Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zadachi_gotovi_upravlinnya_vitrat.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
35.53 Кб
Скачать

Задача№1

За звітний період обсяг виробництва збільшився на 20%, а сукупні виробничі витрати зросли на 15%.

1)Визначити частку постійних витрат,у їх загальній сумі за звітний період.

2)Обчислити на скільки зростуть сукупні витрати у плановому періоді, якщо обсяг виробництва зросте на 18%.

3)Визначити частку постійних витрат у плановому періоді.

Рівняння для розв’язування даної задачі: (100-Рсп)*Ів+Рсп=100*Іс, де Рсп – частка постійних витрат у загальній їх сумі, Ів – індекс зростання обсягу виробництва, Іс – індекс зміни загальних витрат.

1)Визначаємо частку постійних витрат у їх загальній сумі за звітний період: (100-Рсп)*1,2+Рсп=100*1,15; 120-1,2Рсп+Рсп=115; -0,2Рсп=-5; Рсп=25(%).

2) Обчислюємо на скільки зростають сукупні витрати у плановому періоді: (100-25)*1,18+25=100*Іс; 118-29,5+25=100Іс; 113,5=100Іс; Іс=1,135 або 11,35% 3)Частка постійних витрат у плановому періоді: (100-Рсп)*1,18+Рсп=113,5; 118-1,18Рсп+Рсп=113,5; -0,18Рсп=-4,5; Рсп=25%.

Задача№2

Місячний оклад економіста 1530 грн., при тривалості робочого дня 8,2 год., за графіком ним має бути відпрацьовано 22 дні, один з яких святковий,що не збігається з вихідним, а фактично йому був наданий листок непрацездатності на 4 дні. Листок непрацездатності оплачується в розмірі 100% денного заробітку. З фонду матеріального заохочення економісту нарахована премія в розмірі 15% фактичного заробітку. Обчислити місячну зарплату економіста. 1. Визначаємо плановий місячний фонд робочого часу економіста Фр.гп = Дрд *Тр, Фр.гп = 22*8,2=180,4 (Дрд – кількість робочих днів, яка має бути відпрацьована за графіком протягом місяця, днів. Tр – тривалість робочого дня, в год.)

2. визначаємо тарифну ставку економіста Тсг = Мо/Фргп, Тсг = 1530/180,4 = 8, 48 грн (Мо – місячний оклад економіста 3. Визначаємо зарплату за фактично відпрацьований робочий час ЗП = ( Др – Дн) *Тр * Тсг, ЗП = (22 – 4) 8,2*8,48 = 1251,82 рн. (Дн – кількість днів, на які було надано листок непрацездатності)

4. визначаємо оплату за дні непрацездатності ЗПнеп= Дн*Тр*Тсг = 4*8,2*8,48 = 278,14 грн.

5. визначаємо оплату у святковий день ЗПсвят = Дсв*Тр*Тсг = 1*8,2*8,48 = 69,53 грн.

Визначаємо фонд основної зарплати ЗПосн = ЗП +ЗПнеп+ЗПсвят = 1251,82+278,14+69,53=1599,51 грн.

6. визначаємо розмір премії П=ЗПосн*Пр=1599,51*15%=239,92 грн.

7. визначаємо місячну зарплату ЗПмісячне = ЗПосн +П= 1599,51 +239,92 = 1839,42 грн.

ЗАДАЧА№3

Підприємство виготовляє продукцію 3видів: А,Б,В. Інформацію про яку наведено в таблиці 1.

Обсяги продажу продукції за місяць її собівартість та ціни

Назва виробу

Обсяг продажу за місяць,

шт

Повна собівартість реал. прод. у тому

числі витрати

Ціна,грн

Постійні

Змінні

А

3000

4500

98000

30

Б

4500

8775

195000

52.5

В

7500

10300

200000

38.5

1)Обчислити прибуток від операційної діяльності підпр. весь та за видами продукції

2)Обчислити маржинальний прибуток підпр. за місяць за видами продукції

3)Зробити висновок щодо доцільності подальшого виробництва

4)Визначення операційного прибутку за видами продукції:

ОПа=30*3000-(4500+98000) = -12500 грн

ОПб=52.5*4500 - (8775+19500)=32475грн

ОПв= 38.5*7500 –(10300+200000) = 78450 грн

ОП= 78450+32475-12500=98425грн

1)Визначення маржинального прибутку підпр.за видами продкції:

МПа= 30*3000-98000=-8000грн

МПб=52.5*4500-195000=41250грн

МПв=38.5*7500-200000=88750грн

2)За критерієм МП виробництво виробу А доцільно зупинить.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]