
- •Хід уроку:
- •1). Вчитель виставляє малюнки тварин на дошці .
- •2). Робота з підручником.
- •V. Повідомлення теми і мети уроку.
- •Vі. Виконання практичного завдання.
- •3). Правила роботи у групі:
- •5). Інструктаж.
- •6). Хвилинка – веселинка.
- •Vіі. Фізкультхвилинка
- •Vііі. Завершення роботи.
- •Хід уроку
- •1). Інтерактивна гра «Давайте сперечатися».
- •V. Виклад нового матеріалу.
- •1). Слово вчителя:
- •3). Надання необхідної інформації.
- •Vііі. Підбиття підсумків.
- •Підгодовуй, вони, пташок, віддячать, влітку, взимку - тобі. (Підгодовуй пташок взимку - вони віддячать тобі влітку.)
- •3 Клас
- •1). Розгадай те, будь ласка, загадку:
- •2). Давайте складемо словникову павутинку до слова
- •V. Робота над темою уроку.
- •1). Гра «Мікрофон»
- •2). Організація сприйняття творів мистецтва та малюнків.
- •3). Творче завдання.
- •4) Повторимо правила користування пластиліном:
- •Пам’ятка дорослим і дітям
6). Хвилинка – веселинка.
Але дивіться, щоб не було так як у Андрія.
(вірш О.Фесюка «Я ліплю слона»)
Я зараз вам зліплю слона,
Заждіть лише хвилину…
Не вийшов слон – була лише одна
Коробка пластиліну.
7).Самостійна робота учнів (всі отримують листочки: демонстраційний матеріал і послідовність ліплення)
Vіі. Фізкультхвилинка
Пташка високо літає.
Зайчик високо стрибає.
Тихо лис десь пробіжить.
Їжачок в траві сидить.
Десь в барлозі спить ведмідь.
Цих тваринок всіх любіть.
Vііі. Завершення роботи.
ІX. Виставка робіт і підбиття підсумків.
(Виявлення і виправлення помилок)
- Ну що ж завершили роботи? Подаруємо тваринкам їхні скульптурні зображення.
- А нам час повертатися додому.
І пам’ятайте: ліс – дуже добрий,
І якщо його не ображати,
Він завжди буде вам радий.
1 клас
Тема: Райдужна пташка. Виражальні можливості силуетної форми. Оздоблення форми декором. Виконання об’ємної композиції «Райдужна пташка» (Пластилін)
Мета : - розширити поняття про різноманітність форм і пропорційні особливості будови птахів; удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння передавати форму та пластику птахів, ліпити казкових птахів на основі спостереження за творами декоративно-прикладного мистецтва; активізувати творчість учнів;
- розвивати моторику рук; формувати естетичні почуття, смак;
- виховувати вміння працювати в колективі, узгоджувати свої дії з товаришем, акуратність під час роботи з пластиліном; шанобливе ставлення до природи, птахів, бажання допомагати їм.
Обладнання: Ілюстрації, фото, зразки учнівських робіт.
Тип: Узагальнення і систематизація знань.
Хід уроку
І. Підготовка робочих місць
ІІ. Організація класу
Слова вчителя:
Щоб упоратись із завданням цього уроку, вам слід слухати уважно, працювати старанно.
Наш девіз: Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1). Інтерактивна гра «Давайте сперечатися».
Що таке пластилін ?
Це суміш глини, смальцю, олії чи бджолиного воску та барвників. (Так).
Скульптура буває круглою чи рельєфною? (Так)
Круглу скульптуру можна споглядати з одного боку? (Ні, можна обійти з усіх боків).
З одного боку розглядається рельєфна скульптура? (Так)
На минулому уроці ми з вами споглядали рельєфну скульптуру? (Ні, круглу)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми будемо з вами вчитись виготовляти рельєфну скульптуру. Щоб дізнатися, який виріб виготовлятимемо, відгадайте загадку:
Прилетіли гості,
Сіли на помості,
Без сокири, без лопати
Збудували собі хати. (Птахи)
V. Виклад нового матеріалу.
1). Слово вчителя:
Птахи – це група тварин, добре пристосованих до польоту. Їх тіло вкрите пір’ям, яке захищає від холоду. Міцний дзьоб допомагає захоплювати і подрібнювати їжу. Птахи - дуже корисні тварини.
