
- •Львівський професійний ліцей харчових технологій методична розробка уроку з предмету „бухгалтерський облік”
- •Тема уроку: облік касових операцій
- •Структура уроку
- •Розрахункові операції
- •Класифікаційні групи грошових коштів
- •3 Пит. Документальне оформлення надходженнята використання грошових коштів
- •7. Підведення підсумків уроку.
- •8. Домашнє завдання(диференційоване):
- •Видатковий касовий ордер
- •Журнал реєстрації прибуткових та видаткових касових документів
- •Книга обліку виданих та прийнятих старшим касиром грошей
- •Синтетичний облік касових операцій
Тема уроку: облік касових операцій
План
1. Класифікаційні групи грошових коштів
2. Каса як окремий структурний підрозділ підприємства, організацій і установ.
3.Документальне оформлення надходження та використання грошових коштів.Порядок ведення Касової книги.
4. Синтетичний облікоперацій на рахунку № 30 «Каса».
5. Перевірка касової дисципліни.
Мета уроку:
- навчальна – ознайомлення учнів з готівкою на підприємстві, правила ведення облікових записів, оформлення касових документів;
- розвиваюча – активізувати творчу діяльність учнів, їх розумові здібності , прагнення до наукового пошуку, підвищення рівня самостійності;
- виховна – формуванню свідомого відношення до праці, вміння критично ставитись до інформації, здатності до формулювання і обґрунтування власної думки;
- пізнавальна – ознайомлення учнів з типовими формами обліку касових операцій та їх зразками.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення уроку: лекція - демонстрація.
Тривалість заняття: дві академічні години.
Дидактичне забезпечення уроку: плакати, зразки документів:
«Типова форма N КО-1 «Прибутковий касовий ордер», «Типова форма N КО-2 «Видатковий касовий ордер», «Типова форма N КО-3а «Журнал реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів», «Типова форма N КО-4 «Касова книга», презентація теми.
Матеріально-технічне забезпечення уроку: навчальна дошка, крейда, типові бланки, мультимедійні засоби навчання.
Міжпредметні зв’язки: математика, діловодство, українська мова, економіка прідприємства.
Структура уроку
Організаційний момент уроку
Перевірка домашнього завдання.
3.Актуалізація опорних знань учнів
4. Повідомлення теми і мети заняття.
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
6. Вивчення нового матеріалу.
7. Підведення підсумків уроку.
8. Домашнє завдання(диференційоване):
ХІД УРОКУ
Організація уроку: Перевірка присутності учнів, готовність до уроку.
Перевірка домашнього завдання.
3.Актуалізація опорних знань учнів (опитування):
Що таке грошові кошти?
Що таке «Валюта України»?
Що таке готівка?
Що таке безготівкові кошти?
4. Повідомлення теми і мети заняття.
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
6. Вивчення нового матеріалу.
Подача нового матеріалу
1пит. КЛАСИФІКАЦІЙНІ ГРУПИ ГРОШОВИХ КОШТІВ
Згідно П(с )БО № 4 грошові кошти – це готівка, кошти на рахунках у банках і депозити до запитання. Під готівкою розуміють валюту України та іноземну валюту у формі грошових коштів. Валюта України – це грошові знаки у формі банкнот, казначейських білетів, монет та в інших формах. Грошові кошти є засобом здійснення розрахункових операцій. В обліку важливо розрізняти грошові та негрошові операції (Мал.1).
Розрахункові операції
Грошові операції – операції, що потребують використання грошових коштів та їх еквівалентів
Негрошові операції - операції, що не потребують використання грошових коштів та їх еквівалентів (наприклад,придбання активів шляхом емісії)
Мал.1 Грошові та негрошові операції
Грошові кошти класифікують за призначенням та за місцем зберігання. Така класифікація показана на мал. 2.
Грошові кошти є найліквіднішою частиною активів підприємства, яка використовується для сплати боргів та закупівлі інших нових активів.