
- •Хід уроку:
- •1). Вчитель виставляє малюнки тварин на дошці .
- •2). Робота з підручником.
- •V. Повідомлення теми і мети уроку.
- •Vі. Виконання практичного завдання.
- •3). Правила роботи у групі:
- •5). Інструктаж.
- •6). Хвилинка – веселинка.
- •Vіі. Фізкультхвилинка
- •Vііі. Завершення роботи.
- •Хід уроку
- •1). Інтерактивна гра «Давайте сперечатися».
- •V. Виклад нового матеріалу.
- •1). Слово вчителя:
- •3). Надання необхідної інформації.
- •Vііі. Підбиття підсумків.
- •Підгодовуй, вони, пташок, віддячать, влітку, взимку - тобі. (Підгодовуй пташок взимку - вони віддячать тобі влітку.)
- •3 Клас
- •1). Розгадай те, будь ласка, загадку:
- •2). Давайте складемо словникову павутинку до слова
- •V. Робота над темою уроку.
- •1). Гра «Мікрофон»
- •2). Організація сприйняття творів мистецтва та малюнків.
- •3). Творче завдання.
- •4) Повторимо правила користування пластиліном:
- •Пам’ятка дорослим і дітям
2 клас
Тема: Майстерня скульптора. Хто в лісі живе? У майстерні скульптора. Специфіка праці скульптора. Передавання елементарної будови тварин. Ліплення пластичним способом композиції «Хто в лісі живе?» (Пластилін).
Мета: - продовжувати надавати учням відомості про скульптуру як вид мистецтва, поглиблювати знайомство з видами скульптури; ознайомлювати учнів із поняттям «кругла скульптура», «пам’ятник», «статуетка», «рельєф»; закріплювати навички роботи з пластиліном; продовжувати ознайомлювати з поняттям «анімалізм як жанром образотворчого мистецтва;
- збагачувати та закріплювати у дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємної форми; закріплювати навички основних видів ліплення, передавання форми та побудови предметів; розвивати дрібну моторику рук;
- виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості; виховувати екологічну культуру.
Обладнання: Навчальні плакати. Репродукції картин відомих художників, об’ємні зображення.
Матеріали та
інструменти: Дошка для ліплення, пластилін, стеки, шаблони.
Тип: Комбінований урок.
Хід уроку:
Заходячи в клас, діти обирають собі кольорову смужку, відповідно до свого настрою (коричневу, жовту, оранжеву чи сіру). За кольоровими ознаками створюється група. На партах лежить такого ж кольору листочок.
І. Організація класу.
Дзвоник дзвенить, не стихає ,
Школярів усіх скликає:
Гей, до класу поспішайте,
На місця свої сідайте.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Слова вчителя: Діти, ми одержали листа з лісу. Його господиня, лісова фея, запрошує нас до себе у гості. Ось послухайте, що вона пише:
Тож приходьте, поспішайте,
В путь-дорогу вирушайте.
Лісові казки новенькі
Розкажу вам, діти,
Покажу звірят маленьких…
А щоб ви не заблукали висилає карту.
Вчитель: Ну то що, помандруємо у ліс ?
Щоб швидше туди дістатися, оберемо транспорт.
Відгадайте, чим же ми поїдемо.
Загадки:
Залізний кінь, фарбований
І гумою підкований. (Автомобіль)
Хатку на колесах маю
І бі-бі собі співаю. (Автомобіль)
Вчитель: Гляньте під аркушиками на парті є авто,
Обраного вами кольору .
Сідаємо і їдемо. (Діти гудуть, відтворюючи звук автомобіля)
А ось уже і ліс. Вийдемо з машин. Ідемо тихенько, пам’ятаючи
Правила поводження у лісі:
П
ам’ятай, ліс - твій друг.
Не рви квіти, не ламай дерева кущів.
Дбай, щоб ліс був чистий.
Піклуйся про лісових мешканців.
А от і «лісова школа». Зайдемо? Я тут бачу тварин. Відгадайте, хто тут є?
Загадка 1:
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба. (Білка)
З
агадка
2:
Під ялинками , під соснами лежить
Лежить клубок з голками. (Їжак)
Загадка 3:
Взимку ляже спать
Дядько волохатий.
Лиш тоді устане
Як весна настане. (Ведмідь)
Загадка 4:
Вдень сліпа,
А вночі зряча.
Ловить мишей,
А не кіт. (Сова)
А ще хто там є? Прочитайте, розгадавши ребуси.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1). Вчитель виставляє малюнки тварин на дошці .
Проводиться гра : Хто тут зайвий? Чому? (Сова – бо це птах).
2). Слова вчителя : Про птахів ми будемо говорити на наступному уроці, а зараз послухаємо про що йде мова на уроці у лісовій школі. А вивчають вони тему «Скульптура».
- Бачу, затрудняються.
- Може допоможемо їм?
3). Проблемне питання:
- Скажіть, що таке скульптура?
- Які є скульптури?
- Яки види?
- З чого вони виконуються? З якого матеріалу?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Затрудняєтеся і ви? Ну що ж, тоді будемо разом із тваринами лісу вивчати це питання.
1). Повідомлення вчителя: Так от, слухайте: усі роботи пов’язані з мистецтвом ліплення – називаються скульптурою.
С
кульптура
–
це вид образотворчого мистецтва, твори
якого мають об’ємну форму і виконуються
з твердих або пластичних матеріалів.
Круглу скульптуру можна побачити з усіх боків, обійти навколо. До круглої скульптури відносяться пам’ятники, створені на честь історичних подій чи видатних людей. Вони великі за розміром, виконані з довговічних матеріалів: бетону, каменю, металу. Встановлюють пам’ятники на вулицях і майданах , у садах, парках , скверах.
Зображення не дуже велике за розміром називається статуєю. Вони призначені для прикрашання приміщень. Їх виконують з мармуру, бронзи або деревини.
Декоративні скульптурки призначені для прикрашання меблів, - це статуетки. Їх виконують із глини, бронзи, деревини, скла, напівкоштовних каменів і дорогоцінних металів.
Рельєф – скульптура, обмежена площиною фону і пропонується для огляду з одного боку. Рельєфи прикрашають стіни будівель зовні, із середини. Виникла скульптура дуже давно. Ще серед первісних людей. Тоді створювались фігурки з одного шматка глини чи каменю, були дуже примітивними і не надто схожими на людину чи тварину. Зараз же створюють художники чудові скульптури. (див.додаток 1)