
- •2 Структура навчально-методичного комплексу
- •Приклади формулювання мети заняття
- •12 Матеріали для проведення обов’язкових контрольних робіт. Пакет матеріалів для проведення обов’язкової контрольної роботи оформляється за зразками пакетів ккр. (Додаток ґ).
- •14 Екзаменаційна документація з дисципліни.
- •15 Навчально-наочні посібники, технічні засоби навчання.
- •Додаток а міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни
- •Навчально-методичний комплекс матеріалів з дисципліни «Історія України» для спеціальностей:
- •Додаток б міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни
- •Додаток в
- •5.07010501 «Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація
- •Для проведення комплексної контрольної роботи з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»
- •Для проведення обов’язкової контрольної роботи з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»
- •Екзаменаційні білети
- •(За професійним спрямуванням)"
- •5.07010501 «Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація
- •Додаток є
- •Методична розробка з дисципліни «Українська мова» «Літера Ґґ в українському правописі»
- •Додаток ж план заняття № __
- •Хід заняття
- •1 Організаційна частина
- •6 Коментар роботи студентів на занятті. Оцінювання.
- •7 Підведення підсумків.
- •Додаток з
- •Література
- •Додаток і план заняття № __
- •Хід заняття
- •Додаток ї план заняття № __
- •Хід заняття
- •Додаток л аналіз заняття
- •Додаток м аналіз виховного заходу
Додаток є
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
СЛОВ’ЯНСЬКИЙ ТЕХНІКУМ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Методична розробка з дисципліни «Українська мова» «Літера Ґґ в українському правописі»
2012
Методична розробка з дисципліни «Українська мова» «Літера Ґґ в українському правописі» - Підготувала викладач Слов’янського технікуму залізничного транспорту О.В.Журба – 2012.
Розробка допомагає викладачам та студентам ближче ознайомитись з історією літери Ґґ, її місцем та роллю в українському правописі.
Для викладачів, студентів технікуму.
Розглянуто й схвалено на засіданні ЦМК гуманітарних і соціально-економічних дисциплін Слов’янського технікуму залізничного транспорту. Протокол № __ від ____ 2012 р.
Голова ЦМК: ______ О.Г.Алєксєєнко
Додаток ж план заняття № __
Дисципліна: Українська мова
Дата: 03.09.12
Група: 389 - Л
Спеціальність: 5.07010501 «Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація
тягового рухомого складу»
Тема заняття: Вступ. Мовлення як предмет стилістики і культури мовлення. Рівні володіння українською літературною мовою: мовлення правильне і комунікативно доцільне.
Мета заняття:
дидактична: прийти до визначення мовлення як предмета культури і стилістики, дати поняття «літературної мови», її норми, з’ясувати рівні володіння нею: мовлення правильне (норми літературної мови) і комунікативно доцільне (змістовність, логічність, точність, виразність, доречність); ознайомити зі стилістичною нормою і стилістичною помилкою;
виховна: виховувати шанобливе ставлення до рідної мови, розуміння необхідності знати її стилістику, орфографію, орфоепію для підвищення особистого рівня мовної культури;
розвиваюча: збагатити багаж знань про літературну українську мову, її рівні.
Вид заняття: лекція
Тип заняття:
Методи та форми проведення заняття:
Міждисциплінарні зв’язки:
забезпечуючі:
забезпечувані:
Технічні засоби навчання:
Методичне забезпечення: схема «Літературна українська мова», репродукції
Література:
основна:
1 Ладоня І.О. Українська мова. Навчальний посібник для молодших
спеціалістів. К., 1993.
2 Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. К., 2004.
додаткова:
1 Ільїн В.С., Дорошенко К.П. Українсько-російський словник. К., 1990.
2 Фурдуй М.І. Українська мова. Практикум з правопису. К., 2004.
Хід заняття
1 Організаційна частина
1.1 Привітання. Знайомство. Перевірка присутніх.
1.2 Підготовка аудиторії до заняття.
1.3 Підпис зошитів. Ознайомлення з навчальним планом.
2 Актуалізація опорних знань.
Бесіда
Що таке мова? Яка роль мови в житті суспільства?
Якими документами підтверджено державність української мови? (Закон «Про мови»; стаття 10 Конституції України, 1996р.)
Мотивація навчальної діяльності.
Знайомство з правилами ведення зошитів.
Оголошення теми, мети заняття. Запис теми в зошити.
Пояснення важливості вивчення даної теми.
4 Викладення нового матеріалу.
4.1 Вступне слово викладача.
- Під час вивчення української мови в школі ви ознайомилися з багатьма особливостями мови як суспільного явища, з властивостями, що зумовлюють її багатство і красу, з функціями спілкування, впливу, збереження інформації, з етапами розвитку мови. Сьогодні поговоримо про літературну українську мову, її норми і рівні.
4.2 Запис плану лекції.
План
1 Особливості процесу спілкування.
2 Поняття мовної норми.
3 Культура мовлення.
4.3 Викладення нового матеріалу (дивись конспект лекції).
5 Закріплення вивченого.
Виконання вправ.
Практична вправа №1. Визначте, які мовні норми порушено в кожному реченні. Відредагуйте речення.
1 Журнал «Україна» не тільки добре читається, а й добре дивиться. 2. Принагідно завважити, що в процесі теледискусії появляються дзвінки з усієї України. 3. Хочу переконати вас у слідуючому: до мовних норм я відношуся зі значною пошаною. 4. Більша половина синтаксистів пропонує студентам користуватися Жовтобрюхом. 5. По зрівнянню з іншими видами транспорту таксі в нас дуже коштовні.
Практична вправа № 2. Прочитайте. У кожній парі словосполучень визначте нормативне.
• Скласти іспит, здати іспит.
• Дякую вас, дякую вам.
• Самий активний учень, найактивніший учень.
• Зустріч зі школярами, зустріч з школярами.
• Вчитися на протязі життя, вчитися протягом життя.
• Скажіть у двох словах, скажіть двома словами.
• Завдавати шкоди, наносити шкоду.
• Задавайте питання, ставте питання.
• Зміни впадають в очі, зміни кидаються в очі.
Практична вправа № 3. Прочитайте. Про порушення яких мовних норм ідеться в кожному реченні?
1) Коли журналіст пише «дуель між шістьма спортсменами» або «діалог ведуть чотири представники різних галузей науки», це означає, що для нього виділені слова втратили свій первісний зміст.
2) Яскравий рекламний плакат запрошує «відвідати страви в ресторані». Певно, стравам доведеться довго чекати на гостей…
3) Коли вже працівники «учбових закладів» звикнуть до того, що працюють вони якраз у навчальних закладах?