
- •Зміст та організація навчально-залікової педагогічної практики в 5-9 класах
- •Мета та завдання практики
- •Зміст діяльності студентів-практикантів
- •Форми звітності студента про практику
- •Норми оцінювання роботи студентів під час практики
- •Рекомендована література до програми практики Основна
- •Допоміжна
- •Електронні джерела
- •Рекомендований список літератури для підготовки до проведення уроків трудового навчання та креслення Основна
- •Допоміжна
- •Рекомендований список літератури для написання психолого-педагогічної характеристики
- •Додаток а.2
- •Щоденник психолого-педагогічних спостережень
- •Психолого-педагогічний аналіз проведеної роботи
- •Додаток а.3
- •Додаток а.4 Зразок оформлення титульної сторінки теки з документацією
- •Додаток а.5 Зміст і оформлення виховного заходу
- •Складання програми позакласного заходу
- •Організаційна частина
- •Алгоритм роботи над виховним заходом
- •Послідовність оформлення виховного заходу
- •План-конспект виховного заходу
- •Форма проведення виховного заходу
- •Додаток а.7
- •І. Загальні відомості про урок
- •Додаток а.8
- •Орієнтовна схема аналізу виховного заходу
- •Додаток а.9 Вимоги до оформлення характеристики на роботу студента-практиканта
- •Орієнтовна схема характеристики на роботу студента-практиканта
- •Додаток в.3 Орієнтовна схема психолого-педагогічної характеристики на особистість учня
- •Загальні відомості про сім’ю учня
- •Загальний розвиток, обізнаність
- •IV. Емоційно-вольова спрямованість
- •Додаток д.1 Зразок оформлення календарно-тематичного плану уроків трудового навчання (технологій)
- •Додаток д.2 Методичні рекомендації до написання плану-конспекту уроку трудового навчання та технологій Зразок оформлення титульної сторінки конспекту уроку
- •Загальна орієнтовна схема комбінованого типу уроку трудового навчання (технологій)
- •План уроку
- •Хід уроку
- •1. Організаційна частина
- •Інстукційна карта №
- •7.4. Заключний інструктаж:
- •8. Заключна частина:
- •Додаток д.3 Зразок оформлення конспекту уроку з креслення План-конспект уроку з креслення
- •Хід уроку
- •1. Організаційна частина.
- •3. Повідомлення теми, мети, мотивація навчальної діяльності учнів.
- •4. Засвоєння нового матеріалу.
- •5. Закріплення вивченого матеріалу
- •6. Розв’язування графічних завдань
- •7. Підбиття підсумків уроку, рефлексія
- •Додаток д.4 Зразок оформлення конспекту гурткового заняття
- •II. Основна частина.
- •III. Заключна частина (підведення підсумків заняття).
Алгоритм роботи над виховним заходом
План підготовки (детальний). Письмовий виклад.
Написання сценарію. Письмовий виклад перебігу заходу.
Складання схеми аналізу запланованого заходу.
Послідовність оформлення виховного заходу
1 сторінка – титульна;
2 сторінка – відмітка про консультації та затвердження конспекту класним керівником і керівником групи;
3 сторінка – тема, мета, завдання заходу, форма проведення, діяльнісна структура, обладнання, місце проведення;
4 сторінка – зміст заходу;
остання сторінка – використана література під час підготовки виховного заходу.
Схема написання конспекту виховного заходу
План-конспект виховного заходу
_______________________________________________________________
(тема заходу)
проведеного в_______класі_______школи_____________
студентом (кою)_______групи,_______курсу_____факультету___________
Глухівського НПУ ім. О.Довженка
_________________________________________________________________
(П.І.Б.)
Тема: стислий, короткий вислів, іноді віршований, що розкриває суть виховного заходу.
Мета: ідеальне уявлення результату, який має бути досягнутий на практиці.
Загальна мета на тому чи іншому рівні таксономії (ієрархії) є синтетичною категорією, що охоплює всі аспекти педагогічної взаємодії. Вона конкретизується завданнями, які повинні бути реальними (посильними).
Завдання мають бути спрямовані на:
а) емоційне стимулювання;
б) формування відповідних мотивів;
в) пізнання певних явищ, фактів;
г) формування дієво-практичних навичок.
Форма проведення виховного заходу
(Реальний процес, пов’язаний з організацією виховної діяльності). Приклад: бесіда, круглий стіл, диспут, інформаційна година, інтелектуальна гра, турнір, усний журнал, родинне свято, виховна година, брейн-ринг, спортивне змагання, благодійні акції, аукціони, мандрівки тощо.
Вибір форми проведення залежить від змісту та спрямування виховних завдань, віку учнів, рівня їх виховання, особистого соціального досвіду; особливостей дитячого колективу і його традицій; від технічних можливостей та рівня професіоналізму вчителя.
Засоби
Надбання матеріальної та духовної культури, що використовуються для вирішення виховної мети.
Місце проведення
Діяльнісна структура виховного заходу.
Продумати, як найоптимальніше залучити вихованців до підготовки та проведення виховного заходу.
Подається список вихованців з точним переліком доручень, ролей, дій, функцій.
Діяльність – фронтальна,
групова,
індивідуальна
Види фронтальної діяльності:
прослуховування вчителем, товаришами, перегляд кінофільму, переживання подій, осмислення отриманої інформації, участь у підготовці та проведенні виховного заходу.
Види групової діяльності:
підготовка монтажу, ілюстративного матеріалу, оформлення місця проведення, збирання інформації.
Види індивідуальної діяльності:
види діяльності, ролі, функції обговорювання в класі з метою їх оптимізації.
План виховного заходу
Організаційний етап.
а) розповідь, бесіда, емоційне стимулювання за допомогою створення виховних ситуацій,
2. Реалізаційний етап.
а) розкриття мети та задач заходу; спрямування дітей на роботу та пошук відповідей на питання.
б) використання методичних прийомів;
в) застосування тестів, анкет, відеосюжетів, ігрової діяльності.
3. Підсумковий етап.
а) аналіз позитивних досягнень учнів;
б) заключне слово вчителя;
в) ґрунтовність висновків, зроблених у ході заходу та по його завершенню.