
- •Қазақстанның тәуелсіздігіне арналған іс-шаралар
- •1.Шалғынбай Жұмәділ Ботабайұлы.
- •2.Сатымбаева Ұрхия Қалтайқызы
- •"Тәуелсіздік белестері" тәрбие сағаты
- •Әнұранды орындау
- •Сұрақ-жауап сайысы
- •Мақал-мәтелдер сайысы.
- •Сабақтың тақырыбы: «Мен – егеменді елдің болашағымын»
- •2 Кезең. Түсіну. Өткенге көз тастау.
- •3 Кезең. Сыни көзқарастар.
- •4 Кезең. Қорытынды.
- •Қазақ киносы заманауи кинорежиссерымен бақытты! Қалила Нематұлымен кездесу
- •Мұғалім: /Жукенова Кәмшат/
- •Мұғалім: /Авдхалым Әсия/
- •Мұғалім: /Жукенова Кәмшат/
- •Мұғалім: /Авдхалым Әсия/
- •7 «Ә» сынып оқушысы Бибек Нұрсұлтанның орындауынды «Желтоқсанның алаңы» өлең оқиды.
- •Қайрат:
- •Қайрат:
- •8 «Г» сынып оқушысы Құдияр Нұрдәулеттің орындауында «Қайрат ағама» өз шығармашылығынан. Қорытынды:
Сұрақ-жауап сайысы
1. Қазақстан қандай ел?
2. Қазақстанның қанша халқы бар?
3. Еліміздің табиғаты туралы не білесіңдер?
4. Біздің еліміздің астанасы қай қала?
5. Біздің еліміздің басшысы кім?
6. Еліміздің Президенті кім бола алады?
Мақал-мәтелдер сайысы.
«Жалғастыр»
1. Еңбек түбі береке,
(Көптің түбі мереке)
2. Елінен безген – ер оңбас,
(Көлінен безген – қаз оңбас)
3. Ер бір рет өледі,
(Қорқақ мың рет өледі)
4. Сөз атасы – құлақ,
Жол атасы – тұяқ,
(Су атасы – бұлақ)
5. Өлеңді жерде
Өгіз семіреді.
Өлімді жерде
(Молда семіреді)
Өткізген: қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Турлина А.К.
Ò
Ò
Сабақтың тақырыбы: «Мен – егеменді елдің болашағымын»
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Оқушылардың бойында ұлттық рухты, патриоттық сезімдерді ұялату, өз Отанын, елін сүюге, мемлекеттік рәміздерін қастерлеуге, мемлекеттік тілін құрметтеуге, өз ұлтын жанындай сүйетін саналы, білімді, іскер азамат қалыптастыру.
2. Дамытушылық: Оқушылардыңсөйлеу мәдениетін, сын тұрғысынан ойлау, зерттеу дағдыларын, өз ойын ортаға салу дағдыларын жетілдіру.
3. Тәрбиелік: Балалардың жеке басындағы патриоттық сезімді, отансүйгіштік қасиеттерді қалыптастыру;
Еліміздің болашағы жас өспірімдердің Отан алдындағы борышын өтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Пікірталас, әдеби-монтаж, жобамен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: Нақыл сөздер, ҚР Азаматының құқықтары мен міндеттері жазылған плакаттар.
Сабақтың кезеңдері:
Психологиялық даярлық. Оқушыларды топқа бөлу.
1 КЕЗЕҢ. Ояну. Қазақстан, Отан, Қазақстан азаматы туралы ой-пікір.
Әдісі: Ассоциация. Отан туралы ой-пікір. «Отан» деген сөз мағынасын ашу, алғашқы ойларын білдіреді.
|
|
|
|
|
1 Қ |
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
2 |
|
|
А |
|
|
|
|
|||||||||
|
3 |
|
З |
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
4 |
|
|
А |
|
|
|
|
|
||||||||
|
5 |
|
|
|
Қ |
|
|
|
|||||||||
6 |
|
|
|
|
С |
|
|
|
|
||||||||
|
|
7Т |
|
|
|
|
|
||||||||||
8 |
|
|
А |
|
|
|
|||||||||||
|
9 |
|
Н |
|
|
|
1. Қазақстанның ауа райы қандай?
2. Қазақстанның елордасы қай қала?
3. Қазақстанның елбасы кім?
4. Қазақстан қай құрлықта орналасқан?
5. Қазақстанның жергілікті халқы қай тілде сөйлеседі?
6. Қазақстанның рухани астанасы қай қала?
7. Қазақстанның ұлттық валютасы не?
8. Қазақстанның көршілерінің бірі?
9. Қазақстан неге бай?
Мультимедиалық көрнекілік.
Мұғалім: Сонымен біз Отан деген сөз біздерге қандай ассоциация тудыратынын қарастырдық. Енді осы сөздер біздің аталарымызда қандай ой тудырғанын әдеби-монтаждан тамашалайық:...
Қазақстаным менің,
Қазақстаным менің –
Байтағым!
Аз емес саған айтарым!
Қалдырдың артта жолдардың ауыр қайтқанын,
Көгімді шүкір, торламаса екен қайта мұң!
Қазақстаным менің,
Қазақстаным менің –
Мәртебем!
Қазақстаным менің,
Жәннатым!
Көркіңді көрсе – мейірі көздің қанатын!
Қуат бар сенде дастасып бірге табатын!
Қазақстаным менің,
Қазақстаным менің –
Ырысым!