Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИЧКА (ХК-10-Конспекти).DOC.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
38.21 Mб
Скачать

V. Підведення підсумків уроку

Vі. Домашнє завдання.

Підготувати усну розповідь «Архітектурні споруди Черкас ХІХ століть».

Урок -14.

Удовенко Наталія Григорівна,

учител художньої культури Чорнобаївської

загальноосвітня школа I-IIIступенів №1

Чорнобаївської райради

ТЕМА:Архітектура та скульптура ( І. Мартос, Л. Позен, В. Городецький та ін.). Палацово – паркові комплекси.

Мета уроку: формувати ключові компетенції з теми уроку:

  • ознайомлювати учнів з розвитком архітектури й скульптури X I X — початку XX с т . , видатними архітекторами і скульпторами(І. Мартосом, Л. Позеном, В. Городецьким);

  • навчити працювати з різними джерелами інформації, готувати розгорнуті доповіді, працювати у групах;

  • поглибити знання з історії розвитку світового мистецтва (художні стилі та напрями); палацово-парковими комплексами України, їх відмінностями, особливостями;

  • формувати громадянську компетентність – здатність учня активно, відповідально та ефективно реалізовувати права та обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства;

  • розвивати зацікавленість, спостережливість, інтерес до культурної спадщини;

  • виховувати любов до рідного краю; дбайливе ставлення до пам'яток української культури.

Обладнання: ТЗН: ПК, м\м проектор, DVD-програвач.

Візуальний ряд: дорожня карта уроку; інтелект-карта до теми уроку; художні фотографії пам’ятників видатних скульпторів ХІХ століття; портрети скульпторів І. Мартоса, Л. Позена, В. Городецького, м\м презентація «Архітектура та скульптура ( І. Мартос, Л. Позен, В. Городецький та ін.). Палацово – паркові комплекси»; відеофільми «Дендропарк Софіївка», «Софіївка 1,2,3ч».

Аудіозапис: за смаком вчителя музичні твори ХІХстоліття.

Тип уроку: нестандартний (захист міні-пректів)

Зміст уроку

I Організаційна частина

1.Оголошення теми, мети уроку ( з використанням м\ м презентації ).

2.Зосередження учнів на завданнях, які перед ними будуть поставлені під час уроку.

II Актуалізація опорних знань

  1. Вступна бесіда ( завдання :пригадати вивчений матеріал на попередніх уроках та на уроках у 9 класі, які пов’язані з темою « Архітектура і скульптура» ).

  • Стисло охарактеризувати архітектуру як вид мистецтва;

  • Які види архітектурних споруд ви знаєте?

  • Скульптура як вид мистецтва, що це?

  • Які види скульптури ви знаєте?

  • Назвіть архітектурні споруди, які є зразками українського бароко.

  • Назвіть характерні ознаки українського бароко.

Інтерактивна вправа «Плейкасти». Учні демонструють свої відповіді плейкастами.

Плейкасти – інтерактивні листівки, оригінальний спосіб виразити себе, поділитися своїми думками і настроєм. З'єднайте в єдине творіння слова, картинку, музику - і отримаєте свій унікальний маленький шедевр.

Є сайт на якому можна створити свій плейкаст http://www.playcast.ru