Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИЧКА (ХК-10-Конспекти).DOC.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
38.21 Mб
Скачать

Пояснювальна записка

  1. Тема: Декоративно-прикладне мистецтво та народні художні промисли

  2. Матеріал для уроку побудований за екскурсійними маршрутами музею культури та побуту села Мокра Калигірка Катеринопільського району Черкаської області:

1.Декоративно-прикладне мистецтво

2. Вишивка. Рушники

3. Український вишитий одяг

4. Гончарство.

5. Ткацтво.

6. Вітражі

7. Меблі

8. Деревообробка, різьбярство.

9. Писанкарство

Представлений матеріал у формі презентацій та розповідей екскурсоводів дозволить учителеві, з використанням мультимедійної дошки, здійснити уявну екскурсію до музею, з метою кращого ознайомлення з декоративно-ужитковим мистецтвом минувшини та роботами сільських майстринь сьогодення.

Поданий текстовий та презентаційний матеріал дає можливість вчителеві художньої культури в доступній формі донести учням матеріал уроку, поглибити їх знання з прикладного мистецтва, познайомити з промислами та формою збереження спадщини українського народу.

Урок -23.

Дідук Людмила Тимофіївна,

учитель Мокрокалигірської ЗОШ І-ІІІ ст.

Катеринопільської райради

Тема: Хорова музика, вокально-симфонічна і симфонічна музика

(Л.Ревуцький, Б.Лятошинський. С.Людкевич, М.Скорик, Є.Станкович та ін.).

Камерні жанри вокальної та інструментальної музики. Напрями популярної музики. Музичне виконавство.

Мета: Завершити формування мінімально необхідних знань учнів про українську музику. Розвивати вміння аналізувати інтонаційно-образний зміст академічної музики: чути в ній світове та питомо українське. Виявити першоджерела української музики масових жанрів, її особливості та переваги. Досягти усвідомлення, що музична культура України – одна з найпрекрасніших гілок музичної культури світу. Виховувати художньо-естетичну культуру, шанобливе відношення до культурних надбань та цінностей народу, моральні та духовні якості кожної особистості.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: мультимедійна дошка, фонозаписи музичних творів.

Аудіозаписи:

М.Леонтович «Щедрик»

Л. Ревуцький «Фрагмент симфонії №2 мі-мінор,2 частина»

Євген Станкович фрагмент з “Лісової пісні”

А.Кос-Анатольський «Чотири воли пасу я»

Є.Станкович «Ой, дівчино, шумить гай»

О.Білаш «Два кольори»

П.Майборода «Київський вальс»

В.Івасюк «Червона рута»

Кос-Анатольський «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» у виконанні А.Солов’яненка

Переді мною клавіші лежать

У строгому порядку – чорні й білі.

Хлопята - пальці весело біжать

У сад мелодій рвати звуки спілі...

О.Білаш

Хід уроку

І. Організація класу

2. Актуалізація опорних знань.

Які асоціації викликають у вас хорова, симфонічна та камерна музика? Що вам відомо про ці жанри музичного мистецтва?