
- •Художня культура
- •Розділ 1. Мистецтво в просторі культури тема 1. Види і мова мистецтв. Урок № 1.
- •2. Вступ.
- •3. Визначення основних понять.
- •Тема 2. Візуальні мистецтва. Урок№ 2 – 3.
- •Хід уроку
- •4.2. Архітектура Давнього Сходу
- •4.2 Месопотамія
- •Урок № 4.
- •Урок № 5.
- •Тема 3. Жанрова палітра музичного мистецтва. Урок № 6.
- •Хід уроку
- •5. Підсумок уроку
- •Урок № 7.
- •Хід уроку
- •Урок № 8.
- •Хід уроку
- •Тема 4. Театр як синтез мистецтв урок № 9.
- •Хід уроку
- •Тема 5. Екранні мистецтва урок № 10.
- •Хід уроку
- •Розділ іі Основи художньої культури Тема 1. Художня культура як духовне явище урок № 16.
- •Хід уроку
- •Урок №17.
- •Хід уроку
- •Тема 2. Художня культура і світ людини урок № 18.
- •Хід уроку
- •Урок № 19.
- •Хід уроку
- •Тема 3. Художні напрямки та стилі. Урок № 20.
- •Хід уроку
- •Культурні періоди розвитку людства
- •Урок № 21.
- •Хід уроку
- •Егейська (Кріто-Мікенська) культура. Ііі тис. – хі ст. До н.Е. Критська цивілізація
- •Мікенська цивілізація
- •Гомерівський період (хі – vііі ст. До н. Е.)
- •Архаїчний період (VIII – VI ст. До н.Е.)
- •Класичний період (V – IV ст. До н.Е.)
- •Елліністичний період ( IV –I ст. До н.Е.)
- •Давньоримська культура Етруський період (хі –vііі ст. До н.Е.)
- •Царський період (VIII – IV ст. До н.Е.)
- •Республіканський період (ііі – і ст. До н. Е.)
- •Імператорський період (і ст. До н.Е. – V ст. Н.Е.)
- •Тестові завдання «античність»
- •Урок № 22.
- •Хід уроку
- •Архітектурні пам’ятки готики
- •Урок № 23. Тема: Ренесанс
- •A)Хід уроку
- •Архітектура
- •Архітектурні пам’ятки Ренесансу
- •Образотворче мистецтво
- •Митці раннього Відродження:
- •Високе Відродження
- •Пізнє Відродження
- •Нідерланди
- •Німеччина
- •Франція
- •Іспанія
- •Урок № 24 – 26.
- •Хід уроку
- •Бароко в образотворчому мистецтві
- •Театральне мистецтво
- •Запитання
- •Запитання
- •Особливості російського класицизму
- •Запитання Романтизм
- •Художники романтизму
- •Реалізм
- •Художники російського реалізму
- •Урок № 27.
- •Хід уроку
- •Запитання
- •Художники – імпресіоністи
- •Урок № 28.
- •Хід уроку
- •Завдання для учнів
- •Стилі й напрями в мистецтві хх століття
- •Перелік використаної літератури
Урок № 4.
ТЕМА: Графіка, живопис, ДПМ, художня фотографія, комп’ютерна графіка – види візуального образотворчого мистецтва.
МЕТА: мистецтва, вчити (визначати повторити види графіки, живопису, ДПМ та засоби їх виразності; розвивати інтерес до творів образотворчого їх художню цінність), формувати естетичний смак.
ТИП УРОКУ: повторення, практична діяльність
ОСНАЩЕННЯ: для вчителя: наочні зображення різних видів графіки, живопису, ДПМ, художньої фотографії та комп’ютерної графіки
для учнів: (зошит), ПК
Хід уроку
1. Організаційна частина
2. Повторення
Демонстрування графічних творів, учні дають визначення:
Що таке графіка
Засоби виразності графіки
Види графіки
Демонстрування живописних творів. Учні дають відповіді на запитання:
Що таке живопис
Називають засоби виразності живопису;
техніки виконання;
основні та похідні кольори;
види живопису;
жанри живопису;
роблять художню оцінку 2-3 картин, виконаних в різних техніках
називають види монументального живопису, сфери його застосування
Повторення теми ДПМ.
Учні називають види ДПМ
визначають специфічність кожного виду, засоби виразності
3. Робота з комп’ютером. Перегляд матеріалів художньої фотографії, робота в програмі „Фотообробка фотографії, виготовлення зразків листівок.
4. Підсумок уроку: захист власних варіантів листівок.
5. Домашнє завдання № 1 Заповнити тези, законспектувати основні запитання.
Запитання
Закінчіть речення.
1. До візуального мистецтва належать …………………………………….
…………………………………………………………………………………
2. Рисунок і гравюру охоплює такий вид мистецтва, як ………………….
……………………………………………………………………………….
3.Дайте відповідь на запитання:
2. Що належить до тиражної графіки? ……………………………………..
3. Назвіть відомі вам графічні матеріали……………………………………
4. Назвіть засоби виразності графіки………………………………………..
Продовжіть речення:
5. Художнє відтворення видимого світу за допомогою кольорів – це ……
6. Назвіть відомі вам живописні техніки й матеріали
Техніки живопису |
Живописні матеріали |
1 |
1 |
2 |
2 |
3 |
3 |
4 |
4 |
7. Назвіть види живопису……………………………………………………...
8. Назвіть жанри живопису……………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
9. Мистецтво прикрашання, оздоблення – це ………………………………
10. Назвіть види ДПМ …………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
11.Назвіть засоби виразності ДПМ…………………………………………..
………………………………………………………………………………….
Домашнє завдання № 2 підготуватись до практичної роботи:
- визначити вид творчої діяльності, тему; заздалегідь підготувати необхідні матеріали та основну заготовку для роботи.
Урок № 5.
ТЕМА: Практична діяльність створення учнями творчої роботи на вільну тему в обраному ними виді образотворчого мистецтва.
МЕТА: Узагальнити знання про візуальні види мистецтва, розвивати художню уяву, сприяти зростанню майстерністі власної творчості.
ТИП УРОКУ: практична робота
ОСНАЩЕННЯ: учні заздалегідь готуються до цього уроку індивідуально, в залежності від обраного виду роботи, техніки, матеріалів.
Хід уроку
1. Організаційна частина
2. Творча діяльність учнів
Можливе як індивідуальне виконання, так і робота в групах. Орієнтовні практичні завдання:
Замальовки фрагментів архітектурних споруд різних епох;
створення скульптури малих форм (паперопластика, глина, пластилін);
виконання графічних та живописних робіт у різних жанрах та техніках;
виготовлення писанок, витинанок, розпис дерев’яних предметів і т.п.
Основні заготовки були виконані попередньо, залишається на уроці довести роботи до логічного завершення, консультуючись з вчителем.
3.Підсумок уроку. Захист творчих робіт.