
- •Тема уроку. Аналіз існуючих виробів та визначення завдань проекту.
- •Хід уроку
- •Організаційний момент
- •IV. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •Еволюція об'єктів технологічної діяльності як необхідна передумова для проведення їхнього аналізу.
- •Картка 1
- •Картка 2
- •Картка з
- •Аналіз і його види
- •Види аналізу:
- •Основні напрями, за якими здійснюють аналіз об’єкта проектування. Особливості аналізу об’єкта проектування.
- •Визначення завдань на основі проведеного аналізу
- •VI. Первинна перевірка засвоєння знань.
- •Vіi. Підсумки уроку
- •VIII. Повідомлення домашнього завдання
- •Приклад класифікації
- •Тема №6: Аналіз існуючих виробів та визначення завдань проекту
Група |
Дата |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тема уроку. Аналіз існуючих виробів та визначення завдань проекту.
Мета уроку |
Навчальна |
ознайомити з поняттями аналізу та його видами, формувати розуміння еволюції об'єктів технологічної діяльності як необхідної передумови для проведення аналізу, навчити аналізувати інформацію, зібрану за темою проекту, і на її основі визначати завдання проекту, розширити уявлення про процес проектування нової продукції |
Розвиваюча |
Розвивати логічне та абстрактне мислення, уяву, пам’ять. |
|
Виховна |
Виховувати допитливість, наполегливість. |
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Методи навчання, прийоми: розповідь, бесіда
Основні терміни і поняття еволюція об'єктів, види аналізу, напрямки аналізу, дихотомія, класифікація, функціональний, структурний, фінансовий, економічний аналіз.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, хімія, фізика, економіка
Наочність таблиця, опорний конспект.
Технічні засоби навчання мультимедійна система
Література:
Основна: Богданова С.І. Технології. 10 клас, Розробки уроків 2011р.
Допоміжна: Коберник О.М. розробки всіх уроків курсу «Технології» для 10кл .
«Трудове навчання. Технології 10-11 класи» робоча книга вчителя Київ «Шкільний світ» 2012.
Хід уроку
Організаційний момент
Перевірка присутності та готовності учнів до уроку.
ІI. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальну мету та визначає такі завдання уроку:
• характеризувати поняття аналізу та його особливості для роботи над виробом;
• називати основні напрями , за якими можна здійснювати аналіз об’єкта проектування;
• визначати завдання для роботи над проектом відповідно до проведеного аналізу зібраної інформації.
ІII. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
На попередньому уроці ми з’ясували, що інформація, яка накопичується впродовж роботи над проектом, зберігається в банку ідей та пропозицій, Для того, щоб вона була використана максимально ефективно, її необхідно аналізувати, розподіляти чи класифікувати. Указані розумові операції є важливими для конструктора, який здійснює пошук можливих розв’язків проблеми, тому на сьогоднішньому уроці ми розглянемо цей процес більш докладно.
IV. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
1. Що називаємо банком ідей.
2. Дайте визначення терміну Осяяння.
3. Що називають клаузурою.
V. Вивчення нового матеріалу
План вивчення:
Еволюція об’єктів технологічної діяльності.
Аналіз і його види.
Основні напрями, за якими здійснюють аналіз об’єкта проектування. Особливості аналізу об’єкта проектування.
Визначення завдань на основі проведеного аналізу.
Еволюція об'єктів технологічної діяльності як необхідна передумова для проведення їхнього аналізу.
Еволюція суспільства і, зокрема, розвиток технологій та виробництва не можливі без використання досвіду попередників і досягнень сучасних дослідників, які були накопичені упродовж минулих десятиліть, а то й століть.
Процес проектування та виготовлення будь- якого технологічного об’єкта підлягає закону історичної детермінації або еволюції об’єктів технологічної діяльності.
Суть закону полягає в тому, що створення нового пристрою чи будь-якого технічного чи технологічного об’єкта (процесу) відбувається з опорою на вже відомі знання, практичний досвід використання аналогічних об’єктів чи процесів.
Проект — це завжди нове, оригінальне.
Проектна діяльність спрямована на покращання властивостей, удосконалення технічних, естетичних, економічних та інших показників майбутнього об’єкта і починається з пошуку та аналізу зразків (аналогів об’єкта проектування), які створювались раніше або вже існують.
Розповідь вчителя.