
- •3.2. Розробки уроків курсу «Сходинки до інформатики» 29
- •3.3. Розробки уроків курсу «Сходинки до інформатики» 34
- •Розділ 1. Особливості розвитку різних форм мислення у молодших школярів
- •1.1. Загальне поняття мислення
- •1.2. Розумові процеси
- •1.3. Особливості мислення молодших школярів
- •1.4. Розвиток мислення учнів початкової школи на уроках інформатики
- •Розділ 2. Програми з інформатики для учнів початкової школи.
- •2.1. Пропедевтичний курс «Сходинки до інформатики» Мета і завдання навчального курсу
- •2.2. Пропедевтичний курс «Комп’ютерленд» Інформатика.
- •2.3. Пропедевтичний курс інформатики "Шукачі скарбів"
- •Розділ 3. Навчальний матеріал. Розробка уроків інформатики.
- •3.1. Розробки уроків курсу «Сходинки до інформатики» для учнів другого класу.
- •3.2. Розробки уроків курсу «Сходинки до інформатики» для учнів третього класу.
- •V. Узагальнення вивченого.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •3.3. Розробки уроків курсу «Сходинки до інформатики» для учнів четвертого класу. Урок 1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •3.4. Зміст навчального матеріалу учнів початкової школи
- •2 Клас
- •35 Год. (1 година на тиждень)
- •35 Год. (1 година на тиждень)
- •35 Год. (1 година на тиждень)
- •Висновок
- •Список використаної літератури
V. Узагальнення вивченого.
Vі. Підсумок уроку.
Урок 5
Тема. У світі інформації. Сприйняття і використання інформації. Програма «Магазин».
Мета. 1. Формувати вміння сприймати і використовувати інформацію.
2. 3акріплення навичок роботи з комп'ютером.
З. Розвиток логічного мислення, просторової уяви, уваги.
4. Повторення правил поведінки при роботі з комп'ютером.
5. Виховувати культуру поведінки у кабінеті інформатики.
Обладнання: комп'ютер, картки з завданням.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Повторення правил поведінки в комп'ютерному класі.
II. Повторення вивченого матеріалу.
Гра «Продовж речення».
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Фізкультхвилинка.
VI. Актуалізація опорних знань..
VIІ. Релаксація.
VIІІ. Логічна сторінка для розумників і розумниць.
ІХ. Підсумок уроку.
3.3. Розробки уроків курсу «Сходинки до інформатики» для учнів четвертого класу. Урок 1
Тема. Повторення основних пристроїв комп’ютера. Повторення поняття «множина» і властивостей об’єктів. Розвиток уваги. Практична робота №17 «Олівець».
Мета:
повторити вивчене в І семестрі;
навчити учнів правильно ставити запитання;
розвивати увагу й логічне мислення;
виховувати зацікавлення до предмету.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: уміти орієнтуватися на полі в клітинку в напрямках «угору», «униз», праворуч», «ліворуч»; точно виконувати дії на вимогу вчителя.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Повторення правил ТБ
Розминка
Гра «Так чи ні»
Фізкультхвилинка
Практична робота
Робота із зошитом
Робота з комп’ютером.
Релаксація
Підсумок уроку
Самооцінювання учнів
«Гра масок»
Пояснення домашнього завдання
Урок №2
Тема: Вступ до логіки. Практична робота №18 «Лічба 1» Розвиток уваги і просторової уяви.
Мета:
розвивати в учнів логіко-математичне мислення;
вчити аналізувати вхідні дані й робити логічні висновки;
розвивати увагу;
виховувати наполегливість у досягненні поставленої мети.
Обладнання та матеріали: комп’ютерна програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: уміти логічно мислити; аналізувати, перевіряти правильність висновку; розв’язувати логічні задачі на порівняння, узагальнення, задачі-жарти
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Розминка
Повторення правил ТБ
Усне розв’язування логічних задач
Практична робота
Фізкультхвилинка
Робота із зошитом
Робота з комп’ютером
Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Підсумок уроку
Урок №3
Тема: Розв’язування задач у вигляді загадок і жартів. Практична робота №19 «Лічба 2 Розвиток уваги і просторової уяви.
Мета:
розвивати в учнів логіко-математичне мислення;
навчити розв’язувати задачі, пов’язані з аналізом вхідних даних;
навчити правильно визначати числові проміжки;
розвивати увагу;
виховувати в учнів наполегливість у досягненні поставленої мети.
Обладнання та матеріали: комп’ютерна програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: уміти логічно мислити; знати про різні способи розв’язування логічних задач; аналізувати, перевіряти правильність висновку; розв’язувати логічні задачі на порівняння, узагальнення, задачі-жарти.