- •Конспект показового заняття з нетрадиційного малювання технікою «сухий пензлик»
- •Хід заняття
- •Розвивально-освітнє середовище на тему: «Подорож по Чорному морю», малювання «Рибки в морі» До тематичного дня «Всесвітній день моря».
- •Хід заняття
- •Сфера життєдіяльності «Природа», «Культура». Розвиавльно – освітнє середовище
- •Тема:Наші «пернаті друзі». Снігур.
Розвивально-освітнє середовище на тему: «Подорож по Чорному морю», малювання «Рибки в морі» До тематичного дня «Всесвітній день моря».
Мета: створити сприятливі умови для збагачення досвіду дітей про море та мешканців моря. Продовжувати вчити дітей оперувати поняттями «один», «багато», «мало», формувати уміння визначати положення предметів відносно себе: «знизу», «зверху». Заохотити дітей малювати нетрадиційною технікою – ватними паличками. Розвивати спостережливість, увагу, фантазію, мовлення;виховувати охайність, любов до природи.
Спонукати доводити розпочату справу до кінця.
Матеріал: демонстраційний: іграшкові рибки, іграшковий корабель, полотно з двома смужками(червоною та синьою), зразок; ТЗН.
роздавальний: картки, на яких зображені дві смужки(червона та синя), по 5 рибок та мушлів, гуашеві фарби, ватні палички, серветки,стаканчики з водою.
Словник: мешканці, нетрадиційний,капітан,туристи.
Попередня робота: розгляд ілюстрацій,спостереження за мешканцями куточка природи.
Ускладнення: намалювати рибці вії.
Хід заняття
Діти,сьогодні ми з вами не просто вихователь та вихованці. Сьогодні я буду капітаном, а ви туристами і ми попливемо на кораблі (пояснення значення слова – туристи).
А ось по чому ми попливемо,зараз спробуємо відгадати:
Шириною широке,
Глибиною глибоке,
День і ніч об берег б’ється,
А вода із нього не п’ється (море)
Молодці! Це море. А яке море знаходиться поруч із нами?
Отож, ми з вами сьогодні відправимося у подорож по Чорному морю. А плити ми будемо на кораблі, який називається «Барвінок», бо так називається наша група (корабель побудовано на килимі).
Ласкаво прошу на борт нашого корабля –діти розміщуються, вихователь одягає кепку капітана, бере в руки бінокль).
Повний вперед. Ой, а хто це нас так голосно зустрічає (запис крику Чайки).
Птаха ця живе у морі
Там літає на просторі,
Дзьобом рибу ловить влучно,
А співає різно й гучно(чайка).
(Розглядають чайку на ілюстрації)
А що несе в своєму дзьобі чайка?
У лусці мої боки –
Вони холодні та слизькі
Плавать можу досхочу,
Та усе життя мовчу. (риба)
(Вихователь пропонує зійти з корабля та підійти до столів, розглянути, що там є.)
Хто живе у Чорному морі? (рибки)
Давайте ми зараз з вами подивимося скільки рибок живе у морі.
Покладіть пальчик на червону смужку – це дно нашого моря,де воно розташоване?(знизу)
А інший пальчик покладіть на синю смужку - це поверхня. Де вона розташована?(зверху)
Покладіть на дно моря одну мушлю, а на поверхню пустіть,нехай плавають багато рибок.
Скільки мушлів на дні моря? (одна)
А скільки плаває на поверхні рибок? (багато)
Покладіть на дно,(яке знаходиться де?), багато мушлів.
А на поверхню, (яка знаходиться де?),пустіть дві рибки.
Скільки ракушок?
Скільки рибок?
А дві – це мало чи багато?
Молодці!
Пропоную пограти та відпочити на березі моря.
Давайте ми з вами згадаємо, як кричать чайки, а як вони махають крилами.
Ми з вами зараз уявимо, що ми стали чайками, і політаємо,як вони (імітують крик та рухи чайки)
А що чайки люблять їсти ? (рибу)
Зараз кожен з вас намалює собі рибку, але малювати ми сьогодні будемо ватними паличками.
Показ зразка, розгляд його та закріплення форми тулуба, хвоста, плавників рибки. Показ прийому малювання та пояснення.
Пальчикова гімнастика:
По морю пливе човен
Він дітлахами повен
Пароплав пливе по річці,
Дим з труби, немов із пічки,
Хвостиком б’є наша рибка маленька
В морі живе ця манюня гарненька.
Самостійна робота дітей під музичний супровід. Індивідуальний підхід вихователя.
Виставка робіт.
Підсумок: - Як називався наш корабель?
Як називається море, яке знаходиться біля нашого міста?
Чи сподобалося вам малювати рибку?
А чим ми малювали?
(Пропонує дітям знову сісти на корабель та продовжити сюжетну гру «Моряки»).
