
- •Мета уроку (навчальна, виховна, розвиваюча). Правильність вибору мети.
- •Тип уроку, його основні етапи.
- •Методика вивчення нового матеріалу.
- •Реалізація на уроці принципів наочності, систематичності, послідовності, доступності, активності.
- •2) Тема уроку, його місце в системі уроків, розділу.
- •3) Мета уроку (навчальна, виховна, розвиваюча). Правильність вибору мети.
- •4) Тип уроку, його основні етапи.
2) Тема уроку, його місце в системі уроків, розділу.
Тема уроку: “Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва”
3) Мета уроку (навчальна, виховна, розвиваюча). Правильність вибору мети.
Мета:
Освітня. Знайомство з періодичною системою хімічних елементів Д. І. Менделєєва; формувати вміння характеризувати хімічні елементи за положенням у періодичній системі хімічних елементів; обчислювати кількість протонів, нейтронів і електронів у атомі.
Розвиваюча. Забезпечити розвиток розумових здібностей учнів, їхні вміння користуватися прийомами логічного мислення.
Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, працьовитість; плекати в учнів інтерес до вивчення хімії як цікавої теоретичної, експериментальної і прикладної науки.
Мета уроку підібрана правильно, і вона повністю відповідала змісту уроку і була досягнута.
4) Тип уроку, його основні етапи.
Тип уроку: комбінований.
Етапи:
-організаційний етап: на цьому етапі була проведена перевірка присутніх та перевірка наявності підручників та зошитів у учнів, здійснена загальна підготовка учнів до уроку;
-актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання: Учні написали самостійну роботу з раніше вивчених тем, згадавши перед цим основні поняття даних тем разом із вчителем.
-мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів: вчитель розповідав учням цікавинки про створення Д. І. Менделєєвим періодичної системи.
-вивчення нового матеріалу: під час вивчення нового матеріалу вчитель використовувала різноманітні прийоми і методи навчання: розповідь з елементами бесіди, ілюстрація, демонстрація. Робота в зошиті передбачала запис основних відомостей з даної теми.
-закріплення нових знань і умінь учнів: взаємоопитування(робота в групах).Кожна група задає запитання іншим групам, з метою перевірки ступеня засвоєння матеріалу на уроці.
Учні по черзі роблять висновок про те, чого вони навчились на уроці, якого результату досягли.
інструктаж з домашньогозавдання:Прочитати параграф 30 в підручнику хімія 8 клас автора О. Г. Ярошенко.
Дати відповіді на запитання після параграфа (письмово): на 9 балів питання 1-2, на 12 балів питання 5.
5) Методика перевірки знань і умінь учнів.
Учні написали самостійну роботу з тих тем, котрі вони вивчали на попередніх уроках.
6)Методика вивчення нового матеріалу.
розповідь учителя;
розповідь з елементами бесіда;
робота з зошитом;
робота в групах;
демонстрація;
ілюстрація.
7) Оптимальність вибору методів навчання.
Методи навчання були підібрані оптимально, виходячи із вікових особливостей учнів, вчитель грамотно й майстерно підібрав і реалізував всі заплановані методи і прийоми на уроці, що сприяло цікавому і ефективному його проведенню. Прикладів та пов’язання теорії з практикою.
8) Реалізація на уроці принципів наочності, систематичності, послідовності, доступності, активності.
Використана наочність повністю відповідала меті уроку, розповідь вчителя гармонійно поєднувалася з наочністю, яка була продемонстрована. Використана вчителем наочність повністю враховувала рівень підготовки учнів. Урок був послідовно побудований на логіці науки і обумовлений віковими особливостями учнів, виклад матеріалу був планомірний, тобто кожен етап спільної діяльності вчителя та учнів базувався на попередніх етапах і відкривав шлях до подальшого руху вперед.
Для реалізіції активності учнів вчителем на уроці було створено серйозну ділову атмосферу. Вчитель добре розумів мету уроку, викорстовував різноманітні прийоми навчання, усвідомлюючи практичне значення набутих знань, систематично контролював виконання завдань, своєчасно і тактовно допомагав окремим учням та виховував впевненість у можливостях учнів успішно вчитися.
Доступності навчання на уроці сприяла чіткість і логічність викладення матеріалу, правильність і емоційність мови, використання вчителем цікавих прикладів та пов’язання теорії з практикою.
9) Способи активізації пізнавальної діяльності учнів.
На даному уроці вчителем було застосовано різні способів активації пізнавальної діяльності учнів, враховуючи їх вікові особливості, а саме: під час роботи з підручником вчитель формував у дітей вміння аналізувати і порівнювати, а також під час творчих завдань учні вчилися досліджувати, робити висновки і узагальнення, відстоювати власну думку.
10) Індивідуальна та диференційована робота на уроці.
Під час уроку використовувалась диференційована робота, тобто працювали всі учні, а також робота в група.
11)Педагогіка співробітництва, взаємоповага, взаємодопомога учнів.
Аналізуючи поведінку учнів та вчителя на уроці можна сказати, що між ними встановилися дружні стосунки та при цьому учні з повагою ставилися до вчителя. І це сприяло досить ефективній роботі на уроці, всі учні слухали вчителя, виконували всі завдання з цікавістю вирішували певні проблемні питання, не акцентували увагу на помилках один одного, їх коректно виправляв вчитель.
12) Зміст та методика закріплення вивченого матеріалу.
Використовувалося взаємоопитування(робота в групах). Кожна група задає запитання іншим групам, з метою перевірки ступеня засвоєння матеріалу на уроці.
13) Поточний контроль знань учнів. Правильність оцінювання.
Вчитель виставив оцінки за роботу на уроці. Під час оцінювання вчитель обґрунтував кожну оцінку, яку виставляв учням.
14)Підведення підсумків уроку.
Підсумки уроку були проведені після закріплення нових знань та умінь учнів - за допомогою вчителя учні роблять висновки про, що вони вперше дізналися на цьому уроці.
15)Раціональність використання часу.
Час на уроці був правильно розподілений на кожен етап, вчитель досить раціонально його використав.
16)Вміння вчителя вирішувати завдання навчання і виховання.
Вчитель вміло реалізував поставлені перед собою завдання, діти засвоїли нові знання і вміння, та за допомогою вчителя навчилися ними оперувати.
17) Врахування вчителем особливостей класу.
Під час розробки уроку вчителем було враховано всі особливості класу, підібрані правильні методи і прийоми роботи з учнями. Оскільки клас був досить сильним то вчитель міг застосувати багато різних прийомів навчання, в тому числі і роботу в групах, що дало змогу вдало провести урок.
18) Вміння грамотно і естетично використовувати дошку.
Дошка на уроці не була задіяна.