- •Тематика та зміст практичних занять. Практичне заняття № 1.
- •Хід заняття.
- •Практичне заняття № 2.
- •З’ясуйте вид координатних ліній на площині:
- •Практичне заняття № 3.
- •Практичне заняття № 4.
- •Практичне заняття № 5.
- •Практичне заняття №6.
- •Практичне заняття № 7.
- •Практичне заняття №8.
- •Практичне заняття № 9
- •Практичне заняття № 10.
- •Практичне заняття № 11
- •Практичне заняття № 12.
Тематика та зміст практичних занять. Практичне заняття № 1.
Тема: Рівняння поверхні.
Мета: Ознайомитись із способами завдання поверхні. Навчитись складати рівняння поверхонь та використовувати ці рівняння в процесі розв’язання задач.
Хід заняття.
Знайдіть рівняння тора, який ми отримуємо при обертанні кола
навколо осі
.Знайдіть параметричне рівняння гіперболічного параболоїда
прийнявши за координатні лінії його
прямолінійні утворюючи. Як записати
ці рівняння, якщо рівняння поверхні
взято у вигляді
?Знайдіть параметричні рівняння циліндричної поверхні, утворюючи якої паралельні осі , а направляюча задаєтся рівняннями
Знайдіть параметричні рівняння гіперболічного та параболічного циліндрів.
Знайдіть рівняння циліндричної поверхні, для якої лінія
є
напрявляючою, а утворююча паралельна
вектору
Знайдіть параметричні рівняння циліндричної поверхні, утворюючи якої паралельні вектору
а направляюча задана рівняннями
Знайдіть неявне рівняння циліндричної поверхні з направляючою лінією
та прямолінійними утворюючими,
паралельними вектору
.Знайдіть рівняння циліндричної поверхні, направляюча якої є лінія
а утворюючи паралельні вектору
Дана поверхня
а) Покажіть, що ця поверхня циліндрична.
б) Напишіть рівняння будь-якої її направляючої лінії.
в) Знайдіть прямолінійну
утворюючу, що проходить через точку
Практичне заняття № 2.
Тема: .Рівняння поверхні
Мета: Ознайомитись з рівнянням поверхні. Навчитись використовувати це рівняння в процесі розв’язання задач.
Хід заняття.
Складіть рівняння конуса, що має вершину в точці М(-1, 0, 0) та описаного навколо параболоїда
.Яка поверхня задається рівняннями
З’ясуйте вид координатних ліній на площині:
З’ясуйте вид координатних ліній на площині:
Напишіть параметричне рівняння фігури, що утворюється дотичними до даної лінії .
Напишіть параметричне рівняння фігури, що утворюється дотичними до гвинтової лінії
Чи буде ця фігура поверхнею?
Практичне заняття № 3.
Тема: Дотична площина та нормаль до поверхні..
Мета: Ознайомитись з формулами дотичної до площини та нормалі до поверхні. Навчитись використовувати ці рівняння в процесі розв’язання задач.
Хід заняття.
На поверхні
задано точку М(
.Напишіть рівняння дотичних прямих та нормальних площин до ліній
в точці М.Знайдіть кути між лініями .
Покажіть, що дотична в точці М до лінії
є дотична до лінії
в тій же точці.
Напишіть рівняння дотичної площини до поверхні
в точці М(3,5,7).Напишіть рівняння дотичної площини та нормалі до поверхні
в точці М(
).Дано поверхню
Напишіть рівняння дотичної площини,
нормалі до поверхні та дотичну до лінії
в точці М(
)
поверхні.Напишіть рівняння дотичної площини та нормалі до наступної поверхні
в
точці М(3,4,12).Складіть рівняння дотичної площини і нормалі до прямого гелікоїда
Дослідіть поведінку нормалі при зміщенні її вздовж координатних ліній.
Напишіть рівняння дотичної площини до тору
в
точці М(
),
для якої
До поверхні
проведіть дотичну площину, паралельну
площині
Покажіть, що дотична площина в довільній точці конуса проходить через його вершину.
