Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Моя Курсова нова v1.1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
860.91 Кб
Скачать
  1. Е лектричний розрахунок мережі

    1. Вибір силових трансформаторів

Для визначення потужності силових трансформаторів знаходимо повну потужність споживачів і для подальшого розрахунку мережі визначаємо її в комплексній формі

,

де [МВ·А]- повна потужність

– [МВт]- активна потужність згідно умови

[Мвар]- реактивна потужність

S1н = 12.5 MB·А Q1н =11 0,54= 5.94 Mвар

S1с = 27.27 MB·А Q1с =24 0,54= 12.96 Mвар

S2н = 41.14 MB·А Q2н =36,2 0,54= 19.55 Mвар

Отже, S1н = 11+j5.94

S1с =24+j12.96

S2н=36,2+j19.55 Згідно [1] на кожній підстанції по два однотипних трансформатори. Згідно [2] трансформатори витримують перевантаженняв аварійному режимі не більше п’яти діб в 1,4 рази номінальної потужності. Тому потужність кожного трансформатора визначається:

[МВ·А]

На підстанції 1 згідно з умовою,споживачі на 10 кВ і 35кВ,тому вибираємо два триобмоткових трансформатори потужністю 110/35/10 кВ.

МВ·А

На підстанції 2 споживачі на 10 кВ,тому вибираємо два двообмоткових трансформатори потужністю 110/10 кВ.

МВ·А

По номінальній напрузі мережі та знайденій потужності трансформаторів,вибираємо стандартні типи трансформаторів і виписуємо їх технічні дані [4,с.239,240] в таблиці 1.1

Таблиця 1.1

Технічні дані

ПС1

ПС2

Тип трансформатора

ТДТН-40000/110

ТРДН-40000/110

Sном, МВ·А

40

40

Межі регулювання

±9х1,78%

±9х1,78%

Каталожні дані

Uном ВН, кВ

Uном СН, кВ

Uном НН, кВ

ΔPкз, кВт

ΔPx, кВт

115

38,5 11

200

43

115

-

10,5/10,5

172

36

Розрахункові

дані

дані

Rтв,Ом

Rтс,Ом

Rтн,Ом

Xтв,Ом

Xтн,Ом

Xтс,Ом

ΔQx, кВар

0,8

0,8

0,8

35,5

0

22,3

240

-

1,4

-

-

34,7

-

260

Вибрані трансформатори перевіряємо на завантаження в аварійному режимі (відключення одного з трансформаторів)

%

Вибрані трансформатори на підстанції витримують перевантаження при відключенні одного з них.

Складаємо схему заміщення триобмоткових трансформаторів ПС1. Параметри схеми заміщення вказуємо на рисунку 1.1 (згідно з таблицею 1.1)

Рисунок 1.1

Визначаємо в таблиці 1.2 приведену до високої напруги потужність підстанції 1

Таблиця 1.2

Наймену-

вання

Активна потужність Р,

МВт

Реактивна потужність

+jQ,Мвар

Потужність на шинах НН S1Н=15,882

Втрати потужності в обмотках НН

n=2

Δ

Н аймену-

вання

Активна потужність Р,

МВт

Реактивна потужність

+jQ,Мвар

Потужність,

яка надходить до обмотки НН Sнн

11+0,0052=11,0052

5,94+0,144=6,084

Потужність на шинах СН

S1с=44,32

Р1c=24

Q1c=12,96

Втрата

потужності в

обмотках СН

n=2

Δ

0,0246

Δ

Потужність

яка

надходитьдо

обмотки СН

Sсн

24+0,0246=24,0246

12,96+0=12,96

Потужність

кінця

обмотки ВН

Sвн

Р’вн=Рнн+Рсн=

11,0052+24,0246=35,0298

Q’вн=Qнн+Qсн=6,084+12,96 =19,044

Втрати потужності в обмотці Вн

Потужність

яка

надходить до

обмотки ВН

Sвн

35,0298+0,0526 =35,0824

19,044+2,33 =21,374

Витрати

потужності в

сталі

трансформа-

тора

43 2 =0,086

240 2 =0,48

Приведена

потужність

ПС Sпр1

np1= Δ cт

=35,0824+0,086=35,1684

Qnp1= Δ

=21,374+0,48=21,854

np1 = np + j Qnp1 = 35,17+j21,854

Складаємо схему заміщення двообмоткових трансформаторів з обмоткою НН розщепленої на 2 обмотки НН1 і НН2на підстанції 2. Параметри схеми заміщення вказує на рисунку 1.2

Рисунок 1.2

Rв=Rт=1,4 Ом

Хв=0 Ом

Rнн1=Rнн2=0,5Rт=0,7 Ом

Хнн1нн2=1,8Хт=62,46 Ом

Визначаємо в таблиці 1.3 приведену до високої напруги потужність підстанції 2.

Таблиця 1.3

Наймену-

вання

Активна потужність Р,

МВт

Реактивна потужність

+jQ,Мвар

Потужність

на шинах

НН1(НН2)

0,5S

0,5Р=18,1

0,5Q=9,775

Втрати

потужності в

обмотці

НН1(НН2)

n=2

Потужність

обмотки НН S2нн

Закінчення табл. 1.3.

Наймену-

вання

Активна потужність Р, МВт

Реактивна потужність

+jQ,Мвар

Втрати

потужності в обмотках ВН

Потужність,яка

надходить в

обмотку ВН

Втрата

потужності в

магнітопроводі

трансформаторів

ΔSст

Приведена

Потужність ПСІ

np2

Рnp2= РВН +Рст= 36,3523+0,072=36,4243

Qnp2=QВН+Qст= 21,734+0,52=22,254

np2 = np2 + j Q np2 = 36,4243+ j22,254