На минулому уроці ви поділилися на групи, склавши малюнки із їх частинок. Кожна утворена група повинна була приготувати цікавий матеріал про свого птаха, що отримали на малюнку.
2). Перша група презентує свого екзотичного птаха.
1-й учень читає загадку:
Ц
я
пташка різнокольорова
Дивовижна і чудова.
Ось перед вами диво-птиця,
Чимось схожа на жар-птицю.
Яке пір’я в птиці,
А ну, лиш подивіться.
(Діти показують пір’я та ілюстрацію павича)
2-й учень : Павич належить до родини фазанових. Що й казати, павич – красень, особливо коли розпушить свій гарний хвіст. Кожна пір’їнка його прикрашена «очима». Голова, шия і груди – сині. Спина – зелена.
У нас на Україні можна побачити павича лише в зоопарку, а завезені вони з теплих країн.
3
-й
учень:
Існує вислів «Синій птах щастя». Цей
птах зустрічається у міфах та легендах.
Він також схожий на павича.
4-й учень: Я, мабуть, зараз всіх здивую, сказавши, що сині птахи існують і в реальному житті. Живуть вони на Тянь-Шані і добре імітують голоси своїх сусідів -птахів.
5-й учень: У приказках і фразеологізмах так говорять: «Хвалилася ґава павою стати, та забула пір’я поміняти», «Ходить як пава». Поясніть значення цих висловів.
6-й учень:
Походжає гордо, іч,
Розмальований павич.
Хай там день чи темна ніч,
Він надутий, наче сич,
В чому справа, в чому річ?
Запишався наш павич! (А.Камінчук)
7-й учень: Мені було цікаво дізнатися, що дуже красиві райські птиці мають спокійну вдачу, ніколи не б’ються аби зберегти своє гарне оперення.
Слова вчителя: А зараз послухаємо учнів другої групи.
1-й учень:
Ми приготували кросворд про птаха, що живе в дикій природі на території нашої країни.
2-й учень:
Назвіть пташок за їхніми силуетами, впишіть у клітинки. У виділеному стовпчику прочитайте назву птаха, якого ми ї хочемо вам представити. (див.
|
|
|
|
с 1 |
о |
в |
а |
|
|
|
п 2 |
і |
в |
е |
н |
ь |
|
|
|
|
|
л 3 |
а |
с |
т |
і |
в |
к |
а |
|
|
|
|
|
|
|
г 4 |
о |
л |
у |
б |
|
|
|
|
|
ж 5 |
у |
р |
а |
в |
е |
л |
ь |
|
|
|
о 6 |
р |
е |
л |
|
|
|
|
3-й учень : Прочитайте слово: (Снігур).
У
чень
виставляє малюнок.
(Див. додаток № 1).
4-й учень:
Виснуть густо на гілках,
Бо замерзли долі
У синеньких піджаках
У червоних льохах.. (В. Підпалий).
5-й учень :
Пропонуємо вам гру «Хто зайвий».
Подивіться на птахів і скажіть, хто тут зайвий. (Півень, бо це свійський птах).
Учень виставляє малюнки птахів
(Див. додаток № 1,2, 3, 4)
Слова вчителя: І настав час третій групі представити свого птаха.
1-й учень:
Н
а
подвір’ї ходить птах
І співає по складах .
Шия жовта, хвіст зелений,
Борода, як маків цвіт,
Ходить птах цей по двору,
Співом будить дітвору. (Півник)
(учень виставляє малюнок)
2-й учень:
Півника люди любили завжди
Захисту знак від нещастя й біди.
Півник здавна на дахах красувався ,
На рушниках він також вишивався.
3-й учень :
Був оберегом співець наш горластий
Ось на тарілці мальований красень,
Гребінь великий, червоний, розкішний,
Хвіст різнобарвний, як райдуга пишний.
Півник завжди поважався людьми…
Вчитель: Мабуть, я знову вас здивую, сказавши, що півень і павич – родичі. Але це так. Вони належать до сімейства курячих.
4-й учень :
Півень – ранковий птах. Він своїм криком сповіщає: «Сонце зійшло. Відступили темні сили. Прийшов новий день».