Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
лекції Основи САПР.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
4.27 Mб
Скачать

Запитання для самоперевірки не закінчено та не перевірено

Тестування за темами\OSAPR_9-10_Б.docx

Тема заняття: Загальні відомості про сапр. Основні терміни та визначення. Позитивні якості сапр. Впровадження сапр. Математичне забезпечення сапр. Інформаційне забезпечення сапр.

Вид заняття: Лекція № 1.

Мета заняття: Надати студентам загальні відомості про САПР; ознайомити студентів з основними термінами та визначеннями, розглянути позитивні якості САПР, структуру САПР, стадії створення САПР та впровадження САПР. Дати коротку характеристику базовим продуктам лідируючих фірм-виробників програмного забезпечення в області САПР.

Учбова: Ввести поняття САПР, поширити знання студентів про базові продукти лідируючих фірм-виробників програмного забезпечення в галузі САПР

Виховна: сприяти формуванню в студентів наукового світогляду, здатності самостійно виконувати завдання, розвивати вміння слухати, узагальнювати отримані знання, проектуючи їх на практичний зміст.

Забезпечення заняття

  1. Наочні посібники: стенд: Структура САПР, карта Математичне та інформаційне забезпечення САПР.

  2. 2. Роздатковий матеріал: С37 Информатика: Базовый курс / С.В. Симонович и др. – СПб.: Питер, 2002. – С. 394 - 433: ил. ISBN 508046-0134-2.

  3. 3. Технічні засоби навчання:мультимедійний проектор

  4. Учбові місця (для практичних занять, лабораторних робіт): ауд. 137

  5. Література

Основна:

1. Хокс Б. Автоматизированное проектирование и производство: Пер.с англ. – М.: Мир, 1991. – 296 с.

2. Справочник по САПР Под ред. Скурихина В.И. – К.: Техника, 1988. – 375 с.

Додаткова Михайленко В. Є., Ванін В. В., Ковальов С.М. Інженерна та комп'ютерна графіка: Підручник для студ. вищих навч. закл. / За ред.. Михайленка В.Є.. 3-є вид. – К Каравела, 2004. – 344 с.

Склад заняття

елемента

Елементи заняття, учбові запитання, форми та методи навчання

Зміни, зауваження, додання

1

Організаційний момент: перевірка стану групи до заняття, оголошення теми та мети заняття.

2

Мотивація навчальної діяльності:

- мета проектування;

- особливості процесу переробки інформації;

- поява численних розробок, спрямованих на створення САПР

3

Вивчення нового матеріалу (лекція):

- Основні терміни та визначення: проектування, автоматизоване проектування, САПР;

- Позитивні якості САПР;

- Структура САПР: проектна операція, проектна процедура;

- Стадії створення САПР;

- Впровадження САПР;

- Соціальні аспекти;

- Математичне забезпечення САПР;

- Інформаційне забезпечення САПР.

4

Закріплення нового матеріалу

5

СРС:

  1. Знайомство з базовими продуктами лідируючих фірм-виробників програмного забезпечення в галузі САПР. Програмні продукти корпорації AutoDesk та її партнерів.

  2. Програми для будівельного проектування.

6

Підсумок уроку.

Д/З: вивчити конспект, опрацювати питання СРС.

Учбово-методична карта (план) заняття