загадки.
Я бичок-третячок, смоляний в мене бочок,
Із соломи дід зробив, бік смолою засмолив.
(Солом`яний бичок)
Столяр Джузеппе- Сизий Ніс
Дровину якось в дім приніс.
Почав він щось там майструвати,
Дровина стала розмовляти.
Хто в тій дровині говорив?
Кого Джузеппе ізробив?
(Буратіно)
Через поле, через ліс,
Хтось співаючись котивсь?
Перед вовком не дрижав,
Від ведмедя утікав.
А лисиці на зубок
Все ж потрапив…
(Колобок)
Дід садив щось у городі, баба поралась в господі.
Виріс овоч - тягне дід, та подужати не зміг.
Він покликав всю родину витягати цю громину,
Всі дідусеві допомагали, разом дружно працювали.
(Ріпка)
Швидше б наблизився вечір і час довгоочікуваний настав,
Щоб мені в золоченій кареті потрапити на казковий бал.
Там ніхто не дізнається, звідки я, як мене звуть.
Тільки лиш північ настане - до себе на дах повернусь.
(Попелюшка)
Вихователь. Трапилась пригода в казці, в назві якої є звук (р). Назва складається з одного слова. В слові два склади.
Ви молодці, вірно визначили назву, це «Ріпка». Пригадайте початок казки…
Отже, ріпка достигла, треба її з городу забирати. А казкові персонажі зачакловані і потребують нашої допомоги. Чи надамо ми її?
Спочатку будемо рятувати того, хто прийшов на город ріпку рвати.
Щоб діда роз чаклувати, треба вправно ключик до замочка підібрати.