
- •6 Клас Дата: 21.02
- •Хід уроку:
- •Iіі. Мотивація навчальної діяльності.
- •1. Гра «Вибери потрібні слова».
- •IV.Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- •2. Перегляд відеофрагмента в якому Емма Андієвська розповідає про себе.
- •2.Літературний диктант.
- •1. Робота з текстом твору.
- •2. Запитання з теорії літератури.
- •3. Творча робота в зошитах.
- •4.Робота з текстом.
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
6 Клас Дата: 21.02
ТЕМА: Емма Андієвська. «Казка про Яян»
Мета: допомогти учням глибше усвідомити притчовий зміст і художню вартість казки;розвивальна – розвивати навички визначення головної думки твору, ключових фраз; висловлювати свої думки про прочитане; виховувати повагу до морально-етичних цінностей, що допомагають бачити й розуміти красу та приваби світу.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь..
Методи та прийоми : літературний диктант; виразне читання; робота з текстом; творча робота; гра «Вибери потрібні слова».
Обладнання: портрет письменниці,збірки її творів, ілюстрації до казки, презентація, відео.
Теорія літератури: казка, притча; головна думка.
Використана література:
1. Українська література. Хрестоматія нововведених творів / Упор. Мовчан Р.— К.: Генеза, 2002.— 496 с.
2. Смерек О. Колорит художнього світу Емми Андієвської // Українська мова і література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах.— 2003.— № 4.— С. 48—57.
3. Короткий тематичний літературознавчий словник. Ч.ІІ: Генезис та генерика літератури: кишенькове видання / Уклала Галина Білик – Полтава: ФОП Гаража М.Ф., 2007. – 92 с.
Хід уроку:
І. Актуалізація опорних знань і вмінь.
Виконання тестових завдань з попередньої теми.
1. Робота з тестами « Хлопчик –фігурка, який був задоволений собою»
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці відбудеться знайомство з українською письменницею та художницею Еммою Андієвською, автором казки-притчі «Казка про Яян».
Iіі. Мотивація навчальної діяльності.
1. Гра «Вибери потрібні слова».
- Я прочитала кілька уривків із віршів, афоризмів і розгубилася: який же з них більше підходить до головної думки нашого уроку. Допоможіть мені.
Блажен, хто гордощів не має,
В кого дух пихи не сидить!
Хто в скринях золота не дбає,
Хто на громаду звик робить.
(О. Кониський.)
«Роби добро — мені казала мати,—
І чисту совість не віддай за шмати!»
(Д. Павличко.)
Щастя хочеш ти зазнати?
Щастя дурно не дається:
Тільки той його придбає,
Хто за його в бої б’ється.
(Б. Грінченко.)
Твоє життя і щастя між людьми,
Бо правда і любов на їхнім боці.
***
Живе лиш той, хто не живе для себе,
Хто для других виборює життя.
(В. Симоненко.)
IV.Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
Слово вчителя
Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 в м.Сталіно (Донецьку). Батько письменниці був хіміком - винахідником , мати була агрономом за освітою . Емма Андієвська здавала більшість шкільних предметів екстерном через часті важкі захворювання. Через цю хворобливості дитини її родина переїхала спочатку до Вишгорода в 1937 р. і пізніше в Київ в 1939 р. Там сім'ю застала Друга світова війна. Отця Емми Андієвської безпідставно розстріляли, щоб він не передав свої відкриття німцям.
Через це діти з матір'ю були змушені виїхати до Німеччини в 1943 р. Сім'я жила в різних містах Німеччини, у тому числі в Берліні в англійській зоні окупації. Там Емма Андієвська , хвора на туберкульоз хребта , пролежала три роки в гіпсі , прикута до ліжка. Пізніше сім'я переїхала спочатку в Міттенвальд і потім в Мюнхен, в Нью-Йорк.
Вийшла заміж за українського літературного критика , есеїста і письменника Івана Кошелівця , проживши з ним разом сорок років. Зараз письменниця живе і працює в Мюнхені.