Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
наук-пед практика.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
617.98 Кб
Скачать

Технологічна карта практичного (семінарського) заняття

Дата заняття

Група

Спеціальність

Дисципліна

Тема заняття

Мета заняття :

Форма проведення семінарського заняття

Форма проведення практичного заняття

семінар-розгорнута бесіда, семінар-доповідь, семінар-диспут, семінар-конференція, семінар-«мозковий штурм»

ознайомчі, підтверджуючі, частково-пошукові, дослідні

Міжпредметні зв’язки

Методичне забезпечення

Опорні конспекти, питання до заняття, тестові завдання, карти та ін.

Технічне забезпечення (комп’ютер, мультимедійний проектор та ін.)

Основні поняття та терміни заняття

План заняття

Зміст заняття

  1. Організаційна частина.

  1. Мотивація та стимулювання навчальної діяльності.

  1. Обговорення навчальних питань семінару.

  2. Діагностика правильності засвоєння студентами знань.

  1. Підбиття підсумків заняття.

  1. Повідомлення домашнього завдання.

Список рекомендованої для опрацювання літератури:

Основна:

Додаткова:

Додаток Д

Схема аналізу лекції магістранта-практиканта

П.І.Б. магістранта, що читає лекцію

П.І.Б. магістранта-практиканта

Дата

Курс, група

Дисципліна

Тема лекції

Тип лекції з точки зору місця та ролі в навчальному процесі

вступна, частнотематична, оглядова, настановча, підсумкова

Тип лекції з точки зору організації змісту

класична, проблемна, монографічна, лекція-дискусія, лекція-аудіовізуалізація, лекція з запрошенням експерта, лекція з запланованими помилками

Критерії оцінювання лекції

Якісна оцінка лекції

1. Зміст лекції

Відповідність робочій навчальній програмі

a) повністю відповідає

b) частково відповідає

Інтеграція навчальної та наукової роботи студентів

a) відповідно до вимог

b) популярно

c) ненауково

Проблемність

a) яскраво виражена

b) відсутня

Поєднання теоретичного з практичним

a) досить виражене

b) представлене частково

c) відсутнє

Доказовість

a) переконливо

b) декларативно

c) бездоказово

Зв'язок з профілем підготовки

a) достатній

b) задовільний

c) поганий

Структура лекції

a) чітка

b) розпливчата

c) безладна

Використання часу

a) використовується раціонально

b) зайві витрати на організаційні моменти

c) час використовується не раціонально

2. Методика читання лекції

Активізація розумової діяльності студентів

a) достатня

b) недостатня

c) відсутня

Метод викладу (переважно)

a) проблемний

b) частково-пошуковий

c) пояснювально-інформаційний

Використання новітніх інформаційних технологій у навчанні

a) використовується в повному об'ємі

b) використовується недостатньо

c) не використовується

Володіння матеріалом

a) вільно володіє

b) частково користується конспектом, презентацією

c) матеріал, що викладається, знає слабо, читає за конспектом

Реакція аудиторії

a) підвищений інтерес

b) низький інтерес

3. Керівництво роботою студентів

Контроль знань

a) достатній

b) недостатній

c) відсутній

Накопичення балів за певну навчальну роботу відповідно розробленим критеріям (див. робочу навчальну програму з певної дисципліни)

a) систематичне

b) несистематичне

Навчання студентів прийомам запису лекції (темп, повтори, паузи)

a) достатнє

b) недостатнє

c) відсутнє

4. Лекторські данні

Манера тримати себе

a) помірно виражена міміка та жестикуляція

b) надмірна міміка та жестикуляція

c) метушливість та безладність рухів

Манера читання лекції

a) захоплююча, жива

b) захопливість та жвавість виражені яскраво

c) монотонна, нудна

Культура мовлення

a) висока

b) середня

c) низька

Контакт з аудиторією

a) яскраво виражений

b) недостатній

c) відсутній

Зовнішній прояв психічного стану

a) спокій і упевненість

b) деяка нервозність

c) виражена нервозність

Відношення викладача до слухачів

a) в міру вимогливе

b) занадто строге

c) байдуже

Такт викладача

a) тактовний

b) нетактовний

Зовнішній вигляд

a) охайний

b) неохайний

Загальна ефективність лекції (інформаційна цінність лекції, виховний вплив, досягнення дидактично-інформаційна цінність лекції, виховний вплив, досягнення дидактичних цілей)

a) висока

b) середня

c) низька

Додаток Ж

Схема аналізу семінарського (практичного) заняття

П.І.Б. магістранта, що проводить заняття

П.І.Б. магістранта-практиканта

Дата

Курс, група

Дисципліна

Тема семінарського (практичного) заняття

Форма проведення семінарського заняття

Форма проведення практичного заняття

семінар-розгорнута бесіда, семінар-доповідь, семінар-диспут, семінар-конференція, семінар-«мозковий штурм»

ознайомчі, підтверджуючі, частково-пошукові, дослідні

Критерії оцінювання заняття

Якісна оцінка заняття

Раціональне використання форм, методів, прийомів навчання, спрямованих на ефективне досягнення навчальних цілей заняття

a) використовується раціонально

b) зайві витрати на організаційні моменти

c) час використовується не раціонально

Використання на заняттях активних методів навчання, технологій розвитку особистості студента

a) використовується в повному об'ємі

b) використовується недостатньо

c) не використовується

Здійснення спадкоємності між темами, видами занять, у відборі навчального матеріалу

a) досить виражене

b) представлене частково

c) відсутнє

Методично обґрунтоване застосування демонстраційного та роздавального матеріалу.

a) достатнє

b) недостатнє

c) відсутнє

Рівень педагогічної техніки викладача.

a) високий

b) середній

c) низький

Наявність контакту викладача зі студентами, створення обстановки доброзичливості та вимогливості

a) яскраво виражене

b) недостатнє

c) відсутнє

Система отримання зворотного зв’язку (опитування, тестування та ін.)

a) яскраво виражена

b) відсутня

Загальні висновки про ефективність заняття

a) висока

b) середня

c) низька