
- •29 Березня 2012 року №384 Форма № н-6.01
- •Пояснювальна записка
- •Компонування каркасу
- •Вибір конструкцій та компонування поперечної рами
- •1.2. Розташування конструкцій
- •Склад покрівлі та вибір утеплювача
- •2. Статичний розрахунок рами
- •2.1. Постійні навантаження
- •2.2. Тимчасові навантаження
- •Розрахунок міцності нормальних перерізів позацентрово-стиснутої колони
- •Розрахунок надкранової частини колони
- •Розрахунок підкранової частини колони
- •Перевірка міцності середньої колони
- •Розрахунок двотаврової балки покриття прольотом 24 м.
- •Дані для проектування двосхилої двотаврової балки
- •Визначення навантажень
- •Знаходимо граничні розрахункові навантаження:
- •Знаходимо експлуатаційні навантаження:
- •Визначення зусиль в перерізі балки
- •Попередній підбір поздовжньої арматури
- •Геометричні характеристики поперечного перерізу балки
- •Попереднє напруження арматури і його втрати
- •Попереднє напруження в арматурі після проявлення всіх втрат
- •Розрахунок міцності балки в стадії експлуатації
- •4.7.1. Перевірка розмірів бетонного перерізу
- •4.7.2. Міцність нормальних перерізів
- •4.7.3. Міцність похилих перерізів
- •Розрахунок балки на тріщиностійкість
- •Розрахунок фундаменту
- •Матеріали для проектування
- •Навантаження на фундамент
- •Визначення розмірів підошви фундаменту
- •Перевірка висоти підошви фундаменту
- •Розрахунок вертикальної арматури підколінника
- •Необхідна площа перерізу арматури при симетричному армуванні
- •Розрахунок арматури підошви фундаменту
- •Розрахунок в напрямку довгої сторони
- •5.6.2. Розрахунок в напрямку короткої сторони
Попереднє напруження арматури і його втрати
Призначаємо початкове (без врахування втрат) попереднє напруження арматури sp = 0,7 fyk =0,7800=560 МПа. Допустиме відхилення попереднього напруження при механічному способі натягу
p = 0,05 sp = 0,05 560 = 28 МПа.
Отже:
sp + р =560 + 28 = 588 МПа < fyk = 800 МПа,
sp - р= 560 – 28 = 532 МПа > 0,3fyk = 0,3 800 МПа = 240 МПа.
Визначаємо втрати, які з’являються до обтиску бетону:
від релаксації напружень в арматурі:
від температурного перепаду між упорами стенда і бетоном при t = 60oC
2 = 1,0∙ t = 1,0 60 = 60 МПа;
від деформації анкерів, розташованих біля натяжних пристроїв, при l = 2 мм, l = 26 м,
від тертя арматури об огинаючий пристрій 4 = 0;
від деформацій стальної форми 5 =30 МПа.
Сумарні втрати до обтиску бетону
loss,0 =σ1+ σ2+ σ3+ σ4+ σ5=36+60+14,6+0+30=140,6 МПа,
а попереднє напруження арматури sp,0 = σsp - loss,0=560-140,6=419,4 МПа.
Зусилля попереднього обтиску Ро = sp,0Аsp = 419,4 22,81 = 0,96 МН.
Згинаючий момент в середині прольоту від ваги балки
Згинаючий момент на відстані х=0,37L=8,769 м від опори: Md=146,37 кНм.
Рис.4.3. До визначення згинаючого моменту в розрахунковому перерізі.
Напруження в бетоні при обтиску на рівні нижньої (напружуваної) і верхньої (ненапружуваної) арматури:
Передаточна міцність бетону fcp = 0,7 C = 0,7 45 = 31,5 МПа.
Коефіцієнт
:
приймаємо
α=0,8
Так як
Перші втрати:
loss,1 =loss,0+6 =140,6+8,84= 149,44 МПа,
попереднє напруження після перших втрат:
sp,1=sp,0 - loss,1 = 419,4-149,44=269,96 МПа.
Зусилля попереднього обтиску:
Ро1 = sp,1Аsp = 269,96 22,81 = 0,62 МН.
Втрати в напружуваній арматурі, викликані усадкою пропареного бетону за табл.3.6.[1]: 8 = 50 МПа.
Для бетону після теплової обробки = 0,85 і втрати від повзучості бетону визначаються за формулою:
Ненапружувана арматура розташована в розтягнутій при обтиску зоні, тому s = 0.
Другі втрати: loss,2 =8+9 =50+33,76= 83,76 МПа,
Загальні втрати loss = loss,1 + loss,2 = 149,44 + 83,76 = 233,2 МПа > 100 МПа.
Попереднє напруження в арматурі після проявлення всіх втрат
sp,2 = sp,0 - loss = 560 – 233,2 = 326,8 МПа.
Зусилля попереднього обтиску:
Р02 = sp,2Аsp = 326,8 22,81 = 0,75 МН.
Розрахунок міцності балки в стадії експлуатації
4.7.1. Перевірка розмірів бетонного перерізу
Розміри
перерізу перевіряємо із умови
.
Розглянемо два похилих перерізи І – І
і ІІ – ІІ, які починаються на відстані
відповідно 0,25 м і 3,25 м від опори (рис.
4.3).
Рис. 4.3. Для розрахунку міцності балки в стадії експлуатації
Оскільки між місцем прикладання опорної реакції і перерізом І – І, який озгляддається, поперечне навантаження відсутнє, то
Q = Q1 = 355,5 кН.
А між місцем прикладання опорної реакції і перерізом ІІ – ІІ поперечне навантаження є, і тому
Q2 = Q – Qн = 355,5 – 3,25 30 = 258 кН.
Так як поперечне армування поки невідоме, приймаємо А = 0, тоді 1 = 1.
Коефіцієнт надійності бетону приймаємо b2 = 0,9, тому
fcd = 0,9 25 = 22,5 Мпа і b1 = 1 – 0,01 fcd = 1 – 0,01∙22,5=0,775.
Для перерізу І – І : b = 330, ho = 1 – 0,08 = 0,92 м, отже формула має вигляд:
Q1 = 355,5 кН< 0,3 1 0,775 22,5 103 0,92 0,33 = 1588,2 кН;
Умова виконується, отже міцність забезпечена.
Для перерізу ІІ – ІІ приймемо попередньо поперечну арматуру 6 А240С, площею: Аsw= 0,283 см2.
Знаходимо
.
B = 70, ho = 1,013 – 0,06 = 0,953 м,
отже, формула має вигляд:
Q2 = 258 < 0,3 1,07 0,775 22,5 103 0,953 0,07 = 373,4 кН;
Умова виконується, отже міцність забезпечена.