
- •Електричні травми та їх види
- •Анотація
- •План уроку
- •Хід уроку
- •IV Формування нових знань
- •Основні визначення, характеристики електричних травм
- •Повідомлення учнів за темою уроку (статистичні дані про електричні травми)
- •V Закріплення нових знань
- •VI Підведення підсумків уроку
- •VII Видача домашнього завдання
- •Додатки
- •Відповіді до карток-завдань № 1 та № 2
- •Деякі випадки ураження електричним струмом в побуті
- •Оцінювання учнями роботи малої групи Бригада №_______
- •Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з теми «Електробезпека» з предмету «Охорона праці» Початковий рівень
- •Середній рівень
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
- •Електрика промислова, статична і атмосферна
- •Анотація
- •Хід уроку
- •3.1 Лекція з нової теми «Електрика промислова, статична і атмосферна»
- •Особливості ураження електричним струмом
- •3.2 Практичне заняття (правила роботи з електрообладнанням)
- •3.3 Практичне заняття (надання долікарської допомоги) за участю фахівця з реанімаційного відділення міської поліклініки.
- •V Підбиття підсумків уроку
- •Vі Домашнє завдання.
- •1. Причина виникнення крокової напруги
- •3. При роботах в особливо небезпечних умовах та поза приміщенням необхідно застосовувати
- •4. Ступінь ураження електричним струмом залежить від
- •5. Основні причини електротравматизму від неелектричних факторів
- •Тести на закріплення вивченого матеріалу іі група
- •2. У чому складається принцип дії захисного заземлення
- •5. Яким чином здійснюється приєднання заземлюючих провідників до частин електрообладнання
- •Тести на закріплення вивченого матеріалу
- •2.Огороджувальні електрозахисті засоби
- •5. Електрика промислова
- •Тести на закріплення вивченого матеріалу іv група
- •2. В чому полягає принцип дії занулення?
- •3. Чи можна відтягнути потерпілого від струмопровідних частин за одяг?
- •4. На яку відстань потрібно винести постраждалого із зони розтікання струму на землю?
- •Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з «Охорони праці»
- •Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму
- •Хід уроку
- •Електрика промислова, статична і атмосферна. Особливості ураження електричним струмом
- •Анотація
- •Методичні аспекти викладання теми «Основи електробезпеки»
- •План уроку
- •Хід уроку
- •3.1 Вікторина
- •3.2 Картка-завдання № 1
- •3.3 Завдання на швидкість: хто швидше дасть відповідь на питання кросворду
- •Додатки
- •Результати оцінювання учнів з теми: «Електрика промислова, статична і атмосферна. Особливості ураження електричним струмом»
- •Критерії оцінювання навчальних досягнень з теми «Основи електробезпеки»; предмет «Охорона праці»
- •Електрика промислова, статична і атмосферна. Особливості ураження електричним струмом. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму
- •Анотація
- •Тема 4. Основи електробезпеки
- •Хід уроку
- •IV Закріплення вивченого матеріалу
- •V Домашнє завдання
- •VI Підсумки уроку
- •Додаток Робочий аркуш з предмету «Охорона праці»
- •Види електрики. Дія струму на організм людини
- •Тема 4: «Основи електробезпеки»
- •Хід уроку
- •План уроку
- •8.2 Розв’язання проблемної ситуації.
- •Додатки Види електрики
- •Види враження електричним струмом
- •Порогові значення струму
- •Шляхи струму – петлі струму в тілі людини
- •Рішення анаграми
- •Заповнити таблицю
- •Тест-контроль Варіант 1. Достатній рівень
- •Варіант 2. Середній рівень
- •Варіант 3. Високий рівень
- •Кодифікатор
- •Рейтингова таблиця
- •Оціночна таблиця навчальних досягнень учнів на уроці
- •Збірник методичних розробок уроків з предмету «Охорона праці»
Види електрики. Дія струму на організм людини
|
Щирова Олена Василівна, |
|
викладач Стахановського професійного ліцею |
Тема 4: «Основи електробезпеки»
Тема уроку: «Види електрики. Дія струму на організм людини»
Мета:
ознайомити учнів з видами електрики, особливостями ураження електричним струмом, процесом впливу електричного струму на організм людини;
навчити розрізняти види ураження електричним струмом організму людини;
формувати основи технічного мислення, вміння роботи у малих групах, виховувати увагу, відповідальність за збереження свого життя та оточуючих при роботі з електрообладнанням, за дотримання правил електробезпеки;
розвивати навички використання знань в професійній діяльності, під час розв’язання нестандартних ситуацій;
розвивати образне мислення, творчі здібності, навички роботи з ПК.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форма проведення: презентація, тестові завдання, мозковий штурм, розв’язання проблемних ситуацій, робота у малих групах, фронтальне опитування, метод графіті.
Хід уроку
І Організаційний момент (1 хв.)
ІІ Актуалізація знань (2 хв.)
Фронтальне опитування.
Використовуючи слайди 9-19, необхідно відповісти на питання:
1. Назвіть причини виникнення пожежі.
2. Яких правил поведінки необхідно дотримуватись при виникненні пожежі.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)
Мозковий штурм. У чому полягає небезпека користування ліфтом у разі пожежі?
ІV Ознайомлення з темою, метою, завданнями, планом уроку (1 хв)
Завдання:
1. Ознайомитись з видами електрики, дією струму на організм людини.
2. Навчитись розрізняти види, фактори та ступінь ураження електричним струмом організму людини.
3. Встановити ступінь небезпеки уражень відповідно пороговим значенням струму.
4.Під час уроку учні повинні заповнити таблицю «Досягнення уроку»:
Я знаю |
Я очікую від уроку |
Я отримав від уроку |
|
|
|
V Вивчення нового матеріалу (20 хв.)
5.1 Розповідь викладача з використанням презентації «Основи електробезпеки»
5.2 Створення учнями опорного конспекту.
План уроку
1. Види електрики (слайди 20-23)
2. Вплив електричного струму на організм людини (слайд 24)
3. Види ураження електричним струмом (слайди 25-27)
4. Фактори, що впливають на ступінь ураження людини (слайди 28-29)
VІ Первинне закріплення вивченого матеріалу (5 хв.)
Метод графіті. Учні розподіляються на 3 групи. Кожна група створює за 2 хв. малюнок – проспект за вивченим матеріалом, презентує його. Інші групи доповнюють його інформацією, яка не висвітлена.
Власний малюнок з доповненнями учні кожної групи аналізують, роблять самооцінку ступеню засвоєння матеріалу. Максимальна оцінка проспекту 3 бали.
VІІ Формування умінь практичного використання отриманих знань (8 хв.)
Тест - контроль. Відповідно до рівня засвоєння матеріалу учні обирають самостійно тип тесту:
Т1 – достатній рівень – кожна правильна відповідь оцінюється у 0,3 бали
Т2 – середній рівень – кожна правильна відповідь оцінюється у 0,4 бали
Т3 – високий рівень – кожна правильна відповідь оцінюється у 0,4 бали.
VІІІ Узагальнення та систематизація отриманих знань (5 хв.)
8.1 Розв’язання анаграми (слайд 30). За кожне правильно вгадане слово – 1 бал.