Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
namefix-200.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
14.15 Mб
Скачать

Займи позицію

Так Ні Не знаю

Характерні риси:

Доброзичлива

Прихильна

Чуйна

Уважна

Милосердна

Добра

- А щоб наше заняття дало гарні плоди, я пропоную вам посіяти зернятка доброти від усієї душі, щоб вони швидко проросли

(діти кидають зернини в горщик з землею, промовляючи: “Я саджаю зернятко добра” / любові, ніжності, ласки, тепла, успіху, радості, щастя…).

- Сьогодні нам з вами було добре і тепло. І це не тому, що нас зігрівала свічка – вона маленька і лише одна. Нам було так затишно й приємно, бо у ваших сердечках живе добро. Адже, людина народжується на світ не для того, щоб згинути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб творити добро.

Є люди, як свічки – згорають, відходять в небуття.

Є люди, як зірки – горять і світять все життя.

Та ні, це не зірки, холодні, мертві,

Вони – то сонця, що засвічені у небі,

Які горять, обігрівають все і не згасають… І не згаснуть!

- Тож нехай поряд з вами усім людям буде тепло, затишно і добре.

Йди з добром до людей, хай любов процвітає,

Доброта повернеться до тебе добром,

А от зло, що несеш, твою душу вбиває,

І поверне до тебе в сім раз більшим злом.

Розробка виховного заходу для учнів молодшого шкільного віку вчителі в Трикратської ЗОШ І-ІІІ ст.

Вовк Н.В., Термер Т.М.

Мета: Розширювати поняття дітей про те, що таке краса людської душі; Ознайомити дітей з людськими чеснотами. Довести до свідомості дітей, що добро твориться «просто - ні за так»; Розвивати вміння творити добро у повсякденному житті; Виховувати бажання у дітей бути добрими, чуйними, відповідальними; викликати бажання творити добро і уникати злих вчинків; розкрити моральний зміст добра.

Обладнання: Короткий тлумачний словник української мови, прислів'я та приказки про добро, запис вірша В. Юрченка «Друзі»; українських народна казка «Дві вивірки»; байка Л. Глібова «Коник-стрибунець»; вірш Д. Павличка «Звернення»; вірш Степана Жупанина «Буду я природі другом»; оповідання В. Нестайка «Руденький»; оповідання В. Сухомлинського «Горбатенька дівчинка»; газета «Вісті Вознесенщини» №21 від 27.11.08.; поезія вчителя-пенсіонера Трикратської ЗОШ Журавльової Л. М.

Хід заходу

Учитель: Дорогі діти! Сьогодні ми з вами будемо говорити про добро, ознайомимося з людськими чеснотами. Людина повинна прагнути робити добро. Адже тільки людина починається з добра до інших людей і до оточуючого.

Милосердя, доброта, благодійність завжди була присутня в серцях нашого народу. Коли ми робимо добро людям — їм приємно, а нам приємніше вдвічі, втричі....

Станьмо в коло, візьмемося за руки, відчуємо тепло наших долонь, посміхнемося один одному та відчуємо добро, що випромінюється з кожного із нас. Побажаємо один одному добра, щастя, здоров'я, милосердя.

(Поезія вчителя-пенсіонера Трикратської ЗОШ І-ІП ст. Журавльової Л.М.)

Щоб життя прожити не даремно,

Треба нам засвоїти одне:

Ми повинні всі поводитися гідно,

Так, щоб грало сонце осяйне.

1 учень:

Хіба ж ми можем так зробити,

Щоб в серці сонце ожило?

Так можна тільки говорити.

В житті такого - не було!

2 учень:

А я кажу, що в нашій силі

Всі чудеса земні творити,

Для цього треба лиш уміло

Своє добро усім дарить.

3 учень:

Хіба ж добро візьмеш у руки?

Пощупаєш хіба його?

Подарувать добро не штука,

Та тільки де ж то взять його?

4. учень: - Так, де?

5. учень:

Знайди у серці добре слово,

Воно в тобі живе завжди.

Оце і буде гідний вчинок.

Це прояв, друже, доброти.

6 учень:

Приємне скажеш ти людині

І враз засяють в неї очі,

Бо зерна доброти твоєї

Зійдуть в душі її охоче.

7 учень:

Доторкнись добром душевним

Мов смичком, до струн сердечних

І поллється з серця пісня

У високе піднебесся.

8 учень:

Пригорни до серця ніжно

Кошеня, що заблукало.

І у відповідь почуєш,

Як воно заворкотало.

9 учень:

Камінь не кидай у пташку,

Краще зерняток насип їй.

Захисти маленьку жабку,

Будь до всіх істот привітний.

10 учень:

Родина, клас, найближчі друзі -

Ми всі спілкуємось, живем,

А що ж в основі спілкування

Ми беремо і віддаєм.

11 учень:

Я бабусі подала напитись водички

І допомогла матусі чистить черевички.

Потім братика малого довго забавляла.

То ж, мабуть, добро у мене також проявлялось.

12 учень:

А я татові своєму допоміг паркан чинити

І відчув, що так приємно діло добреє творити.

13 учень:

А я тільки не дозволив

Брату вишеньку зламати

І тепер вона нас рада

Ягідками частувати.

14 учень:

То ж виходить, що добро

Можна дарувати.

Бо його усі спроможні

Серцем відчувати.

15 учень:

Від добра в душі засяють

Сонця промені іскристі

І тоді насправді стануть

Твої очі променисті.

16 учень:

Коли хочеш ти добро творити.

Поспішай його зробити швидше.

Не вчини поганого ти вчинку

Жити буде набагато ліпше.

Вчитель: Так що ж таке добро? Давайте зараз звернемося до тлумачного словника та відшукаємо значення слова добро і підберемо до нього спільнокореневі слова і теж відшукаємо їх значення — це завдання виконає І група «Чуйність», а II група «Милосердя» - підбере слово-антонім до слова «добре»; підбере до нього спільнокореневі та теж відшукає їх тлумачення.

Діти працюють з тлумачними словниками.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]