
- •Міфи світу на уроках світової літератури
- •Специфіка міфу: філософський і літературознавчий аспекти
- •Методичні аспекти роботи з міфами на уроках світової літератури
- •2.1.Формування та розвиток уявлення про міфи у школярів
- •2.2. Методична модель вивчення міфів світу на уроках літератури
- •2.2.1. Види та форми роботи при вивчення міфології на уроках сітової літератури
- •2.2.2. Конспект уроку на тему «Міф про виникнення світу в різних народів»
- •Хід уроку
- •1. Вступне слово вчителя.
- •7. Запис у зошити понять «обряди», «ритуал».
- •8. Складання схеми «Різновиди міфів»
- •9. Слово вчителя про історію розвитку міфології.
- •10. Перевірка домашнього завдання.
- •11. Домашнє завдання.
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Додатки
- •Конспекти уроків Тема: Давньоіндійський міф про створення світу.
- •Хід уроку
- •1. Перевірка домашнього завдання
- •2. Словникова робота
- •1. Підготовка до сприйняття твору
- •2. Словникова робота
- •3. Читання давньоіндійського міфу про створення світу Давньоіндійський міф про створення світу
- •4. Читання давньоіндійського міфу про створення людей Давньоіндійський міф про створення людей
- •IV. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. «Знайди відповідність»
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •1. Слово вчителя
- •2. Читання давньослов’янського міфу про створення світу
- •IV. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Мотивація навчальної діяльності:
- •Театралізація
- •Бесіда за змістом прочитаного
- •Мультимедійна хвилинка
- •Бесіда за замістом прочитаного
- •Проблемні питання .Слайд 10
- •Літературний диктант.
- •Перегляд ілюстрацій до твору
- •Проблемні питання. Слайд 19
- •Словникова робота.
- •Перегляд ілюстрацій. Слайд 20
- •Бесіда за прочитаним. Слайд 26
- •Проблемні питання. Слайд 27
- •Словникова робота.
- •Бесіда за прочитаним матеріалом. Слайд 28
- •Мультимудійна хвилинка
- •Урок-гра з теми «Міф і література»
- •Хід уроку
IV. Підбиття підсумків уроку
- Чому ж у різних народів з’являються схожі елементи в міфах про створення всесвіту? По-перше, причиною таких збігів може бути запозичення елементів міфології одного народу іншим народом; по-друге, може спостерігатися не взаємопов’язане, паралельне виникнення схожих елементів у міфології різних народів, зумовлене схожістю умов життя, інтересів, життєвих прагнень, ідеалів людей різних куточків світу.
V. Домашнє завдання
Написати власний міф про виникнення будь-якого природного явища (веселки, граду, тайфуну тощо), використовуючи мотив перетворення.
Додаток 3
Тема: Міфи Еллади
Мета: (навчальна) поглибити знання міфології давніх греків, перевірити розуміння міфів «Деметра і Персефона»,, «Нарцис», «Дедал та Ікар», «Орфей і Еврідіка», пояснити вплив давньогрецької міфології на світову культуру в цілому, здійснювати міжпредметні і міжлітературні зв'язки;
(розвиваюча) розвивати увагу, усне мовлення, вміння швидко орієнтуватись у матеріалі. чітко і коротко викладати свою думку;
(виховна) виховувати кращі моральні якості, любов до читання.
Методи: евристична бесіда, метод ілюстрації, практичні вправи, виразне читання, постановка проблемних питань.
Обладнання: учнівські ілюстрації до прочитаних міфів, мультимедійний проектор, компьютер, слайдові презентації «Нарцис», «Деметра і Персефона».»Дедал та Ікар», «Орфей та Еврідіка», відеопрезентація «Орфей та Еврідіка», уривок мультфільма «Персефонна», аудіозаписи «К.В.Глюк. Мелодія («Орфей та Еврідіка»)» та «Ш. Каллош. Політ Ікара», «Грецька мелодія»;
Міжпредметні зв’язки: художня культура, музичне мистецтво, українська література.
Тип уроку: урок позакласного читання.
Форма проведення: урок – заочна екскурсія.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності:
Доброго дня!
Сьогодні у нас з вами урок позакласного читання, який я пропоную провести у формі заочної екскурсії до кращих музеїв світу. Ви любите екскурсії? (Так) Але для того, щоб розпочати нашу екскурсію, потрібен квиток, отримати його ми зможемо, розгадавши закодоване послання.
Слайд 1, 2, 3
Хто зумів розтлумачити це послання? Що у ньому закодовано?
(Давньогрецька міфологія – ключ до світової культури)
ІI. Повідомлення мети та теми уроку:
Це дійсно так. На попередніх уроках ми пересвідчились, що міфи про Прометея, Геракла надихали і продовжують надихати митців усього світу на створення літературних, живописних, скульптурних та кіно-шедеврів. І сьогоднішній урок дозволить вам поглибити свої знання з грецької міфології та ще раз підтвердить те, що ця міфологія – скарбниця світової культури.
Слайд 4
Розгорніть, будь ласка, зошити і запишіть число і тему нашого уроку – Міфи Еллади.
Ми з вами говоритимемо про декілька найпопулярніших давньогрецьких міфів в історії людства. Ви читали їх дома і намалювали до них ілюстрації. Давайте назвемо назви цих міфів.
(Діти називають назви, вчитель демонструє виставку малюнків.)
ІІI. Робота над темою уроку:
Театралізація
Вчитель: Цей урок обіцяє бути дуже незвичайним, адже нас бере під свою опіку одна з 9 муз – прекрасна Калліопа, муза епосу, оскільки міфи – це епічні твори.
Слайд 5
( з’являється муза)
Муза: Я чула, називали тут моє ім’я. Що вам потрібно, смертні?
Вчитель: О, Калліопо, ми благаємо тебе, допомогти у дивних наших мандрах. Побачити Елладу давню очима тих, хто був до нас, ми нині хочемо, пробач наше зухвальство.
Муза: Допоможу із радістю, бо я люблю навчання і людей розумних.
Вчитель: А чого навчать нас міфи?
Муза: Міфи, на відміну від казки, не мають на меті повчати людину. Вони створені, щоб розповісти про створення світу та богів, відомих героїв та їх пригоди. Проте міфи все одно ненав'язливо навчають людину. Міф про царя Мідаса вчить не бути жадібними, міф про Пігмаліона та Галатею — вірити у свою мрію. За свої недоліки герої міфів можуть бути покарані, а за подвиги — винагороджені богами. Але марна справа —. шукати справедливості у їх вчинках, бо боги — як люди: необ'єктивні та емоційні. У цьому ви переконаєтесь не раз.
Нас кличе подорож, ось перший міф для вас (муза сідає)